Şimdi Ara

WV 177 bin passatı geri çağırıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anti WV'ci değilim sadece haberde gördüm paylaşmak istedim. Malum popüler bir konu ;)

http://m.haberler.com/volkswage-177-bin-aracini-geri-cagiriyor-8290469-haberi/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hatirlatmada bulunayim sonra birbirinize girmeyin. Vosvos, honda, toyota, ford falan zaman zaman arabalarini geri cagirdi ve cagiriyor. Yok vosvosu gomeceginizden degil. Maksat kavga cikmasin

• Artık bu forumda insanlar korkudan belirtmek zorunda kalıyor.

"Anti Volkswagenci değilim."

Arkadaş söylüyoruz gerçekleri, her alanda olduğu gibi gözlerini kapatmak isteyenler illaki çıkıyor. Korkmadan söyleyin doğruları siz.

105 beygir Passat'a çekiyor diyip 156 beygirlik Accord'a çekmiyor diyenler var bu forumda.
  • Haklısın hocam ama sorunlar üst üste gelince olay oluyor haliyle ;)

• Geri cagirip arabasinin arkasında duran her firma tebrik edilmelidir.bunun üzerinden fanboy takimi yılarca firmalari sucladi.

• VW her yerde çağrılır geriye. Ama nedense Türkiye'de ki araclarin hic birinde sorun cikmaz. Cikiyorsa kesin kullanici hatasidir. Ya da bu sekilde tasarlanmistir.

• Başka bi sebepten geri çağırıyom ayağına emisyon yazılımı atıyo olmasınlar
  • Bu olayı çok güzel bir şey gibi gören arkadaşlar var, üniversite zamanında Üretim Yönetimi dersini görenler ne demek istediğimi anlarlar. VW'nin şu an yaşadığına "Dışsal Başarısızlık Maliyeti" adını veriyorlar. Toyota ve diğer markaların her seferinde yaşadığı durum da aynısıdır, başarısızlıktır.
  • Bizim ülkemizle alakası yoktur.Motor olsun dsg olsun en sorunsuzları bize gönderiyolar nasılsa

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Artık bu forumda insanlar korkudan belirtmek zorunda kalıyor.

Arkadaş söylüyoruz gerçekleri, her alanda olduğu gibi gözlerini kapatmak isteyenler illaki çıkıyor. Korkmadan söyleyin doğruları siz.

105 beygir Passat'a çekiyor diyip 156 beygirlik Accord'a çekmiyor diyenler var bu forumda.

İnsanlar vw düşmanı değilim demek zorunda mı kalıyor ? Hadi kardeşim, sen bu forumu nasıl takip ediyorsun Allah aşkına ya :)

Bu forumda vw arabası olana ne laflar söyleniyor veya vw araçlarıyla ilgili açılan 100 tane gerekli gereksiz konu gösteririm sana, bu forum vw'ye sallamak adına saçma sapan konularla dolu...

Her araçta olduğu gibi vw araçları da gerektiğinde eleştirilir, eleştirilmeli fakat bu forumda vw araçlarına eleştiri artık normal boyutlarda değil...

http://forum.donanimhaber.com/m_115425778/tm.htm al bak daha bunu hiç aramadan buldum. Yazılan yorumlar ortada insanlar aşağılamak ve laf sokmak adına neler söylemiş oku...Konuyu açanda böyle tepkiler uğruna açıyor ve bunu istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncu11790 -- 24 Mart 2016; 0:08:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

İnsanlar vw düşmanı değilim demek zorunda mı kalıyor ? Hadi kardeşim, sen bu forumu nasıl takip ediyorsun Allah aşkına ya :)

Bu forumda vw arabası olana ne laflar söyleniyor veya vw araçlarıyla ilgili açılan 100 tane gerekli gereksiz konu gösteririm sana, bu forum vw'ye sallamak adına saçma sapan konularla dolu...

Her araçta olduğu gibi vw araçları da gerektiğinde eleştirilir, eleştirilmeli fakat bu forumda vw araçlarına eleştiri artık normal boyutlarda değil...

http://forum.donanimhaber.com/m_115425778/tm.htm al bak daha bunu hiç aramadan buldum. Yazılan yorumlar ortada insanlar aşağılamak ve laf sokmak adına neler söylemiş oku...Konuyu açanda böyle tepkiler uğruna açıyor ve bunu istiyor.

Forumu benim kadar takip etmemişsiniz demek ki.

Geçmişte Vag grubu araçlarıyla ilgili ağzını açanlara bomba yağdırıyorlardı.

Artık insanlar bıktı fanatiklerden, sürekli belirtiyorlar.

Sizce böyle bir algı olmasaydı 10 kişiden 8 i "Anti VW ci değilim." der miydi?

• quote:

quote:

quote:

Yahu hocam yukarıda Allah var, bu forumda ben her gün o kadar saçma vw karalaması ve geyiği görüyorum ki 10 dakikada onlarca konu koyarım

İnsanlar niye bombalıyor çünkü gerekli gereksiz kullandıkları araç üstünden geyik dönüyor. Haliyle rahatsız oluyorlar, insanlar emekleri karşılığı ile aldıklarına alay edercesine yorum yapanı görünce eyvallah demez. Bu sadece vw için değil bütün araçlar için geçerli, bakın eleştiri demiyorum...Hakkıyla eleştirenlere saygı gösterilsin fakat onu becerebilen çok çok az insan var.

Bakın burada çok kolay deneylerini bile yaparım size, bütün vw düşmanı denilen tipleri bir konuda ifşa ederim. Hatta bu forumda ben ehliyetini bile almadan deneyim abidesi kesilen 1 2 üye bile tanıyorum.

Şimdi bu konuda adam gibi eleştiren kim tepki alıyor ? kimse ama biri çıkıp sıvamaya başlayınca ortalık karışıyor. Vw eleştiren fanatikler kadar öven gereksiz saçmalayan insanlarda var, fakat bu forumda keyfe keder vw goygoyu dönüyor.

Ben Bmw ve vw kullanıcısı olarak iki markaya da saygı duyarım, hatta bmw araçlarına özel ilgim vardır fakat bu forumda o kadar vw sallayan gördüm ki vw konusunda çok kişiyle tartışmışlığım var.

• Forumda vw fanboyu sayisi eskiden cok daha fazlaydi simdi baya azaldılar.konunun basina antici degilim denmesine gerek yoktu zira aracta sorun gorulmus gormezden gelinmeyerek cozum yoluna gidilmiş,yani yerme değil ovgu konusu bir yerde.forumda giydirilen vw kullanıcıları genelde diğer markalari aşağılayan tavirdaki kişiler,fanboy takimi yani

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu hocam yukarıda Allah var, bu forumda ben her gün o kadar saçma vw karalaması ve geyiği görüyorum ki 10 dakikada onlarca konu koyarım

İnsanlar niye bombalıyor çünkü gerekli gereksiz kullandıkları araç üstünden geyik dönüyor. Haliyle rahatsız oluyorlar, insanlar emekleri karşılığı ile aldıklarına alay edercesine yorum yapanı görünce eyvallah demez. Bu sadece vw için değil bütün araçlar için geçerli, bakın eleştiri demiyorum...Hakkıyla eleştirenlere saygı gösterilsin fakat onu becerebilen çok çok az insan var.

Bakın burada çok kolay deneylerini bile yaparım size, bütün vw düşmanı denilen tipleri bir konuda ifşa ederim. Hatta bu forumda ben ehliyetini bile almadan deneyim abidesi kesilen 1 2 üye bile tanıyorum.

Şimdi bu konuda adam gibi eleştiren kim tepki alıyor ? kimse ama biri çıkıp sıvamaya başlayınca ortalık karışıyor. Vw eleştiren fanatikler kadar öven gereksiz saçmalayan insanlarda var, fakat bu forumda keyfe keder vw goygoyu dönüyor.

Ben Bmw ve vw kullanıcısı olarak iki markaya da saygı duyarım, hatta bmw araçlarına özel ilgim vardır fakat bu forumda o kadar vw sallayan gördüm ki vw konusunda çok kişiyle tartışmışlığım var.

Ben bir konuda sözü açıldığında "Honda Volkswagen'den sorunsuzdur." dediğimde beni topa tutmuşlardı geçen aylarda.

Ben hem alman aracına hemde japon aracına sahibim. Biri bmw diğeri honda. Ayrıca 4 sene boyunca üniversite hayatımda passat ve vectra sahibi de oldum.

Hondam 2004 model ve ilk sahibiyim. 2004 yılından beri size yemin ediyorum 10 bin bakımlar haricinde 1 kere bile olsun servise girmedi araç.

Bmw'yi aldım 2 hafta sonra turbosu bozuldu, kaza yaptım yan hava yastığı açılmadı. (Servisteki usta bile dedi açılması lazımdı diye)
    Passat'ın ilk sahibiydim, 2-3 ay sonra şanzımanı değişti ve 1 sene kullandım satmadan önce klima boruları patladı.
    Vectra aldım 3 sene kullandım çok şükür passat kadar başımı ağrıtmadı fakat 3 sene içinde periyodik bakımlar haricinde en az bi 5 kere servise gitmek zorunda kaldım.

Biri BMW, biri Volkswagen diğeri Opel. Almanların şah damarları bunlar.

Gel gelelim net bir şekilde söylüyorum 3'ünü toplasan 1 Honda etmedi.

Bmw'de performans var mı, var eyvallah. Volkswagen de tokluk var mı, var eyvallah. Opel'in sıcak kanlılığı var mı, var eyvallah.

Ama bir araba beni yolda bırakıyorsa ben o arabaya araba demem ki forumdan mesajlarıma denk geldiyseniz araçlarıma bebek gibi bakarım, su gibi kullanırım. Zorlama falan da söz konusu değil.

2 sene önce Astra sport tourer aldım, opel kendini çok geliştirmiş onu da tebrik etmek lazım fakat aracı aldıktan 1 hafta sonra da ABS beyninde güncelleme yapmak gerekti. Yani yine bozuldu fakat yolda bırakmadı çok şükür.

Ben bu bmw ile yaşadığım son kazadan sonra (Mercedes hariç) alman arabalarına tövbe ettim. Yanlış hatırlamıyorsam Haluk Bey'in imzasında yazıyordu.

"Paran varsa Japon al, yoksa ALMAn."

BMW'yi yaptırıp satıp i-dtec civiclere yönelmenin vakti geldi benim için.

Çok uzattım, dertlenmişim belli ki...

Diyeceğim o ki ben japon arabasından çok alman arabası almış bir insanım ve ben deli değilim ki boş yere kötüleyeyim bu araçları. Ben her zaman doğrudan yanayım, Honda'nın en ufak hatası olsun ona da yapıştırırım lafımı hiç beklemeden. Fakat buna rağmen ben bu forumda alman araçlarıyla yaşadığım şeyleri söylediğimde beni topa tutan çok oldu. Bir kaç gün önce bmw ile kaza yaşadığım hakkında konu açtım, airbagler patlamadı dedim orda bile beni topa tuttular. Yok sensöre denk getirememişim ondan açılmamış, yok ölmemişim işte araba görevini yapmış vs... Yetkili servisin usta başı gelmiş bana "Perde hava yastıkları açılması lazımdı!" demiş, bizim burada fanatik arkadaşlarımız "Sensöre denk getirseydin açılırdı." diyor. Buradan bütün araç kullanan arkadaşlara da sesleniyorum, kaza yaparsanız sensöre denk getirmeye çalışın, sensöre denk gelmediyse gidin düz duvara vurun bidaha ki sensöre denk gelsin. Yoksa haksız siz oluyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

Forumda vw fanboyu sayisi eskiden cok daha fazlaydi simdi baya azaldılar.konunun basina antici degilim denmesine gerek yoktu zira aracta sorun gorulmus gormezden gelinmeyerek cozum yoluna gidilmiş,yani yerme değil ovgu konusu bir yerde.forumda giydirilen vw kullanıcıları genelde diğer markalari aşağılayan tavirdaki kişiler,fanboy takimi yani

Geri çağırması doğru bir hareket elbetteki fakat geri çağırmaya zorunda kalması küçük düşürücü bir hareket benim bakış açımdan.

Bunu her firma yapıyor fakat 5 senede 10 senede bir yapan da var, her yıl hatta 6 ayda bir geri çağıran da var. Problem burada zaten.
  • Arkadas dusunuyorum dusunuyorum vw ile malum parti ve ikisinin fanlari arasinda baya benzerlik var...
    Reflexler ayni
    Edit:vw+dogus otoyu birlikte almak gerek tr icin.
    Icin isine kel ferit girince ortalik iyice karisiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ResenHareketEdenSAVCI -- 24 Mart 2016; 1:11:11 >
  • Malının arkasında durması doğru ve sempatik bir hareket. Helal olsun.
  • Hocam şimdi bu eleştiriye kalkıp neden laf edeyim ki, bakın sebep sonuç olarak fikrinizi ne kadar güzel ortaya koymuşsunuz. Bu eleştiriler olumlu eleştirilerdir. Kullanıcıyı bilgilendirir, şahsa özel sıkıntılarda olabilir tabi ki fakat yinede saygı duyulur. Şahsen ben saygı duyuyorum...

Benim dediğim kitle apayrı eleştiriyor, hatta işi abartıyor. Yani bakın siz vw aracı yada eleştirdiğiniz aracı kullanmışsınız ve burada gelip bakın bu sebepten eleştiriyorum diyebiliyorsunuz. Fakat bu forumda eleştirdiği aracı hiç kullanmamış sadece bayide görmüş, bahsettiği sorunu kendi yaşamamış sadece duymuş ve burada ahkam kesen tipler mevcut..

Bakın siz beni yanlış anladığınızı düşünüyorum, siz sanıyorsunuz ki ben eleştirilmesin diyorum aksine eleştirilsin diyorum fakat hiç bir marka geyik veya goygoy konusu olmasını istemem, sonuçta burada en ucuzundan en pahalısına kadar bütün araçlar emek ve çabayla alınıyor.

Vw konusu açılıyor daha adam içeriği okumadan tok kapı sesine geldim diyor, dsg arızası diyor konuyla alakası olmasa bile yani daha aklıma gelmeyen tonla laf illa aralarında dolu eleştiriler oluyor. İnsanlarda ister istemez, bir yerde tepkisel davranıyor.

• Emisyon skandalı nedeniyle Dünya'da 11 milyon aracı çağırdı ama şu zamana kadar Türkiye'deki araçları çağırdılar mı çağırmadılar mı belli değil. 160 bin aracıda şimdi çağırıyorlar ama sorsan Türkiye'deki tek bir araçta bile sorun yoktur. Sorun varsa da kullanıcı hatasıdır. Hemen dertlenmeyin Doğuş oto iyi niyet garantisine sokup sadece 1500 TL işçilik ücreti alıp iyi niyetli bir şekilde bu sorunu giderir.
  • quote:

quote:

quote:

dostum adam haklı her konuda konunun vw le alakası olsun olmasın saçma sapan göndermeler yapıyolar ve alınan + lara bakılırsa forumun çoğunluğu anti vw kafasında

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.