Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başka bir kaynak deneyin covenant alternatif olabilir güzel bir uygulama ben turkvud kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cevap verdiğiniz için teşekkürler bendeki sorun şu : zipten çkardıktan sonra repository yüklemesinde "could not connect to repository" hatası alıyorum acaba vpn mi lazım? bir de turkvud linki var mı ya da adresi indirmek için zip i
  • çaylak52 Ç kullanıcısına yanıt
    Kaynak ölü. Yeni bir kaynak deneyin Google covenant addons yazın farklı farklı kaynaklardan nasıl yüklenenecegi anlatılmış.

http://www.wirelesshack.org/how-to-install-covenant-kodi-add-on.html

Turkvod için

https://www.turk-dreamworld.com/threads/1198409-TDW-TURKvod-Kodi-Repo-ver-2-1-0

Bunu deneyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceyhυn -- 19 Ekim 2017; 19:33:33 >

• çaylak52 Ç kullanıcısına yanıt
    Zip ten cikarmiyorsun. Yuklerken zip dosyasini gosteriyorsun hocam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam cevabınız için teşekkürler. Covenant ya da Bennu'yu hangi kaynaktan yüklediniz acaba? Alternatif olarak hangisini önerirsiniz ya da? Sizinki çalışıyosa sizin kaynaktan yüklemek daha mantıklı gibi. Bir de sunucu ve önbellek temizlemeyi nasıl yapcam tam olarak? Kalıntı temizleme falan da dediniz anlamadım. Son olarak siz hangi add-onları kullanıyorsunuz? İnce ayar vs. yaptığınız şeyler de var mı?

• Hocam bu soruların cevabı mini bir kodi kullanma rehberi olur. Halı hazırda Google ile bu rehberlere ulaşabilirsiniz. Ağırlıklı olarak turkvud ile covenant kullanıyorum. Bazende Otv_media kullanıyorum diğer eklentilere pek bakmıyorum. İnce ayar filan yok. Bir ara yapmıştım buffering için pek bir faydasını görmedim. Kullandığım kaynaklar popüler repolar bunlar superrepo Smash repo Noobs and Nerdsi repo gibi bunlar da internette var. Anahtar kelimeler olarak best kodi addons diye aratip bulabilirsiniz.

• Hocam anladım da, bu dediklerinizin çoğunu da yaptım aslında. Sadece mesela covenantı hangi kaynaktan kurdunuz merak ettiğim bu

• Yukarıda arkadaş covenant için link vermiş görmediniz sanırım. Ben tekrar vereyim,
    http://www.wirelesshack.org/how-to-install-covenant-kodi-add-on.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Covenant ı Sony 55xe9005 android tv ye yükledim, son derece sorunsuz çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -HKN- -- 1 Kasım 2017; 16:48:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün akşam covenant da dizi izledim. problem yaşamadım. bazen 1080p de takılma oluyor sadece. o da akn yi geçtik die oldu sanırım.
    @Ceyhun hocam bende de çok eklenti yüklenmiş olunca çıkışta takılma oluyor android tv de. cihazın yüklü olması ile alakalı sanırım
  • Kullananlar kodinin hangi sürümünü kullanıyor acaba? Bir de buffering için Ares Wizard'dan ayar yapan var mı?

• Çıkış sorunu Androidde Microsoftta da stabil değil.

Ares wizard ile buffering ayarı yaptim ama iptv dahil bir farkını görmedim.

• şu anda herkes 17.4 kullanıyor sanırım.
    kodide 17.0 dan sonra cache ayarları değişti.

ben şu ayarı kullanıyorum. bir text dosyası açıp advancedsettings.xml olarak kaydedip onu da Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/ (android de kişisel ayarlar klasörü diğer sistemlerde bu değişiyor) klasörüne kopyalıyorsunuz. kodi klasörü gizli bilginiz olsun. bir de bu ayarla raminizin 1.5 gigabyte ını filme ayırmış oluyorsunuz. Bu ayarlar sadece 3 gb ve üzeri rami olan cihazlar için geçerlidir. kendi sisteminize göre ayar yapacaksanız boş olan ram miktarının 3 de birinin bit değerini memorysize arasına yazıyorsunuz. bu ayar h96 pro gibi 3 gb ramli cihazlarda çalışır.

<advancedsettings>
    <network>
    <curlclienttimeout>10</curlclienttimeout>
    <curllowspeedtime>20</curllowspeedtime>
    <curlretries>2</curlretries>
    </network>
    <cache>
    <buffermode>1</buffermode>
    <memorysize>524288000</memorysize>
    <readfactor>20</readfactor>
    </cache>
    </advancedsettings>

• turuncu55 @ 26 Mart 2014 03:21:40

Arkadaşlar merhaba

Birkaç yıl önce xbmc'yi ilk kurduğumda hantal ve çok karışık geldiğinden kullanmamıştım. Gün geçtikçe arşiv genişlemeye başladı ve filmlerin ne olduğu karışmaya başladı. Ben de xbmc'ye bir şans daha vermeyi düşündüm ve doğru bir tercih yaptığımı anladım.

Nette kurulum ile ilgili farklı kaynaklar var fakat, sanki biraz karışık gibi geldi. Bu sebeple elimden geldiğince kurulum ve ince ayarlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Xbmc ile ilgili detaylara geçmeden önce, sistemimin orta halli bir htpc, bir AVR ve tv'den oluştuğunu belirteyim. Yapılan ayarlar mevcut cihazlara göre yapılmıştır. Pc doğrudan AVR'ye hdmi yoluyla bağlı olduğu için tüm sesleri hdmi yoluyla dokunmadan aktaracak şekilde (passthrough) ayarladım.

xbmc sürümü şu an için en güncel olan 12.3.

Öncelikle xbmc'yi pc'ye kuruyoruz. Kurduktan sonra xbmc'yi çalıştırıyoruz. Buradan öncelikle dil ayarlarını yapmak için system - settings seçeneğini tıklıyoruz. Açılan sayfadan Appearence (görünüm) seçeneğini tıklıyoruz. O sayfadan da international seçeneğini seçtiğimizde dil ayarını buluyoruz. Buradan dili Türkçe olarak seçtiğimizde otomatik olarak tüm menü Türkçe'ye dönüyor.

Menüyü Türkçe yaptıktan sonra video ve ses ayarlarını yapmak için, ana menüden sistem - ayarlar seçeneğini tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki pencere açılıyor.

Video kısmında bir değişiklik yapmadım

Ses ayarları ise 5.1 destekli bir AVR olduğu için aşağıdaki şekilde yapıldı.

Daha sonra arşivdeki filmleri xbmc'ye tanıtma ve netten bilgilerini alma aşamasına geçtim.

Ana menüden videolar - dosyalar seçeneğini tıklıyoruz.

Daha sonra açılan pencereden video ekle seçeneğini seçiyoruz.

Video ekle dedikten sonra aşağıdaki pencere açılıyor ve açılan pencereden göz at dedikten sonra film arşivimizin bulunduğu dosyayı yada konumu seçiyoruz.

Klasörü seçtikten sonra videolar - dosyalar seçeneğinde film klasörüm aşağıdaki resimdeki gibi görünür hale geldi. Daha sonra film klasörünün üzerine gelip sağ tıklayınca kaynağı düzenle, kaynağı kaldır gibi seçeneklerin olduğu bir liste çıkıyor.

Bu listeden "içeriği değiştir" seçeneğini seçiyoruz.

Açılan pencereden dizinin içeriğini film dosyaları varsa film, diziler varsa tv programları olarak seçiyoruz.

Daha sonra aynı sayfadan ayarlara girip, değerlendirme notlarını nereden alacağını ayarlayabiliyoruz.

Bundan sonra altyazılarla ilgili ayarları yapmak için Sistem - Ayarlar - Eklentiler kısmına geçtim.

Eklentilerden, etkin eklentileri seçip altyazıları tıklıyoruz. Buradan xbmc subtitiles seçeneği gözüküyor. Onun üstüne gelip sağ tıklıyoruz ve yapılandır diyoruz.

Açılan sayfadan diller seçeneğinden hangi dilde altyazı istiyorsak 1.seçeneğe onu seçiyoruz.

Aynı sayfanın hizmetler kısmından Türkçe altyazıları bulabileceğimiz divxplanet.net ve opensubtitles.org sitelerini seçiyoruz.

Yine aynı sayfadan gelişmiş seçenekler kısmından varsayılan altyazı siteleri ve altyazının nereye indireleceği gibi ayarları yapıyoruz.

XBMC ile ilgili genel ayarlar bu şekilde.

Şimdi gelelim xbmc'nin görüntü kalitesine. Açıkçası kendi oynatıcısının görüntüsünü beğenmediğim için filmleri MPC ile izlemeye devam ediyordum. Sonradan başka bir programın xbmc'ye oynatıcı olarak atanabildiğini öğrendim ve MPC-HC'yi external player olarak ayarladım. Bunun için ise ayarlar aşağıdaki yapılıyor.

Kendi arşivim genel olarak 1080p mkv dosyalar halinde olduğu için tüm dosyalarımı MPC-HC ile açmayı tercih ediyorum. Farklı dosya türleri için farklı programlar da ayarlanabiliyormuş ama o kadar detayını bilmiyorum.

XBMC'yi kurduğunuz yerdeki "playercorefactory" dosyasını notepad ile açıyoruz. Ben de C:\Program Files (x86)\XBMC\system klasörü içinde bulunuyordu. Bu dosyanın içindeki bilgileri silip aşağıdaki kodları yapıştırıp kaydediyoruz. Daha sonra bu dosyayı kopyalayıp C:\Users\ONUR\AppData\Roaming\XBMC\userdata klasörünün içine yapıştırıyoruz. Bu şekilde xbmc üzerinden seçtiğiniz herhangi bir dosya otomatik olarak MPC-HC ile açılıyor.

playercorefactory dosyasının içine yapıştırılacak yazılar aşağıdaki gibi olmalıdır.

<playercorefactory>
    <players>
    <player name="MPC-HC" type="ExternalPlayer">
    <filename>C:\Program Files (x86)\MPC-HC\mpc-hc.exe</filename>
    <args>"{1}" /fullscreen /close</args>
    <hidexbmc>false</hidexbmc>
    <hideconsole>false</hideconsole>
    <warpcursor>none</warpcursor>
    </player>
    </players>

<rules action="prepend">
    <rule name="AllVideo" video="true" player="MPC-HC" />
    </rules>
    </playercorefactory>

Eğer external player olarak kullanacağınız program farklı bir yerde ise programın exe dosyasını sağ tıklayıp, özellikler seçeneğinden dosya konumunu kopyalayınız. Bu kopyaladığınız adresi yukarıdaki kodlar içinde <filename> ............... </filename> kısmının arasına yapıştırınız.

Eğer external player olayını düzgün olarak ayarlayabilmişseniz, mevcut filmlerden bir tanesinin üzerine gelip sağ tıkladığınızda ".... kullanarak oynat" diye bir seçenek çıkıyor. Bunun tıkladığınızda external player olarak ayarladığınız programı listede görebiliyorsunuz.

Umarım kurulum ile ilgili takılan arkadaşlara faydası dokunur.

11.10.2015 ekleme

Arkadaşlar hafta sonunu fırsat bilip ablamları ziyaret ettim. Eniştem de benden heveslenip eski pc'yi salonda htpc olarak kullanmaya başlamıştı. Gidince birkaç ayar yaptım.

eniştenin Htpc'nin bileşenleri aşağıdaki gibi;
    pentium 4 3.0ghz işlemci
    2gb ddr2 ram
    Amd HD 6670 ekran kartı şeklinde

Bu Pc'de götürdüğüm 10-20gb arası boyuttaki mkv filmler bs player ve vlc player ile açıldığında çok ciddi şekilde takılarak oynuyordu. Bu programlar işlemciyi %50-60 oranında kullanıyordu.

Bunun üzerine önce mpc kurdum. Mpc ile işlemci kullanımı %10'lara düştü ve tüm takılmalar gitti.

Sonrasında da Kodi 15.1 Isengard'ı kurdum. Kodi'nin kendi oynatıcısı da filmleri hiçbir takılma olmadan oynattı. Üstüne üstlük daha önceki xbmc sürümlerinde kendi oynatıcısı çok sarımtırak bir görüntü veriyordu. Bu yeni versiyonda bu sorun da çözülmüş. Mdavr vs kullanılmayan mpc programı ile aynı kalitede görüntü kalitesi veriyordu.

Açıkçası son hali ile Kodi çok daha oturmuş, ben oldukça beğendim. Ve de oldukça eski bir Pc'de bile gayet başarılı şekilde çalışıyor. gmail.comgmail.com

• Agronur17 kullanıcısına yanıt
    yüklerken zip'i gösteriyorum sonradan connected not respo hatası veriyor. Sıkıntı nedendir?
  • Ellerin dert görmesin. Çok çok teşekkürler.

• Merhaba. Kodi yükledim ama windows 10 çalıştırırken hata alıyorum. sebebi nedir sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iStPaLaDiN

Merhaba. Kodi yükledim ama windows 10 çalıştırırken hata alıyorum. sebebi nedir sizce ?

1. KODI'yi Program Ekle/Kaldır dan kaldırın
    2. Bitmedi, config dosyalarını silmek için gizli bir klasörü daha silmen gerekiyor. Aşağıda anlatıyor İngilizce. Bu klasörün içine gir, oradaki KODI klasörünü komple sil

Open your start menu and type the following exactly: %AppData%

3. KODI'yi yeniden kur, çalışması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eozen81 -- 1 Kasım 2017; 19:53:43 >

• tesekkurler. bugun baya canımı sıktı. diger bilgisayara yukledim sorun yok. anlamsiz sekilde bunda calismadi. yarin soyledikleriniz yapacagim. tesekkurler.

• Yönetici olarak çalıştır ile açın bi de öyle deneyin.

• ilk olarak yönetici olarak çalıştırmayı denedim. diğer yöntemlerde işe yaramadı malesef. var bir terslik ama çözemedim. bilgisayara temiz kurulum yapmakta işime gelmiyor. sırf bu sebeple. en iyisi kurmamak.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.