Şimdi Ara

Xbox 360 adaptör ısınması ve kapanma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar foruma yenı katıldım oncelıkle selam.Insallah dogru yere konu acmısımdır acemıyım biraz hos gorun :).Benım sorunum Xbox 360 arceda makınem var.Makıneyı 2. el aldım ama adaptorunden ses gelıyordu.Bısey olmaz dedıler.Ama bir süre sonra adaptor ısınmasının cabası sarı ısık yanarken 30 dk sonra kırmızı ısık yakıyor adaptor hemen xboxu kapatıyor.Ve oyunum yarıda kalınca sınırlerım bozuluyor.Sorun buyuk ıhtımalle adaptorde acaba bu voltaj mı cok gelıyorkı?yada sizce sorun ne ? adaptorumun resmını cekdım bıde sız bakın ben hıc anlamam bu ıslerdende.

Xbox 360 adaptör ısınması ve kapanma

• Aynı sorun bende vardı. Adaptörü değiştireceksin başka çözümü yok bu işin.
  • Kardesım pekı hangı adaptor alıcam bıraz bılgılendırırmısın benı.Ben makıneyı aldıgımda NTCS-u du ben ona pal 0 anakart taktırdım.Uyum sorunu fılan olurmu yada hangısını almam lazım lutfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oRcinaL-DexTR

Kardesım pekı hangı adaptor alıcam bıraz bılgılendırırmısın benı.Ben makıneyı aldıgımda NTCS-u du ben ona pal 0 anakart taktırdım.Uyum sorunu fılan olurmu yada hangısını almam lazım lutfen.

Sorun muhtemelen anakart değişiminden.Çünkü iki anakartın güç gereksinimleri farklı olabilir.Örneğin;

NTSC-U anakart 110 V ister adaptör de 110V verir uygundur
    PAL anakart 220 V ister adaptör 110V verir sorun çıkar.

Bence sorun anakart la adaptörün uyumsuzluğu.2 çözüm var.Ya Pal anakartı tekrar NTSC-U anakartla değiştiriceksin yada pal makinalarda kullanılan adaptörlerden alacaksın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeolus98

quote:

Kardesım pekı hangı adaptor alıcam bıraz bılgılendırırmısın benı.Ben makıneyı aldıgımda NTCS-u du ben ona pal 0 anakart taktırdım.Uyum sorunu fılan olurmu yada hangısını almam lazım lutfen.

Sorun muhtemelen anakart değişiminden.Çünkü iki anakartın güç gereksinimleri farklı olabilir.Örneğin;

NTSC-U anakart 110 V ister adaptör de 110V verir uygundur
    PAL anakart 220 V ister adaptör 110V verir sorun çıkar.

Bence sorun anakart la adaptörün uyumsuzluğu.2 çözüm var.Ya Pal anakartı tekrar NTSC-U anakartla değiştiriceksin yada pal makinalarda kullanılan adaptörlerden alacaksın.

Zaten anakartı değiştirmesine gerek kalmayacak. Birkaç defa kendini kapatırsa adaptör kullanılmaz hale geliyor. Ondan sonra adaptörü değiştirir.

• Acaba bumu arkadaslar olurmu bu ?

http://urun.gittigidiyor.com/Xbox-360-Adaptor-HEMEN-KARGO_W0QQidZZ40994119

Bide türkiyede watt 220 mi ? acaba bu adaptor pal desteklermı ? nerden bılıcem
  • quote:

Acaba bumu arkadaslar olurmu bu ?

http://urun.gittigidiyor.com/Xbox-360-Adaptor-HEMEN-KARGO_W0QQidZZ40994119

Bide türkiyede watt 220 mi ? acaba bu adaptor pal desteklermı ? nerden bılıcem

Bunu gördüğüm iyi oldu.Ben de 25 TL'ye adaptör satıyorum.Fiyatı revize edeyim hemen.Burada satılmazsa,gittigidiyor'a ilan açarız.
  • yukarıdaki adaptör falcon board a ait neden anakart değiştiediniz onu anlamadım xbox ntsc olsa ne pal olsa ne oyunların %90 ı zaten rf yani hepsinde çalışan sistem bir de içine takılşan board ne o konuda bilginiz varmı, sanırım siz anlamıyorsunuz diye olmayacak iş yapmışlar muhtemelende 2. el bir falcon board ı takmışlardır
  • Ben makinayı 2.el aldım 1 haftada toplasan 5 saat oynamadan 3k gordu.Aldıgım yerde bunun benden kaynaklanmadıgını anladı.Bende yeni anakart taktırmalarını istedim.Olmusken pal olsun dedim.yukarıdakı adaptor olurmu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oRcinaL-DexTR -- 13 Temmuz 2011; 13:16:49 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.