Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    X570 gaming plus ı alınmaması gerekenler kategorisine koymuş.
    B450 Tomahawk f/p şu an hayırlı olsun şimdiden.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mfurkan0 M kullanıcısına yanıt
    Geldi hocam, pazartesi elimdeydi. Daha kurulumu yapmadım ama zaten şu an r1700, x370 prime-pro ikilisi var. Yeni işlemciyi aldıktan sonra muhtemelen kurma işlemine geçerim.

Sizinki de gelmiş görünen o ki, hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stu. -- 28 Ağustos 2019; 9:20:44 >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Şimdi dikkat ettim de konu sahibi Gigabyte X570 Aorus Elite adlı anakartı tavsiye etmiş. Bütçem yetebilir bu ürüne. Sizce değer mi b450 tomahawk yerine bu ürün?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fiddler0 -- 28 Ağustos 2019; 13:22:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fiddler0

Şimdi dikkat ettim de konu sahibi Gigabyte X570 Aorus Elite adlı anakartı tavsiye etmiş. Bütçem yetebilir bu ürüne. Sizce değer mi b450 tomahawk yerine bu ürün?
    b450 max 900 civarında elite de 1500 civarı, ileriye dönük olmasını istiyorsan Elite alabilirsin.Değer mi diye bana sorarsan bence değer.Performans olarak birşey farketmez ama işlemci güncelleme ve oc konusunda kafan rahat olur.
  • Hocam MPG tarafında yük altında VRM sıcaklıklarıyla ilgili büyük problemler var. Yine de son karar senin.

AM4 Anakartlar Konusu

Hardware Unboxing'in videosunda açıkça belirtilmiş durum. Nedenini anlayamadığım şekilde msfet backside sıcaklıkları 125'e dayanmışş

https://www.youtube.com/watch?v=_7PkZwY9PWM&t=6s

• Stu. S kullanıcısına yanıt
    Sağolun, sizinki de hayırlı olsun. Haftasonu kuracağım inşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tech_master

Hocam MPG tarafında yük altında VRM sıcaklıklarıyla ilgili büyük problemler var. Yine de son karar senin.

Hardware Unboxing'in videosunda açıkça belirtilmiş durum. Nedenini anlayamadığım şekilde msfet backside sıcaklıkları 125'e dayanmışş

https://www.youtube.com/watch?v=_7PkZwY9PWM&t=6s
    Yüksek değerler bunlar beklemeye alayım en iyisi.

şu anakartlar için ne dersiniz ?

GIGABYTE X570 AORUS ULTRA

ASUS ROG STRIX X570-E GAMING AMD X570 AM4 Ryzen DDR4 4400MHz (O.C.) M.2 Anakart

Asus ta supremefx s1220a var ses olarak. supremefx s1220a realtek alc1220 dan kalitelimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Prometheus- -- 28 Ağustos 2019; 20:28:5 >

• Supremefx s1220a, alc1220'nin rebrand edilmiş hali.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Hımm..Anakartlar için ne önerebilirsin yazdıklarımdan
  • Fiddler0 kullanıcısına yanıt
    Bence gerek yok o kadar fark vermeye, tomahawk max ideal bence tabi ümstatlar da yorum yaparsa iyi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İlk sayfada yazıyor.

• Steelo S kullanıcısına yanıt
    B450 Gaming Plus'la Max arasında fiyat farkına değecek bir durum var mı sizce, 590 TL'ye Gaming Plus almıştım kafama takıldı.
  • milesbroke kullanıcısına yanıt
    Max modellerin tek farkı 32MB BIOS chipi bulunması.

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Peki direk ryzen 3600 direk takılabiliyormu yoksa bios güncellemesi yapıp mı kullanmak gerekiyor. İlk mesajlarda yazıldıysa affola pek bakamadım çünkü :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy_Conway

Peki direk ryzen 3600 direk takılabiliyormu yoksa bios güncellemesi yapıp mı kullanmak gerekiyor. İlk mesajlarda yazıldıysa affola pek bakamadım çünkü :(
    Kral zaten bios flash tuşu var. Flash belleğe güncel biosu at 1 düğmeye bas tamamdır :)
  • CcOsmanLı kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocamda kimileri max sürümlerinde direk tak çalıştır oluyor diyordu o sebepten dedim acaba. Sanırım yukarıda da bahsedildiği gibi sadece 32 mb biosdan başka bi fark yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy_Conway

eyvallah hocamda kimileri max sürümlerinde direk tak çalıştır oluyor diyordu o sebepten dedim acaba. Sanırım yukarıda da bahsedildiği gibi sadece 32 mb biosdan başka bi fark yok
    Evet max sürümü tak çalıştır fakat flashback bulunan tak çalıştır olmayan bir anakarta göre bu bir avantaj değil, bundan belirtmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 31 Ağustos 2019; 23:6:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Evet max sürümü tak çalıştır fakat flashback bulunan tak çalıştır olmayan bir anakarta göre bu bir avantaj değil, bundan belirtmedim.

Alıntıları Göster
    Bencede
  • Jimmy_Conway kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen onun sebebi daha yeni olmasından dolayı güncel BIOS'la gelmesi. Gaming Plus'ın son sürüm BIOS'u kurarsanız GSE-Lite mode oluyor yani eskisi kadar görsel bir BIOS değil. Çünkü yeni işlemci destekleri için boyuttan kısmak zorunda kalmışlar, ha bana sorarsanız yeni BIOS eskisinden daha iyi, daha net ve derli toplu olmuş. No Way Out hocam da onun dışında bir fark yok diyorsa zaten sorun yok.
  • Gigabyte b450 aorus elite, msi gaming plus a göre nasıldır.

• 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.