Şimdi Ara

Xbox 360 mi? xbox one s mi? Xbox one x mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbox oyun kondsolu alacağım. Kinect oyunlarda olsun istiyorum. Özellikle çocuklar için. Ayrıca bakıyorum oyunlar çok pahalı 800 tl civarı bile var. Bu konsolu aldık. 10 oyun aldak 8bin tl mi ödeyeceğiz. Daha uygun fiyatlara oyun bulunabiliyor mu?
    Xbox 360 bakıyorum çok fazla oyun seçeneği var. Knect oyunlarıda öyle. Ama yorumlarda knect oyunları sensör algılaması çok iyi değil demişler. Robot gibi diye doğru mu?
    Xbox one x alayım diyorum. Bakıyorum çok fazla oyun yok sanki. Knect oyunlar var mı xbox one x için. Fiyatları ne civarda genelde.

Yani işin aslı konsol alıp kısıtlı oyun oynamak veya sadece 1 oyuna 700 tl para vermek istemiyorum.

İçinde oyunlar komple yüklü konsollar satılıyor. Ama one x için göremedim. Böyle bir şey var mı?

Bilgilendirşrseniz sevinirim. Teşekkur ederin

• hyundai i20 / honda civic/ mercedes c220 seç :)
  • Honda civic. Hem araba özelliğine göre, hem parça bakımından mercedece göre uygun.

Yani xbox one x mutlak daha iyidir. Son çıktığı için. Benim sormak istediğim. Xbox one x e para verip daha az oyun bulup veya oyunları pahalı olma sorunsalı var mı?

Iphone da çok iyi ama samsungda çoğu uygulama ücretsiz. Bu yüzden samsung daha kullanışlı.

Fiyatlardan ve uyumsuzlukdan dolayı kullanamıyacak urunu almanın anlamı yok.

Bilmediğimden soruyorum
  • @CAPTAIN@ @ kullanıcısına yanıt
    dostum bende kinect var ama hiçbir halta yaramıyor xbox bile kinect i çıkardı gereksiz

oyunlar pahalı ama

ea acces ve gold üyelik seni oyuna doyuruyor bir süre

yani söyle bir paket yap kendine

güzel bir 4k tv xbox one x red dead 2 bfv ea acces 12 aylık gold tamam uzun süre üzmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 20 Kasım 2018; 22:12:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

dostum bende kinect var ama hiçbir halta yaramıyor xbox bile kinect i çıkardı gereksiz

oyunlar pahalı ama

ea acces ve gold üyelik seni oyuna doyuruyor bir süre

yani söyle bir paket yap kendine

güzel bir 4k tv xbox one x red dead 2 bfv ea acces 12 aylık gold tamam uzun süre üzmez
    Arkadaş çocuklar için alacağını belirtmiş Read Dead Redemption mi oynasın çocuklar?

Çocuklar oyunlardan kolay sıkılabilirler.Her ay yeni oyun satın almak istemiyorsanız xbox 360.

Kendiniz için alacaksanız one x elbette.
  • One x ve one s(one serisi) için her oyunu ayrı ayrı satın alman gerekir. Xbox 360 kırıldığı için oyunlar yükleyip satabiliyorlar.
  • Bob Seger kullanıcısına yanıt
    Ben çocuklen neler oynuyordum bir yerden başlaması gerek
  • Çocuklar içinse xbox 360 al. Oyunları yurtdışı

internet sitelerinden daha ucuza bulursun. 800 lira dediğin son çıkan forza falan olabilir, ama bir oyunu çıktığı gibi oynamak zorunda değilsen indirimleri takip ederek uygun fiyata oyun bulabilirsin.
  • 360ın kinect kamerası iyi değil, zaten bu zamanda 360 almanı tek mantığı korsan oyun oynamak içindir.
    Çocuklar için Kinect çok eğlenceli bir araç, kesinlikle pişman olmazsınız.
    O yüzden Xbox one veya One S almanız mantıklı.
    One X'lerde zaten Kinect yok.
    Sorduklarınıza istinaden konsol ve oyun mecrasından uzak olduğunuz belli.
    O yüzden; 4K 60fps gibi yok en son çıkan en güçlü konsol One X diye aldanmayın, bunlar sizin için önemli detaylar değil.
    Bunlar için konsola 3-5 bin lira vermenize değmez.

Siz bir kinectli One ve One S alın keyfinize bakın.
  • Akhenaten34 kullanıcısına yanıt
    Aparat ile One X'te de Kinect kullanılabiliyor bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jayleen

Aparat ile One X'te de Kinect kullanılabiliyor bu arada.
    Haklısın onu yazmayı unutmuşum ama zaten bu arkadaş için One X gereksiz.
  • öncelikle ilk cevap için kesinlikle civic(tercihen rs), çünkü fiyat/performans olarak bundan ötesini bulamazsınız...

sonrasında kinect günümüzde xbox 360 için de one serisi için de hoş bir şey olmayabilir... 360 için olmaması, görsellik ve kinectin genel performansıyla ilgili... one için olmaması da donanım üretiminin durmasından sonra oyun üretiminin de neredeyse durmuş olması...

kinect kriterini aradan çekersek henüz standart versyonu 700tl olan oyun görmedim ama türk marketinin saçmaladığı noktalarda oyunları amazon'dan kargo ve vergilerle 70 dolar civarına alabiliyoruz... ama genellikle onu da yapmayıp indirimlerde alıyoruz oyunları... yani ya korsanı olan konsollardan alıp uğraşmak(vay yeni versyon gelmiş, vay şu oldu, vay bu oldu)(ki bunun yerine pc alıp uğraşmayı tercih ederim), ya da düzgün bir konsol alıp kafa rahat bir şekilde oyun oynamak(ki pc almak yerine bunu tercih ederim, kafa rahatlığı en güzel şey) :)

• GCGorusu kullanıcısına yanıt
    yeni başlayanlar için bu yöntemleri öğrenebilecekleri video, blog, yazı vb... önerebileceğiniz şeyler var mıdır ? sisteme yabancı olanların etrafında xbox veya konsol tecrübesi olmayanların acemiliklerini atabilecekleri ve olabilecek en az maliyet ile güzel oyunları nasıl alabileceklerine dair bilgiyi nerden bulabilirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: regnar16

yeni başlayanlar için bu yöntemleri öğrenebilecekleri video, blog, yazı vb... önerebileceğiniz şeyler var mıdır ? sisteme yabancı olanların etrafında xbox veya konsol tecrübesi olmayanların acemiliklerini atabilecekleri ve olabilecek en az maliyet ile güzel oyunları nasıl alabileceklerine dair bilgiyi nerden bulabilirim ?
    korsan için benim bildiğim yok(başka bir başlıkta yazmıştım sanırım, en son kırık konsol kullanımım elimdeki oyunun delicesine sansürlü olduğunu öğrendiğimde olmuştu)...

öbür türlü, ucuz oyun yakalamak için imzamdaki blogum faydalı, bu forum faydalı, süper saçma bir fırsat varsa twitterdan da yazıyorum :) gamepass gayet güzel, gold zaten gerekli, ea access saçma ucuz...

ama forumdaki insanları gördükçe genel bir başlangıç yazısı yazmaya daha da yaklaşıyorum... ne nedir, oyunlar için nereler faydalı olur vs... ama temelde amazon(com yada .de) candır :)

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bu işe siz öncü olup güzel bir başlık yaparsanız çok yararlı olacağını düşünüyorum, genelde farklı bilgiler farklı başlık altlarında toplanmış bazıları geçerliliğini yitirmiş çünki. Dediğiniz gibi 3 üyeliğide hemen almak gerkiyor. Live gold üyeliği indirim sonrası çok pahalı duruyor. Microsoftun sitesinde live gold üyesi olanlara bazı oyunlar gerçekten indirimli. Diyelim o oyunlardan birini aldım. Ama 1 ay sonra live goldun süresi doldu ve ben yinelemedim. Satın aldığım oyunu single olarak oynayabilirmiyim live gold olmaksızın
  • quote:

Orijinalden alıntı: regnar16

Öncelikle cevap için teşekkürler. Bu işe siz öncü olup güzel bir başlık yaparsanız çok yararlı olacağını düşünüyorum, genelde farklı bilgiler farklı başlık altlarında toplanmış bazıları geçerliliğini yitirmiş çünki. Dediğiniz gibi 3 üyeliğide hemen almak gerkiyor. Live gold üyeliği indirim sonrası çok pahalı duruyor. Microsoftun sitesinde live gold üyesi olanlara bazı oyunlar gerçekten indirimli. Diyelim o oyunlardan birini aldım. Ama 1 ay sonra live goldun süresi doldu ve ben yinelemedim. Satın aldığım oyunu single olarak oynayabilirmiyim live gold olmaksızın
    şöyle:
    herhangi bir sebeple indirim ile aldığın oyunlar senindir... indirimin sebebi ortadan kalksa da senindir...
    herhangi bir sebeple satınalmadığın ama arşivine eklediğin şeyler o sebebe bağlıdır...

örnek:
    haftalık gold indirimiyle bir oyun aldın, yada gamepass'in sağladığı indirimle(%20) gamepass kütüphanesinden çıkacak bir oyunu satınaldın(gamepass ile indirmekten farklı bir şey)... gold'un bitse de, gamepass'in bitse de bu oyunlar senin...
    gold'un aylık ücretsiz oyunları gibi şeyler ise gold'un bittiğinde oynanamaz olur... ama burada da ufak bir detay, ocak ayında goldun vardı(ocak oyunlarını ekledin kütüphanene), şubat ve martta yoktu... nisanda tekrar gold aldığında ocak oyunlarını oynayabilirsin ma şubat ve martı oynayamazsın...

teşekkür ederim, gayet açıklayıcı olmuş.
  • Hocam seçim oldukça basit aslında.

Ben oyuna para veremem malum yollarla kullanırım diyorsan X360+Destekleyebildiği maksimum kapasiteli harddisk.

Yok ben illa next gen oyunlar isterim grafik önensiz dersen One S, zaten geriye uyumluluk ile X360 oyunların da oynayabilirsiniz.

Ben almışken en iyisini alayım evde de 4K TV var zaten diyorsanız One X
  • Bütçe yeterliyse one x tabiki fazla para vermiyim diyosan one s de işini görür
  • Bende s alıcaktım ama online oynamak için gerekli xbox live gold üyeliği senelik 450 civarı psn üyeliği ise 170 TL mecburen ps alacağım
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.