Şimdi Ara

x3 işlemciyi x4 yaptım.40 derece 80 oldu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

x3 445 işlemcim ve asrock anakartım var.anakartım çekirdek açmayı destekliyor.

biosta acc menüsünden çekirdekleri açtım. yalnız oyun veya netteki videolarda bilgisayar kapanıyor

sıcaklık 3 çekirdekli yaptığım testte 40 derece çıkarken 4. çekirdeği açınca 80 derece oluyor ve testtede bilgisayar kapanıyor

1.375 olan işlemci voltajını 1.4 yaptım sonuç aynı.

kastıracak birşey açmayınca x4 olarak görüyor.sizce x4 işlemciye yakın olmayan fiyatta :) bir işlemci fanı alsam bu sorunum çözülürmü ?

• Sıcaklıgın bir anda bu derece yükselmesi oyun ve videoların saglıklı gösterilememesi açılan dördüncü çekirdegin sorunlu oldugunu gösterir almayı düşündügünüz fanında bir etkisi olacagını sanmıyorum.
  • 1 sene boyunca x4 olarak sorunsuz kullandım.yazın gelmesiyle,sıcakların artmasıyla 3-4 aydır böyle.20 milyonluk kasa fanı takmıştım.kasanın kapağıda açıktı.geçen kış bir sorun yoktu.o açıdan böyle bir çözüm üretmek istedim.

bios ayarlarında tek tek işlemcinin mhzlerini ayarlayabiliyosun.standardı 3.1 sağlam olanları 2.8e falan çeksem 4.yüde 1.6lara falan düşermi acaba sıcaklık?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zingaro206

1 sene boyunca x4 olarak sorunsuz kullandım.yazın gelmesiyle,sıcakların artmasıyla 3-4 aydır böyle.20 milyonluk kasa fanı takmıştım.kasanın kapağıda açıktı.geçen kış bir sorun yoktu.o açıdan böyle bir çözüm üretmek istedim.

bios ayarlarında tek tek işlemcinin mhzlerini ayarlayabiliyosun.standardı 3.1 sağlam olanları 2.8e falan çeksem 4.yüde 1.6lara falan düşermi acaba sıcaklık?

Termal macunu yenilemeyi deneyebilirsin.
  • Çekirdeği Kapatrsanaız daha sağlıklı olur
  • want to wll en iyisi o da insanoğlu işte merakına yeniliyor :)

tmm furki06 birde öyle deneyeyim.

bu arada bu sıvaklık verilerini falan hwm blackbox programıyla alıyorum.sağlıklıdır sonuçlar umarım
  • sanırım asrocku ekonomik olduğu için tercih ettiniz çekirdek açma özelliiği olan asus veya gigabyte anakart alsanız nasıl olurdu diye düşünüyorum
  • yok snakessss ddr2 ramlerim vardı.hem ddr2yi hem ddr3ü desteklesin dedim bidaha ram almayayım diye :) ozaman asrockı gördüm.çokta memnunum.iyiki almışım

bu arada bir bilgisayarcı arkadaş isşemciye güzel bir fan alırsan sıcaklığı 60'a falan düşürürsün dedi.ne kadar dedim 120den başlıyor dedi.haliyle bu sevdadan vazgeçtim.x4 işlemci alırım daha iyi...
  • Cekirdek bozuk oldugu icin kapatilip x3 olarak satildigi kanaatimdeyim ;) kapat bence oyle kullan... isinmasin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydinpurcek -- 7 Kasım 2011; 15:30:28 >
  • aynı şekilde benim de çift çekidek li işlemcim var bende uzun bir süre 4 çekirdekli olarak kullandım ama aynı sorun banada oldu uzun zamandır kullanamıyorum :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: zingaro206

yok snakessss ddr2 ramlerim vardı.hem ddr2yi hem ddr3ü desteklesin dedim bidaha ram almayayım diye :) ozaman asrockı gördüm.çokta memnunum.iyiki almışım

bu arada bir bilgisayarcı arkadaş isşemciye güzel bir fan alırsan sıcaklığı 60'a falan düşürürsün dedi.ne kadar dedim 120den başlıyor dedi.haliyle bu sevdadan vazgeçtim.x4 işlemci alırım daha iyi...

ben de aynen öyle yaptım amd 555 B.E alacağıma X4 955 BE ALDIMben de aynen öyle yaptım amd 555 B.E alacağıma X4 955 BE ALDIM
  • Arkadaşlarında dediği gibi en doğru çözüm sorunlu çekirdeği kapatmak :)
  • uzun bir süre sorunsuz kullanıpta sonra bir sorunun olması canımı sıkmıştı.o zaman yapacak birşey yok.çekirdek kapanmıştır.konu kapanmıştır.. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.