Şimdi Ara

X1800XL için o/c tavsiyesi lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler ben uzun süredir bu sahalardan uzağım , kartım Sapphire X1800XL 256 mb , 1.4 ns lik versiyon olan seri , aldığım günden beri default kullandım , şimdi birazcık olsun gıdıklamayı düşünüyorum.
    Fan : Standart
    Kasa ventilasyonu : Gayet uygun , stacker kullanıyorum
    Psu : Tagan , kart iyi besleniyor.

Kartlara bios upgradeninin nasıl yapıldığını bilmiyorum , bana kolayca kullanabileceğim bir yardımcı program önerebilirmisiniz? Özellikle ram timing ve değerlerini düzeltmek istiyorum , keza o noktada çok iyi bir potansiyel var zaten , kartım çok yeni birşey olmadığı için üstüne yeni fan maliyetine girmek istemiyorum , mevcut stok soğutması fena değil , komple bakır ve adaptif fan devri var ...

Önerilerinize açığım...

• dostum bende x1800gto var 500/1000 değerlerinde çalışıyo ve üzerinde 2.0ns ramler bulunmakta.Ati tool u indir sanırım 0.26 lı sürüm mü neydi tam hatırlamıyorum evde olsam ss atardım sana ilk önce yavaş yavaş çık sanırım senin değerlerde aynı benim ki gibi olması gerekiyo.500/1000

ben ilk başta azar azar artırarak 580/1350 sınırına geldim. sonra baktım atitool da voltaj verme ve fan kontrolü var hem gpu ya hem ramlere voltaj verdim gpu 1.075 ten 1.200 e ramleri de 1.875ten 2.350 ye çektim daha sonra başladım tekrar overclock etmeye ve artifactsiz ısınmadan aldığım sınır 700/1620 oldu ve kart coştu ama soğutmaya dikkat et ben stock soğutmayla yaptım ama sürekli kontrol ettim bide fan %100 devrindeydi.

kart çok büyük bi performans artışı gösterdi hele bide senin 16 pipe daha fazla performans alıcağına eminim hadi kolay gelsin

• tşk ederim , ati toolda voltaj kontrolü olduğunu bilmiyordum , @ToffieBoi arkadaşımız ayrıntılı bir konu açmış o program hakkında , bende haftasonu indirip deneme yapacağım , burayada bilgi eklerim sonuçlar hakkında.
    biraz ezbere olacak ama ramlere 2.350 bana biraz fazla gibi geldi , ddr3 ramler voltaj konusunda biraz hassas diye hatırlıyorum ...

benim asıl öğrenmek istediğim ram timingleri hususu , acaba 1.4 ns versiyon x1800 kartlarda timing ayarlamış olan arkadaş varmı?
  • valla ben ramlere o voltajı verirken zaten uyarı veriyo çok fazla voltaj diye ama ben yinede veriyorum bu zamana kadar bi sorunla karşılaşmadım soğutmamı sağlamlaştırdıktan sonra daha fazla vermeyi düşünüyorum bakalım nolucak ben timnglerle hiç oynamadım neyse o öyle kalıyo o şekilde overclock yapıyorum.
  • ramlerin soğutmasını güçlendirmek gerçekten zor birşey , ramsink'lerin etkisi epey az bence , en iyisi sıvı soğutma ile pcb'yi soğutmak , ben zamanında waterbox sayesinde 9800xt'm ile çok iyi sonuçlar alabilmiştim ve ramlerin üstü çıplaktı
  • quote:

Orjinalden alıntı: therapeute

ramlerin soğutmasını güçlendirmek gerçekten zor birşey , ramsink'lerin etkisi epey az bence , en iyisi sıvı soğutma ile pcb'yi soğutmak , ben zamanında waterbox sayesinde 9800xt'm ile çok iyi sonuçlar alabilmiştim ve ramlerin üstü çıplaktı

aslında kendi stock soğutucusundan memnunum ramler için ama gpu ısınınca ramleri de ısıtıyo o kötü işte yoksa ramler in olduğu kısım çok soğuk ama kart ısınınca gpu her yeri ısıtıyo darboğaz ediyo zalman vf700 almayı düşünüyorum bakalım nolucak hele bi eve gidiyim:D
  • ben kartıma yeni masraf yapmama taraftarıyım , zamanının çok pahalı kartıydı ama artık tabi malum , fakat hala çok iyi iş görüyor emektar
    yıllar önce eski mx460 kartıma direk japon ile p3 cpu headsink'i koymuştum , çok tatmin edici sonuçlar vermişti , biraz kaba görünürdu ama işlevseldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: therapeute

ben kartıma yeni masraf yapmama taraftarıyım , zamanının çok pahalı kartıydı ama artık tabi malum , fakat hala çok iyi iş görüyor emektar
    yıllar önce eski mx460 kartıma direk japon ile p3 cpu headsink'i koymuştum , çok tatmin edici sonuçlar vermişti , biraz kaba görünürdu ama işlevseldi

emin ol bir çok silencerdan daha çok iş yapıyo o p3 soğutmalar:) ben 9550 ye takmıştım canavar oldu aslında bu karta da düşünüyorum ama bakalım:)

• ama onu yaparsan kartı satmayı unutacaksın , eğer son sahibi ben olurum diyorsan ancak
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.