Şimdi Ara

Xbox 360 PAL 60 hz uyarısı : acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
4.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar , yeni aldığımız xbox 360 konsolundan görüntüyü monitör ile alıyoruz vga kablo ile fakat bazı oyunlarda PAL 50 desteklemez uyarısı var. Onları açmak için sarı kabloyu bağlayıp display den PAL 60 hz yapmak gerekiyormuş ama evde sarı kablodan görüntü alacak tv benzeri bir alet yok. O yüzden bu ayarın nasıl yapıldığını yazabilir misiniz? Yani bana talimatları verebilirseniz ben mortal kombat hareteleri gibi (sağ sol yukarı aşağı, A ya bas ..gibi) görüntü kablosu takılı ama tv ye bağlanmadan görüntü almadan gireceğim talimata göre. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• Monitörden bağlıyorsanız o sorunun devre dışı kalması gerekirdi. O uyarı kutu üzerinde mi yoksa taktığınızda mı çıkıyor? Öyle bir ayar varsa zaten şu anda kullandığınız kablo ile de Display Settings'den değiştirebiliyor olmalısınız.
  • Uyarı xbox.xom da da açıklanan bir durum. Bazı oyunlar pal 50 de çalışmaz diye uyarı veriyor. O yüzden de yapılması gerekilen tek şey sarı kablodan bağlanması gerekliliği. Bana display>pal setting> 60 hz i seçtirebilen kombinasyon lazım. Evinde sarı kablo takabielcek ve bu ayara kadarki yolları yazabilecek arkadaş aranıyor. Her oyunda değil bazı oyunlardan kaynaklanan bir durum. Hiçbir şekilde vga/hdmi/component kablo ile ayarlanamıyor.
  • sağ, sağ, sağ, A, A, aşağı, aşağı, A, A
  • quote:

Orjinalden alıntı: aldeberan

sağ, sağ, sağ, A, A, aşağı, aşağı, A, A

Çok sağolasın. Şimdi oldu. Artık uyarı vermiyor. En son yapayım mi yapmayayım diye sorma ekranı da olabilir yaparken hatırlamıyorum bir tane de "Yukarı , A " yapma ihtinali var. Onda da zaten yukaru aşağı yaparken sadece 2 tane seçenek çıkıyorsa ( sesten anlaşılıyor) Yukarı yapıp seçince ouyor.
  • Bu olay bende neden olmuyor ki acaba. Hmm.
  • Arkadaşlar ben de makineyi monitör ile kullanıyorum.Ancak bugün indirmiş olduğum demoyu oynayabilmem için şu mesaj çıkıyor karşıma: "This game does not support PAL-50.Please change your display setting to PAL-60.The change your setting,in System select Console Settings,Display."Ancak Display bölümünde bunu ayarlayabileceğim hiçbir şey yok.Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Achievement Hunter -- 30 Mart 2008; 19:50:29 >
  • Arkadaşlar lütfen şu sorunuma yardımcı olun.Ben HDMI-DVI kablo ile monitörden görüntü alıyorum ve bazı oyunlarda yukarıda vermiş olduğum uyarıyı alıyorum.Tidesofnever arkadaşımız bu problemi verilen talimatları uygulayarak halletmiş ancak ben hiçbir şey anlayamadım.Yani verilen bu talimatları nasıl,ne şekilde ve nerede uyguluyoruz?Bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim,şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: U 517

Arkadaşlar lütfen şu sorunuma yardımcı olun.Ben HDMI-DVI kablo ile monitörden görüntü alıyorum ve bazı oyunlarda yukarıda vermiş olduğum uyarıyı alıyorum.Tidesofnever arkadaşımız bu problemi verilen talimatları uygulayarak halletmiş ancak ben hiçbir şey anlayamadım.Yani verilen bu talimatları nasıl,ne şekilde ve nerede uyguluyoruz?Bu konuda yardımcı olursanız çok sevineceğim,şimdiden teşekkürler.

TV varsa TVye bağla orada ayar çıkar düzeltip tekrar monitöre takarsın. Ben şahsen TVye bağlayıp düzeltmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic -- 30 Nisan 2008; 1:51:53 >
  • Hayır maalesef bağlayabileceğim bir TV yok.Ben de onu anlayamadım yani yukarıda ki çözümde bir takım harf ve yön varyasyonları var,yani bunu neye göre yapacağım bu işlemi bana adım adım anlatabilirseniz çok iyi olur.
  • quote:

Hayır maalesef bağlayabileceğim bir TV yok.Ben de onu anlayamadım yani yukarıda ki çözümde bir takım harf ve yön varyasyonları var,yani bunu neye göre yapacağım bu işlemi bana adım adım anlatabilirseniz çok iyi olur.

Konuyu acan arkadas görüntü alamadıgı ama menunun arka planda calistigini söylüyor ve gözüm kapali menude 50-60hz olayını degiştiriyor ve ancak bu sekilde görüntü alabiliyormuş sendede görüntü yoksa sende bu sekilde ayarları deyim yerinde ise gözü kapalı degiştireceksin
  • bu olay bende devar arkadaslar bu sag a asagı a olayını menüde yapamıyorum nasıl yapıcam lütfen yardım
  • quote:

Orjinalden alıntı: KirkLeeHammett

quote:

Hayır maalesef bağlayabileceğim bir TV yok.Ben de onu anlayamadım yani yukarıda ki çözümde bir takım harf ve yön varyasyonları var,yani bunu neye göre yapacağım bu işlemi bana adım adım anlatabilirseniz çok iyi olur.

Konuyu acan arkadas görüntü alamadıgı ama menunun arka planda calistigini söylüyor ve gözüm kapali menude 50-60hz olayını degiştiriyor ve ancak bu sekilde görüntü alabiliyormuş sendede görüntü yoksa sende bu sekilde ayarları deyim yerinde ise gözü kapalı degiştireceksin

Bu gözü kapalı tuş kombinasyonunu menüde nerede iken yapacağım peki?

• ??? nerden yapılıyor ???

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre_81 -- 25 Nisan 2008; 1:52:14 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: KirkLeeHammett

quote:

makinayı açtıktan sonra dashboard un gelmesini bekleyin, profiliniz çevrim içi olduktan sonra duyarak menüler arasında geçiş yapıyorsunuz. sağ, sağ, sağ, A, A, aşağı, aşağı, A, A, A (60hz) kombinasyonu hdtvde denendiği için HDMI da nasıl sonuç verir bilmiyorum ama benim anladığım kadarıyla siz görüntü alıyorsunuz, sadece frekans değerlerini nereden değiştireceğinizi bilmiyorsunuz, display menüsünü biraz kurcalayın.

• Şimdi adım adım anlatıyorum:

1-Konsol'u açıyorum
    2-Live ekranında online oluyorum.
    3-Üç kere sağ tuşa basıp "System" menüsüne geliyorum
    4-"A" Tuşuna basıp "Console Settings" ekranına geliyorum
    5-Tekrar "A" tuşuna basıp "Display" ayar menüsüne giriyorum
    6-İki kere aşağı tuşuna basıp "Deference Levels" bölümüne geliyorum
    7-Burada "A" tuşuna basınca "Standart" seçeneğini seçiyor.

Yani hiçbir şey olmuyor.Ben mi yanlış yapıyorum yoksa bende mi bir problem var arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

Dipnot:Bu arada "Display" menüsünde bunu ayarlayabileceğim herhangi bir yer yok.Ve konsolu 1920x1080 çözünürlüğünde kullanıyorum.

• Arkadaşlar sorunumu halen çözemedim.Bazı oyunlar PAL 60 ayarı istediği ve bende bu ayarı yapamadığım için oynayamıyorum.Yukarıda ki mesajımda tuş kombinasyonlarının nereye karşılık geldiğini yazdım ancak herhangi bir değişiklik olmadı.Ben mi yanlış yapıyorum,lütfen bilgisi olan arkadaşlar şu sorunun çözümü için bana yardımcı olsun.
  • HDMI lı bir monitörde 2 saatlik deneme imkanı buldum hafta sonu. Malesef 50Hz veya 60Hz lik ayar yapabileceğin bir menü bulunmuyor. Makina NTSC ise PAL demonun çalışmayacağını düşünüyorum. Önceden verdiğim kombinasyon HDMI da işe yaramaz komponent veya kompozit bağlantı olması gerekir.
  • Akşam eve gidip bakcam hz menusunu bulmak bu kadar zor olmasa gerek benim eski konsolda böyle bi sorun yoktu ama yeni falcon'da bazen 50hz 60hz uyarisini aliyorum ayarlardan degiştiririyorum normale donuyor. Fazla zor degil ama gerekirse Resimlerle tekrar bastan yazarım buraya.
  • aldeberanMakinem PAL sistem,bu problemin bölge kodu ile ilgili bir ilgisi var mı ki?.KirkLeeHammett bana bu iyiliği yaparsan inan çok mutlu olurum,şimdiden çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.