Şimdi Ara

Xbox 360 Elite'im 3.Açılılında 1K E74 Verdi! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
0
Favori
4.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anladığım bu adamlar tr'ye tamir görmüş aletleri gönderiyorlar.
    Millet sevinmişti garantili xbox360 alıyoruz diye eğer dediğim gibiyse yazıklar olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsgobuluk

Konsolum 20.05.2010 tarihinde Gold Computer'den alan bir arkadaşımın hediyesi olarak geldi. Hemen versiyonuna baktım. Günü tam hatırlamıyorum ama 12.2009 du. (son sürüm) Tabi kararsız kaldım. Yazılım yükletip single oynamak ve orjinal haliyle Online oynamak arasında. Bunun üzerine bir arkadaşım yurtdışına çıkacağını öğrendiğim anda hemen karar verdim ve 3 adet orjinal Oyun siparişi verdim (45€ tanesi) 1 hafta oyunları bekledim.

Beklerken neler mi yaptım?? Buyrun aşağıya;

İkeadan LCD tv siparişi vereceğim için gidip güzel bir sehpa aldım.

Sonrasında 42'' Full HD LCD TV siparişi verdim.....

ortam hazırdı artık..

sonuç? Hüsran...

Xbox'ımın power tuşuna basılma sayısı;

1.Açılış
    Xboxımı komik ama ilk aldığım gün çalışıyor mu diye açtım ve kurcaladım içinde ne var ne yok diye (hiçbişey yok :D ) . Profil oluşturdum.

2.Açılış

Evde orjinal gelen oyuları beklerken can sıkıntısı içinde yüklü olan Sensible Soccer oynadım :D

3.Açılış
    Ve sonunda beklediğim gün geldi. 3 adet orjinal oyunum geldi ve hemen xboxın yanına koştum. Jelatinini açmadan oyunların tvyi açtım xboxın power tuşuna bastım veeeeeeeeeeeeeee

1K E74 hatası'nı önce TV de sonra Power tuşunda gördüm ama şaka fln sandım. Sonuç içler acısı ama gerçekti.

Xboxım öldü. Hemde 3. açılışında hemde 12 günlük makine sadece 10dkka açık kaldı. Herkes diyordu ya bu olay ısınmayla alakalı fln hikaye 0 cihaz gitti gözümün önünde. Soğudum aletten.....

Ne mi yaptım?

Herşeye rağmen insan evladı gibi golda gittim ve olanları anlattım getirten firmaya gönderdiler. 1 e 1 değişim istediğimi belirttim tamir görmesini istemedim (işe yaramayacağı için.) Şimdi bekliyorum.

Size sorum şudur;

Bu cihaz ya ithalatçı firma tarafından daha önce oynanmış kurcalanmış ve piyasaya sürülmüş,

Ya da dünyanın en şanssız Xbox 360 elite son versiyon kullanıcısı olarak Guinnes'e adayım.

Nedir Bu olay arkadaşlar cevabınızı bekliyorum.....

Hadiye Xbox360 ?

makine kulanilmis olabilir imkansiz bu kadar surede bozulmasi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devmanetihad -- 9 Haziran 2010; 11:38:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: powerring

tamire giden o kadar çok jasper var ki ama yine dediğim gibi ilk 2 revizyon falconlara gayet sağlam(bakır heatsink kullananlar)son revizyon demir tek parça heatsink kullanıyor onlar cidden foss ms bu demir heatsinkleri 2006 modelli anakart olan xenonlarda kullanıyordu.İlk dökülecekler de şu an piyasada satılanlar.Ayrıca jasperların ülkemizde spotcular satışı haziran ortalarında başladı ki bu da bir çok kişi makinelerini spotculardan satın aldı.Yani bir seneden fazladır jasper kullananlar bir hayli az. Benim makinemde jasper geçen hafta 1.yılını doldurdu.(7 ocak 2009 üretim)

hocam atik elektronik, kahraman elektronik ve xboxu getiren aral ithalatı aradım bana jasperlerdan daha hiç 3k gelmedi dediler, ayrıca satürn, mediamarket deki çalışanlarada her gittiğimde sorarım , yalnız voltaj sorunlarını adaptör sorunları olanlar ayrı, adamlar abd den makine almış burdaki tr prize takmaya calışanlar yakanlar bu kapsam dışı böyle cihaz çok ama bu bilgisizlikten kaynaklı.

• kimse yoğurdum ekşi demez ilk jasperin çıktığı zamanları hatırlıyorum hazirana yaklaşırken millet satıcıları gidip jasperların gelip gelmediğini soruyorlardı hatta biri gitmiş daha jasper gelmeden tamire gelmiş halini görmüştü.Satıcı niye bozuluyor desin ki işine geliyor onların.
  • inan bana jasperlarda öyle birşey olsaydı forumda 3k dan geçilmezdi, eski konularda falconlarda hersayfada çok adet mevcut ama 1 yıllık tarihde ben görmüyorum ya da kör oldum :)
  • bozulmalar yazın oluyor genelde daha yeni girdik yaza zaman neler gösterecek hep beraber göreceğiz
  • quote:

bozulmalar yazın oluyor genelde daha yeni girdik yaza zaman neler gösterecek hep beraber göreceğiz

Bu ikinci yazı olacak jasperlerin.
  • Makine 2005-2006 üretim olabilir çünkü gördüğüm kadarıyla dvd-rom un olduğu bölge parlak gümüş rengi.Bu da 2007-2006-2005 üretimi olduğunu gösterir.falcon ve jasper larda orası elite larda siyah arcade lerde beyaz oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuAnTuM-C

Makine 2005-2006 üretim olabilir çünkü gördüğüm kadarıyla dvd-rom un olduğu bölge parlak gümüş rengi.Bu da 2007-2006-2005 üretimi olduğunu gösterir.falcon ve jasper larda orası elite larda siyah arcade lerde beyaz oluyor.

Falcon-Jasper Elite'lerde disk sürücüsü siyah değil, parlak gümüş renginde (krom)

Bendeki 16.02.2009 Pro Jasper'ında DVD Rom'u parlak krom kaplama.

Sadece Core ve Arcade makinalarda DVD-Rom mat beyaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 9 Haziran 2010; 12:19:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

quote:

Makine 2005-2006 üretim olabilir çünkü gördüğüm kadarıyla dvd-rom un olduğu bölge parlak gümüş rengi.Bu da 2007-2006-2005 üretimi olduğunu gösterir.falcon ve jasper larda orası elite larda siyah arcade lerde beyaz oluyor.

Falcon-Jasper Elite'lerde disk sürücüsü siyah değil, parlak gümüş renginde (krom)

Valla hocam bendede var jasper arcade ama mat beyaz dvd rom kapağı.İlginç

• Arkadasım teşhir ürünü olabilir.Hunharca kullanıp satmaya yüz bulup teşhir malı diye belirtmeleri gerekirken lüzum bile görmüyorlar böyleyse yasal hakkın var değiştirme olarak direk.
    Bunun haricinde arkadaşlar 3k jasper var kabul edin 0102 bi anda bıçak gibi kesilemez bu elektroniğin doğasına aykırı illa bozulucak böyle olmasa halen ilk aldıgımız esyaları kullanır yenilemezdik hiç kullanmaya devam ederdik hep bu oran sadece kabul edilir oranlara düşürüldü eskiden oran felaketti çünkü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fatz

quote:

Valla hocam bendede var jasper arcade ama mat beyaz dvd rom kapağı.İlginç

Arcade'ler öyle zaten. Pro ve Elite'ler krom kaplı parlak gümüş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fatz -- 9 Haziran 2010; 13:09:07 >

• jasper değilse doğaldır . benimki jasper ben alalı 1 hafta oldu valla bakım çok samimi söylüyorum 5 saat oynuyorum ısındımı diye bakıyorum alet bildiğin buz yahu ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sodalayn

jasper değilse doğaldır . benimki jasper ben alalı 1 hafta oldu valla bakım çok samimi söylüyorum 5 saat oynuyorum ısındımı diye bakıyorum alet bildiğin buz yahu ..

o kadarda degil,benim jasper kasim 2009 üretim makinayi dik kullaniyorum sag tarafinda isinma yok sol tarafinda cok az bir sicaklik oluyor oda normal her calisan alet isinir
  • Bu iş nasip işi,gerçekten şansızsın. Kimi 3.,kimi 30. kullanımda o ulu ışığın kudretini ve gazabını gördü.

Ben 1,5 yılda falconumla 1K gördüm,tamir de edilemedi,jasper aldım.Şu an ne sıkırtı var ne tıkırtı.
  • quote:

bozulmalar yazın oluyor genelde daha yeni girdik yaza zaman neler gösterecek hep beraber göreceğiz

Bilmende fayda var Jasper anakartlar ikinci yazlarına giriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :Sephiroth:

quote:

Bilmende fayda var Jasper anakartlar ikinci yazlarına giriyorlar.

zaten haziranda spotculara geldi hemen bozulacak değil ya sen 2.yaza bak

• quote:

Orijinalden alıntı: kubillian

isterse ilk çıkan xbox olsun. onu bırak prototip olsun. 3 günde böyle hata vermesi çok garip. işkillenmemek elde değil. bi araştır hocam. alet kullanılmış olabilir harbiden. ya da ne bileyim. refurbished bi ürün falan da olabilir. ben ihtimal vermiyorum 3 günde böyle arıza vereceğine

Sen Hiç Konuşma La....
    Atik'ten Aldığın Jasper 2 Günde Tırt Olmadı Mı?
    Bi Geldim Yanına "Kardeşşşş Xbox Çalışmıyo Ya Kafayı Yicem" Diyen Benim Ebem Miydi?
    Yerine Yenisini İstemedik Mi? Neise...

İlginç Bi İş...
    Bu Makine Belki de Şu Bizim Hiç Piyasada Görmediğimiz 16MB NAND Jasper'lardandır...
    Samanlıkta İğne Gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devil01 -- 9 Haziran 2010; 18:58:31 >

• 2 hafta içinde bedelsiz değiştirmeleri gerekiyor diye biliyorum. (tüketici hakları)
    En iyisi rapor ettir en azından tarihini ;)
  • Benim makinemde falcon anakartlı elite model 1 kırmızı ışık hatası ve E74 hatası verdi.Lcd monitörüme bağlı oyun oynuyordum.Kurutma makinesi yöntemini denedim yaklaşık 2 hafta çalıştırdım. İşlemci soğutucularınıda söküp artic silver termik macun sürmüştüm.Şimdi aynı hatayı yine aldım ama bu sefer makine görüntü vermiyor. Normal tüplü tv bağladım açtı.Hemen Lcd bağladım görüntü yine yoktu ama bu sefer açılırken ilk önce 3k ışık hatası verdi daha sonra tek kırmızı ışık hatası verdi.SONUÇ : makine tek kırmızı ışık hatası var ama artık görüntü ne tv ne LCD monitöre geliyor.Birde şu var birkaç gün önce görüntülerde sanki daha önce olmayan kırıklıklar farkettim daha çok forzada oldu bu sorun.Sizce ne yapmalıyım askerden geldiğim için garanti süresi geçmiş diye FEZA elektroniğe servise götürmedim maddi olarak kurtarırım diye düşündüm birde zaten yapılan konsollar tekrar arızanıyormuş..Tavsiyeniz nedir yeni bir Xbox360 alsam yoksa tamir ettirsem faydası olur mu??? Birdeelimde bulunan Elite harddiski yani alacağım arcade makineye uyarmı ve oyunlarımın save dosyalarıyla devam edebilir miyim..?? teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.