Şimdi Ara

Würth motor içi temizleyici kullanımı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
53
Cevap
0
Favori
43.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    böyle durumlar için dediğinizi yapmanız lazım hocam
    1 kutu kullanıp ucuz ama kalın olmayan bi yağ ile 5w30 uygun yağlar var onu koyup 500 km falan kullanıp ondan sonra tekrar aynı işlemi yapmanızı tavsiye ederim hocam.
    en sonki işlemden sonra asıl yağ olarakta mobil 1 esp yada motul x-clean tavsiye ederim bu yağlar özellikle motul motoru temizleme özelliğine sahip tüm yağlarda bu özellik var tabi orası ayrı..
    aracınız nedir motoru nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iCrush

1 kutu kullanıp ucuz ama kalın olmayan bi yağ ile 5w30 uygun yağlar var onu koyup 500 km falan kullanıp ondan sonra tekrar aynı işlemi yapmanızı tavsiye ederim hocam.
    en sonki işlemden sonra asıl yağ olarakta mobil 1 esp yada motul x-clean tavsiye ederim bu yağlar özellikle motul motoru temizleme özelliğine sahip tüm yağlarda bu özellik var tabi orası ayrı..
    i30 otomatik 1.6 cvvt hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

o zaman ilk olarak katkiyi mevcut yaga mi katayim

• PunkBunny kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben olsam öyle yapardım.
    Ama dediğiniz gibi 2 kere yapmanızı tavsiye ederim 4 yıl yağ değiştirmemek hangi mantığa sığar anlamadım valla yazık günah yepyeni araba için

Ama aynı anda değil de temizleyici den sonra koyduğunuz ucuz yağı biraz kullanıp ondan sonra işlemi tekrar etmeniz bence daha iyi olur. Ondan sonra adam gibi bi yağ ile saat gibi olacaktır inşallah motorunuz.

• quote:

Aynen hocam ben olsam öyle yapardım.
    Ama dediğiniz gibi 2 kere yapmanızı tavsiye ederim 4 yıl yağ değiştirmemek hangi mantığa sığar anlamadım valla yazık günah yepyeni araba için

Ama aynı anda değil de temizleyici den sonra koyduğunuz ucuz yağı biraz kullanıp ondan sonra işlemi tekrar etmeniz bence daha iyi olur. Ondan sonra adam gibi bi yağ ile saat gibi olacaktır inşallah motorunuz.
    servis shell tavsiye eder shellin ucuz ve pahali olanlarini kullanayim diyorum

Hocam
    İnternetten ucuz yağ alın yeterli bence boşuna masrafa girmeyin.
    Ayrıca iyi yağ konusunda da Shell iyidir ama shellden daha güzel markalar var yağ işinin ehli olan.

• quote:

Hocam
    İnternetten ucuz yağ alın yeterli bence boşuna masrafa girmeyin.
    Ayrıca iyi yağ konusunda da Shell iyidir ama shellden daha güzel markalar var yağ işinin ehli olan.
    valla servis tavsiye ettigi icin hocam ne tavsiye edersiniz

Hocam benim tavsiyem
    Mobil 1 5w30 ESP veya Motul X-Clean fe/efe (efe'de olur fe'de olur. Efe olan modeli daha iyi şuanda Hepsiburada'da 150 TL)
    Bu yağlar gerçekten çok kaliteli kesinlikle pişman olmayacağınız yağlar.
    Hepsiburada'ya giripvbakarsanız en çok satanlarda görürsünüz ben yanlış bilsemde bu kadar insanın yanlış bileceğini sanmıyorum.

• quote:

Hocam benim tavsiyem
    Mobil 1 5w30 ESP veya Motul X-Clean fe/efe (efe'de olur fe'de olur. Efe olan modeli daha iyi şuanda Hepsiburada'da 150 TL)
    Bu yağlar gerçekten çok kaliteli kesinlikle pişman olmayacağınız yağlar.
    Hepsiburada'ya giripvbakarsanız en çok satanlarda görürsünüz ben yanlış bilsemde bu kadar insanın yanlış bileceğini sanmıyorum.
    motulu cok duydum. Shell istememin sebebi servisi tarafindan tavsiye edilmesi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar

Segman ve liner üzerinde oluşan kılcal boşluklar aşınmalar ve geriye kalan ana/kol yatak gibi yerlerdeki aşınmaları yanmış yağ karbonları doldurmuş olabilir bunları çözmek faydadan çok zarar oluşturacaktır bırakın kaliteli aldığınız yağın kendi içersindeki miktar kadar çözücü özelliği yetecektir.
    Ne yaptınız hocam

• @punkbunny motor yağı konusunda Shell eskiden arkadaşın dediği gibi standart ürünleri olan bir yağ üretici firması idi.Son arabistana yaptıkları doğalgazdan motor yağı üreten fabrikası son teknolojidir. Yağ içinde hiç bir safsızlık içermez. Shell ürünlerini tanıtmak için 2019'da ürünlerini ucuz veriyordu. Maalesef şimdi hepsi deli zam yaptı.

Shell de her araca göre yağ vardır. Yeterki aracınızın motoruna onay vermiş olsun. Onaysız motor yağı kullanacaksanız(Marka farketmez) aracınızın kitapçığında yazan min. özellikleri sağlamış olmasına dikkat ediniz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.