Şimdi Ara

X2 6000+ Sahipleri buraya!! Bu islemcinin O.C özürlü olmadigini gösterelim :D (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
0
Favori
3.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ohoo amma tartışmışsınız ha....Ya arkadaşım tamam sen işlemcini güle güle kullan , o/c yaptıktan sonra tecrübelerini de burada paylaş...Somut bi şekilde herkese göster....Tartışmada burada bitsin....Onun bunun yaptığı testlerle , makalelerle , linklerle ancak tartışma daha da alevlenir...
  • quote:

Orjinalden alıntı: olivier_kahm

X2 6000+ standart voltajla ve hava soğutmayla 3300MHz oluyor ama hiç bir AMD işlemci o hıza standart voltajla ve hava soğutmayla çıkamıyor.
    E6600 3600MHz yapıyor ama E4300, E6300, E6400 vb işlemciler de 3600MHz yapabiliyor.
    Eeee, böyle olunca ne oluyor, ben onu anlamadım?

hakkaten derdin ne onu bende anlayamadım. ne yapalım yani hepimiz gidip birer 6000 mi alalım. Yani şu forumdaki amd fanı olan arkadaşların boş konuşmalarını gördükçe bundan önce hep amd kullanan biri oalrak kendimden utanmaya başladım... bu ne alakasız boş bir tartışmadır yaw. 6000 3.3 olsa ne olur 3.5 olsa ne olur bu saatten sonra......
  • quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

Ya bukadar olur artık , arkadaşım bana şimdi burda 2-3 bilinmeyenli denklem çözdürme , x idi y idi ya sen nasıl anlarsan anla , hangi işlemci işine geliyorsa git onu al yada onu öner . Gerçektende kimseye bişey anlatmaya çalışmayacaksın ağzı olan konuşuyor , biri bişey bilmeden onun şusu böle onun busu böle . . .
    Adam kalkmış model arayışına girmiş ben fiyat örneği verince bu kadar olur ben ne diyorum sen ne diyorsun . Ben yüzde performans diyorum adam fiyatı 180 $ diyor , Dam üstünde saksağan ,vur beline kazmayı ....

arkadaşım ne kadar tartışma yapma gönüllüsü ve zavallı konumuna girdiğinin farkında mısın??? boş boş konuşuyorsun demekki sonra sen ne anlarsan anla diyorsun?? 2600 de normal çalışan amd 5200 ü kastettin, bunu biliyoruz. fiyatını da 120$ dedin. öyle sanıyordun herhalde. fiyatı 180$ gigatekde. 2600 mhz 5200 model 180$. 3000mhz 6000 model 199$.
    +++++++++++++
    overlock olabiliyor diye daha aşağısını alınması mantıklı değil. çünkü arada """"büyük fiyat farkı"""" ---YOK---. hani liste vermişler , performans + fiyat oranı diye. O liste şu anda geçersiz. Bunu anlamıyorsan, keyfine bak anlamamanın. sadece forumda paylaşma. saksağanı damı karıştırma, kimseye bilmiyor muamelesi yapma.
    +++++++++++++
    ilaveten amd 6000 in o/c ile %30 performans artışı yapabileceğine inanıyorum. kendi 3000 mhz de çalışan, o/c ile 3500 mhz i rahat geçebilecek...

boş tartışmalara lüzum yok arkadaşım. ben sinir olmadım. ama bu şekilde başkalarını edebilirsin.

• x2 6000+ gözünde fazlaca büyütme sonuçu arkadaş boyle bi konu açmış amma
    200 dolara çok daha iyi işlemciler varken 6000+ alınmaz. gider lga mobo alırım yine
    6000+ almam. sonuçta tercih meselesi saygı duymak lazım.
  • Merhaba,

MAX. GHz. için anakart ve RAM kalitesini göz artı ettiğimizde arkadaşımızın seçimi doğru fakat bu konudaki yanlış olan tek şey başlıktaki "Bu islemcinin O.C özürlü olmadigini gösterelim" ibaresidir. Üyelerin bütün tepkisi bunadır... Bu işlemci O/C özürlüdür, bunun aksini iddia etmekten vazgeçin bence... Sizin hatanız O/C kavramı hakkında derin bir bilgiye sahip olmamanız sanırım...

Ayrıca neden düzgünce tartışmak yerine kırıcı üslup kullanılıyor bunu da anlamış değilim...

Teşekkürler,

Hicks

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 10 Temmuz 2007; 10:33:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: buzmust

ilaveten amd 6000 in o/c ile %30 performans artışı yapabileceğine inanıyorum. kendi 3000 mhz de çalışan, o/c ile 3500 mhz i rahat geçebilecek...

boş tartışmalara lüzum yok arkadaşım. ben sinir olmadım. ama bu şekilde başkalarını edebilirsin.

6000 işlemcisi %30 performans artışını 3000mhzden %16.66 overclok edip 3500mhz yaparakmı sağyalacan????

bunu sağlamak için 3.900mhz yapman gerekliki hava soğutma ile bu imkansız!!!

Ama C2D E6420 2.13@3.300-3.400 mhz günlük voltaj ile kullanabilirki %50-60 overclock demek bu

C2D E6600 2.400@3.400-3.500-3.600 mhz günlük voltaj ile kullanabilirki bu %40-50 overclock demek

22 temmuzda 2.33 ghz E6550 185$+kdv civarı fiyatla satılacak ve günlük 3.500mhz civarı rahatça kullanıbilecek...

Şimdi bu hesaplar varken sıfırdan sistem dizenlerin gidip AM2 6000+ alması sadece markasal tercih olabilir,mantıksal asla değil ama.

Ama elinde AM2 sistem olanlar AMD'nin overclock zayıflığından dolayı üst işlemcileri alması mantıklı yani en hızlı ve fiyat performansdan çok uzaklaşmayan işlemcisini almalı....

• konu başlığına bakınca içerde x2 6000 sahipleri o.c sonuçları koyuyor sandım.

forumda oc için başka bir bölüm var yahu

kimsedede yok herhalde bu cpu konuyu açan arkadaş yalnız kalmış
  • quote:

Orjinalden alıntı: epsis

konu başlığına bakınca içerde x2 6000 sahipleri o.c sonuçları koyuyor sandım.

forumda oc için başka bir bölüm var yahu

kimsedede yok herhalde bu cpu konuyu açan arkadaş yalnız kalmış

Konuyu açan arkadaşın postlarını okursan bol bol OC'dan bahsediyor!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Asefik
    Konuyu açan arkadaşın postlarını okursan bol bol OC'dan bahsediyor!!!

okudum hocam topici baştan sona. sadece daha kendisi oc yapmamış, başlığa bakınca öyle düşünmemiştim.

umarım işlemcisi eline geçince başarılı o.c ler yapar da bu yazılanlar lafta kalmaz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: buzmust

quote:

Orjinalden alıntı: pEgaTR

Ya bukadar olur artık , arkadaşım bana şimdi burda 2-3 bilinmeyenli denklem çözdürme , x idi y idi ya sen nasıl anlarsan anla , hangi işlemci işine geliyorsa git onu al yada onu öner . Gerçektende kimseye bişey anlatmaya çalışmayacaksın ağzı olan konuşuyor , biri bişey bilmeden onun şusu böle onun busu böle . . .
    Adam kalkmış model arayışına girmiş ben fiyat örneği verince bu kadar olur ben ne diyorum sen ne diyorsun . Ben yüzde performans diyorum adam fiyatı 180 $ diyor , Dam üstünde saksağan ,vur beline kazmayı ....

arkadaşım ne kadar tartışma yapma gönüllüsü ve zavallı konumuna girdiğinin farkında mısın??? boş boş konuşuyorsun demekki sonra sen ne anlarsan anla diyorsun?? 2600 de normal çalışan amd 5200 ü kastettin, bunu biliyoruz. fiyatını da 120$ dedin. öyle sanıyordun herhalde. fiyatı 180$ gigatekde. 2600 mhz 5200 model 180$. 3000mhz 6000 model 199$.
    +++++++++++++
    overlock olabiliyor diye daha aşağısını alınması mantıklı değil. çünkü arada """"büyük fiyat farkı"""" ---YOK---. hani liste vermişler , performans + fiyat oranı diye. O liste şu anda geçersiz. Bunu anlamıyorsan, keyfine bak anlamamanın. sadece forumda paylaşma. saksağanı damı karıştırma, kimseye bilmiyor muamelesi yapma.
    +++++++++++++

Arkadaşım tartışmaya bayılmıyorum , %overclock olarak X2 6000 işlemcisinin kötü olduğunu sölüyorumki bu su götürmz bir gerçek . Arkadaşın işlemcisi hayırlı olsun gülegüle kullansın bişey dediğim yok ona , ama kalkıpda sizin dediğiniz gibi X2 6000 i %30 overclock la 3900 Mhz de günülk kullanacağım yada kullanılabilir deme gülerim işte buna

olay arkadaşın bu işlemciyi almış olması ve yanlış bir tercih yaptığının sölediğinde bunu kaldıramamasıdır ki AM2 soket bir sisteme sahip birinin o işlemciyi alması yanlış değil zaten , herkesin hemfikir olduğu ise yeni sistem toplayacak birinin tercihinin X2 6000 den yana olmasının yanlış olacağı .

Saygılar..

• Bir iki kisi haric derdimi hic kimse anlamamis

Birincisi: Her sekilde Conroe X2 den iyidir , bunun hicbiryerde aksini söylemedim.

@Asefik

E6850 ile ilgili herhangi bir test görmedigim icin ö sekilde bir tahminde bulundum. Sizin gibi benim elime aylar öncesinden islemci gecmiyor. Eger dediginiz gibi ise E6850 o zaman gercekten 1 numara islemcidir

X2 6000+ in O.C özürlü oldugunu % deye vurursaniz dogru. Ancak cıkabildigi maximum deger konusunda baska bir K8 mimarili bir rakibi olmadigini neden anlatamiyorum onu anlamis degilim.

Tekrar ediyorum. Elinde AM2 sistemi olmayanlar icin ve de özellikle O.C ye ilgi duyanlar icin conroeden baskasi yalan. Fakat elinde AM2 sistemi olanlar icin bu fiyata bence kacirilmayacak bir islemci.

Ben bir iki güne denemelerimi yaparim. En iyi X2 birisbane nin X2 6000+ a yaklasamayacagini iddia ediyorum. Bunun neresini anlayamayipta olayi hala Conroeleri kötülemeye cabaladigima cekiyorsunuz hayret ediyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: UUGURLUU

Bir iki kisi haric derdimi hic kimse anlamamis

Birincisi: Her sekilde Conroe X2 den iyidir , bunun hicbiryerde aksini söylemedim.

@Asefik

E6850 ile ilgili herhangi bir test görmedigim icin ö sekilde bir tahminde bulundum. Sizin gibi benim elime aylar öncesinden islemci gecmiyor. Eger dediginiz gibi ise E6850 o zaman gercekten 1 numara islemcidir

X2 6000+ in O.C özürlü oldugunu % deye vurursaniz dogru. Ancak cıkabildigi maximum deger konusunda baska bir K8 mimarili bir rakibi olmadigini neden anlatamiyorum onu anlamis degilim.

Tekrar ediyorum. Elinde AM2 sistemi olmayanlar icin ve de özellikle O.C ye ilgi duyanlar icin conroeden baskasi yalan. Fakat elinde AM2 sistemi olanlar icin bu fiyata bence kacirilmayacak bir islemci.

Ben bir iki güne denemelerimi yaparim. En iyi X2 birisbane nin X2 6000+ a yaklasamayacagini iddia ediyorum. Bunun neresini anlayamayipta olayi hala Conroeleri kötülemeye cabaladigima cekiyorsunuz hayret ediyorum

Konu böyle başlamıştı ama açıklama yapılırken yanlış örneklemeler verilince tabiki başka noktalara kaydı....

neyse zaten siz bağladınız durumu elinde AM2 sistem olanlar için en iyi işlemci hangisi olabilir hangisi daha iyi overclock olur şeklinde devam edilirse

daha faydalı olur

• Arkadslar daha acik bir ifade ile bu konun hic bir yerinde AMD X2 6000+ in herhangi bir conroeya karsi cok üstün oldugu seklinde bir ima, ifade ya da baska bir sey yoktur. Amaci da o degildir.

AMD islemciler arasinda Max Mhz ye ulasabilmenin tek yolu X2 6000+ dir . Konunun özü budur. ve iyi bir hava sogutma ile %20 civarinda rahatlikla O.C olabilmektedir ki mimarinin sınırındaki bir islemci icin bu gercekten basarili bir rakamdir.

Benim anlatmak istedigim gibi anlayan @Hicks ve @DHHarezmi arkadaslarima tesk ediyor, beni fanatiklikle suclayip bu yazilarimla sanki X2 yi conroeden idaha iyiymis gibi göstermeyece calistigimi düsüneneleride kiniyorum

@Hick arkadsimizin beni elestirdigi noktaya da aciklik getirmek istiyorum. Hocam O.C özürlü degildir derkenki kastim. Baska hic bir AMD nin oralara gidemeyecegini anlatabilmekti. Tabii ki isi rakamlara dökerseniz özelliklede % ye vurusaniz O.C özürlü Ama %60 O.C olabilen bir Birsbane bile sadece %10 O.C olabilen bir X2 6000+ i yakalayamaz. Bütün anlatmak istedigim sey budur

Not: Özellikle @Asefik , @Hirotaro ve @Kadir_metallica ya cevap verme uslüplarindan dolayi ayrica bir tesekkür borcluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UUGURLUU -- 10 Temmuz 2007; 13:45:56 >

• Hayat kolay değil iddalı yorum yaparken ona görede cevap geleceğini hesaplamak lazım....

Cevaplar bazen kırıcı olabilir bu hatadır ama bilmeden yeterli veriye sahip olmadan sallamakta bir hatadır...
  • quote:

Hayat kolay değil iddalı yorum yaparken ona görede cevap geleceğini hesaplamak lazım....

Cevaplar bazen kırıcı olabilir bu hatadır ama bilmeden yeterli veriye sahip olmadan sallamakta bir hatadır...

E6850 yorumum haric (kaldiki onunda hakli nedenleri var) diger bütün yorumlarimin arkasindayim. Bu ise intel fanatikleri kizacak ama yeterli bilgiye sahip olan ve yazilarimi tarafsiz okuyabilen herkes beni destekleyecektir diye düsünüyorum
  • Gene kırıcı olacam hala bi halttan haberin yok.....
  • Benim hic bir halttan haberim yok. Olabilir ama bunu ancak bir sekilde kabul ederim

O zaman alin bir X2 3600+ ya da baska bir Brisbane ve benim X2 6000+ ile yapacagim dereceyi hava ile gecin. O zaman hic bir halttan haberim olmadigini kabul edecegim. Cünki benim bu yazilarimda anlatmak istedigim tek sey AMD icin Max mhz istiyorsaniz tek tercih X2 6000+ tir. Baskaca anlatmak istedigim bir sey yoktur. Hele hele X2 mimarisinin conroe mimarisinden daha iyi oldugunu iddia etmek gibi komik cabam kesinlikle yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UUGURLUU -- 10 Temmuz 2007; 14:24:18 >
  • Yorum yaparkende bunu uygula o zaman....

o zaman karıştırma sadece adını duyduğun işlemciler hakkındaki yorumlarını yazına,başlığa sadık kal başlık 6000+ işlemcisi overclock özürlümü değilmi

ama maşallah tüm işlemciler hakkında genel bir çerçeve çizmişsin ondan sonra yok benim amacım başka diyorsun...

Öncelikle E6420-E6600-E6700 yorumun 22 temmuz ititbari ile anlamsız kalacak bu işlemcilerin yerine gelecek olan 1.333 fsb işlemcilerde fsb

çarpanı 333 olduğu için artık her işlemci 4ghzi göremeyecek... örnek vermek gerekirse E6600 lerin çoğu 4ghz görürkeen yerine gelen işlemci E6550

7*333 olduğu ve 4ghz için 7 çarpanında 571 fsb lazım olacakki kaç kişide böyle anakart var yada kaç işlemci bu fsbyi hava soğutma ile görecek.

Demekki inteldede üst seviye işlemcilerinin değeri olacak....

hala E6850 için haklı nedenlerim var diyorsun yaw daha 3 test yapıldı oda XS de nerden haklı nedenin olacak nerden gördünki....

bu işlemciler nerdeyse 4ghz günlük kullanılacak....

anladınmı neden bi halttan haberin yok dememi...sen konuna dön bırak C2D işlemciler hakkında genel çerçeve çizmeyi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asefik -- 10 Temmuz 2007; 14:49:43 >

• Ne kadar komik bir konu
  • quote:

Yorum yaparkende bunu uygula o zaman....

o zaman karıştırma sadece adını duyduğun işlemciler hakkındaki yorumlarını yazına,başlığa sadık kal başlık 6000+ işlemcisi overclock özürlümü değilmi

ama maşallah tüm işlemciler hakkında genel bir çerçeve çizmişsin ondan sonra yok benim amacım başka diyorsun...

Öncelikle E6420-E6600-E6700 yorumun 22 temmuz ititbari ile anlamsız kalacak bu işlemcilerin yerine gelecek olan 1.333 fsb işlemcilerde fsb

çarpanı 333 olduğu için artık her işlemci 4ghzi göremeyecek... örnek vermek gerekirse E6600 lerin çoğu 4ghz görürkeen yerine gelen işlemci E6550

7*333 olduğu ve 4ghz için 7 çarpanında 571 fsb lazım olacakki kaç kişide böyle anakart var yada kaç işlemci bu fsbyi hava soğutma ile görecek.

Demekki inteldede üst seviye işlemcilerinin değeri olacak....

hala E6850 için haklı nedenlerim var diyorsun yaw daha 3 test yapıldı oda XS de nerden haklı nedenin olacak neren gördün....

bu işlemciler nerdeyse 4ghz günlük kullanılacak....

anladınmı neden bi halttan haberim yok dememi...sen konuna dön bırak C2D işlemciler hakkında genel çerçeve çizmeyi,

Siz benim anlatmak istedigimi anlamak istemediginiz icin bu yorumu yapiyorsunuz. Ben E6850 ve E6420 örnegini daha kolay anlasilmasi acisindan verdim.

E6850 eger yanlis bilgiyse onun yerine E6700 koyun canim ne var yani Ama böyle sert cikmaniza anlam veremiyorum. Cünki benim anlatmak istedigimi bal gibi anladiniz.

E6850 ile ilgili bir test görmedigim icin örnek olmasi bakiminda öyle bir cümle yazdim. Kesinlikle E6850 ler böyledir demedim. Neden benim amacim hakkinya yorum yapmayipta inatla konuyu baska mecralara cektiginizi bir türlü anlamiyorum.

O örneklerde vermek istedigim mesaj Mevcut Conroe mimarisinin Hava sogutma ile gidebilecegi sınırı göstermekti. E6850 ile E6420 arasinda O.C bilen biri icin fark olmadigini anlatmak istedim. Ancak X2 6000+ durumun bundan farkli oldugunu diger amd islemciler 3.0 ve 3.2 araliginda takildigini X2 6000+ in ise rahatlikla daha yüksek degerler ulasabilecegini anlatmak istedim. Bunu anlamak bu kadar zor mu. Ben mi anlatamiyorum anlamıs degilim. Siz diyorsunuzki bu bilgiler yanlistir, E6750 ve E6850 icin gecersizdir. Ben bunu bilememki. Sadece extrem örnek olmasi bakiminda öyle söylemistim. Yoksa Conroe mimarisini karalamak kötülemek gibi bir amaca kesinlikle sahip degilim.

Simdi bu yazilarinizdan sonra sizin derin bilginize ragmen neden böyle acaip bir tepki verdiginizi anlamaya basliyorum. Diger takim ile aranizdaki gecenlerin ceremesi ödüyorum sanirim. Neyse problem degil.

Hala sag duyulu birilerinin beni anlayacagini ümit ediyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.