Şimdi Ara

WP Uygulama Geliştirme [YARDIM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Windows Phone için uygulama/oyun geliştirmek istiyorum.Fakat maalesef pcde windows7 kurulu, wp uygulamaları geliştirmek için windows 8.1 gerekliymiş ha şimdi diyeceksiniz at formatı geç, işte o kadar çok güncelleme+ince ayar, programlar, ayarlar vs var ki uğraşmak istemiyorum format ile.

Programlamaya yeni başlayan birinin direkt windows phone uygulama geliştirmesine dalması ne kadar uygundur??Yoksa desktop sürüm yükleyip wp uygulama geliştirmeye geçmeden önce console üzerinden bir şeyler mi kavranmalıdır??Siz ne diyorsunuz bu konuda??

• Bir ton ekmek yemen lazim,kitap al konsolda calis ws da

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen daha formata uzun iş diyorsan, programlamayı başlamadan bitir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 4 gün evde sıkı bi şekilde c diline çalıştım günde yaklaşık 7-8 saat daha konsolda yaşı 18 den küçük 65 den büyük olduğunu hesaplayan bi program zor yazdım işin en zor kısmı algoritmayı oluşturma buda zamanla kafa a oturmasıyla oluşucak bişey sanırım mağazaya güzel bi uygulama oyun yazmak için kafadan 2-3 yıl minimum yazılım geçmişin olması lazım kolay değil şuan c diliyle ilgili herşey kafanda ama oturup bi hesap makinesi algoritması çıkarmak için 2 saat kafa patlatıyorum hatalarda cabası şevkini kırmak istemem ama yaşın benim gibi küçükse(18) işe temelden başla ben kendimi toplayım tekrardan başlıycam.seneye belki mobil için bişeyler yapmaya başlarım.yalnız bi tavsiye yazılıma çalışıcaksan okumuş olmak için değil ciddi şekilde anlamak yoluyla okumalısın.

• @fsh77 Trabzon ekmeği mi?Çavdar ekmeği mi?Mısır ekmeği mi? Siz hangisinden tavsiye edersiniz?

@Allons-y Geronimo Format uzun bir iş değil, format usb flash bellek ile 10dk sürüyor.Benim asıl demek istediğim formattan sonrası..Pc ile yeni tanışan biri de değilim, 15 yıllık bilgi+tecrübem var, formatın kralını atarım sadece uğraşmak istemiyorum, çünkü daha yeni düzdüm w7li sistemi, ona göre tavsiyeler istedim.

@tvdekiadam Yaşım 21, maalesef yazılım geçmişim yok.Sadece algoritmayı tanıyorum o da yarım yamalak.Bu yüzden konu açma gereği duydum.Sanırım consoleden başlayacam gibi duruyor.Bir süre daha format atmam herhalde.Şevkini kırmak gibi olmasın demişsin fakat yedin bitirdin be dostum

Olumlu/olumsuz daha doğrusu olumsuz yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Amacım seni umutsuzluğa duşurmek değildi sadece yürümeden uçulmaz misali anlatmıştım onları yazılım okadar zor olmasaydı herkes windows gibi işletim sistemi yazardı.netten araştır hangi dili öğrenmek istiyorsan o dil üzerine yoğunlarş nette dersler felan var ben c dilini seçmiştim sen java,c#,c++ istediğinden başla.mobil için Java derslerine yönelmek daha iyi olur gibi ama c,c+ dilleriylede mobile uygulama yazabilirsin.

• Tüm ekmekleri yesende fark etmez kafan buyuceğine dilin buyumus :) o yüzden umutsuz hasta:)
  • windows8'i sanal makineye kurup program yazabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Niye format atasın ki. Pc yeterli güçte ise sanal makina kur ona win8.1 yükle. Bu geçici bir çözüm. Ama tabi en sağlıklısı esas sistemini ona göre kurman. Senin yazılım geçmişin olmadığını da düşünürsek sen önce win7 üzerine Visual Studio kur ve C# dili ile çeşitli basit uygulamalar yap. En azından kod yazma mantığını ve algoritmanı geliştir.sonra zaten istediğin platforma uygulama yazarsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Tüm ekmekleri yesende fark etmez kafan buyuceğine dilin buyumus :) o yüzden umutsuz hasta:)

Ben başlangıç aşamasındayım, bu yüzden önümde iki seçeneğim vardı.Consoleden başlaman gerekiyor demen yeterliydi..Ne demek bir ton ekmek yemen lazım??Olumsuz kompleksli yorumunu kendine sakla fanboy..

Sahip olduğun bilgileri forumda fanboyluk işinde kullanacağına, markete uygulama geliştir de bir faydan dokunsun hepimize.
  • Kardeş git şimdi linki verdiğim Açık akademide kendini geliştir.Orası Microsoft'un programlama ve yazılım eğitimleri var. İlk olarak web tasarım'a bak ordan html css javascript öğren. Ordan gelerek temel programlamaya geç aşama aşama gerisi konuyu seçersin devamını sana kalmıştır. Windows , wp 8 uygulama geliştirme gibi ortamı eğitimleri alırsın:)

Edit: Web tasarım'dan dememin ziyade ilk başka seni kolaylaştırmak amaçlı. Sonra bilgisayar programlamaya başlarsın :)

Ben öyle yaptım. Ara sıra wp8 uygulamamı güncellemekle uğraşıyorum...

https://www.acikakademi.com/portal/default.aspx

Vesselam

• @tvdekiadam Anladım dostumDil olarak C# istiyorum ve tamamen mobil platforma yönelmek istiyorum.

@celibar;
    @Ciddiyetsiz;
    asus n56vz var donanım yeterli fakat sanal makine pek bir verimsiz olur açıkçası.Pcde VS Express 2013.4 for desktop yüklü zaten, sadece ne yapmam gerektiğini bilmiyordum.Gelen yorumlara bakılacak olursa desktop sürümden console üzerinden çalışmam gerektiği sonucuna vardım.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 24 Haziran 2015; 22:24:12 >

• Dostum açık akademiyi takip ediyorum aynı zamanda, fakat ben sadece C# istiyordum şimdi siz html css javascript diyorsunuz, web diyorsunuz hepten kafam karıştı.C# yanına yardımcı olarak kullanılıyor diye biliyorum bu saydıklarınızın fakat ben web istemiyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TianLeiLe

Dostum açık akademiyi takip ediyorum aynı zamanda, fakat ben sadece C# istiyordum şimdi siz html css javascript diyorsunuz, web diyorsunuz hepten kafam karıştı.C# yanına yardımcı olarak kullanılıyor diye biliyorum bu saydıklarınızın fakat ben web istemiyordum.

Yanlış anlama web ile uğraşmayacağını biliyorum. O onun konuları kısa öğren kapat konuyu c# öğrenmeye başla kolay gelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: VeF

quote:

Dostum açık akademiyi takip ediyorum aynı zamanda, fakat ben sadece C# istiyordum şimdi siz html css javascript diyorsunuz, web diyorsunuz hepten kafam karıştı.C# yanına yardımcı olarak kullanılıyor diye biliyorum bu saydıklarınızın fakat ben web istemiyordum.

Yanlış anlama web ile uğraşmayacağını biliyorum. O onun konuları kısa öğren kapat konuyu c# öğrenmeye başla kolay gelir...

Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapiyim o zaman ben, ilgi ve yardımınız içinde çok teşekkür ederim.Benim gibi başlangıç aşamasında olanlara birilerinin yol göstermesi gerekiyor gerçekten.

• quote:

quote:

quote:

Tamamdır hocam dediğiniz gibi yapiyim o zaman ben, ilgi ve yardımınız içinde çok teşekkür ederim.Benim gibi başlangıç aşamasında olanlara birilerinin yol göstermesi gerekiyor gerçekten.

Html'yi bi anla ona yakın olan xaml dilini de anlarsın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Html'yi bi anla ona yakın olan xaml dilini de anlarsın :)

Şimdilik sadece bu saydıklarınıza baksam yeterli olur bence, diğerlerini karıştırmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Allons-y Geronimo

Sen daha formata uzun iş diyorsan, programlamayı başlamadan bitir.

Bu yorumun artılara boğulması gerekirdi.

Konu sahibi, Windows 8 yüklemiyorsun, sanal makine kur deniliyor kurmuyorsun, açık akademiye göz gezdir deniyor, e onuda yapmıyorsun. Kusura bakma eline boya kalemi alıp resim çizmeye benzemez programlama işi. Konsolla falan uğraşma, önce C# forms ile birkaç masaüstü programı yaz, temeli kavradıktan sonra Windows Phone'a geç. Aralarında fazla fark yok. Birkaç Control farklı fakat mantık aynı. Hatta sana tavsiyem Windows 10 uygulamaları yazmaya bak.
  • dual boot çak. visual studio lazım olduğunda kapatıp W8.1'e geçersin işin bitince W7'ye.

programlamaya acikakademi.com dan girip başla dersleri izleyerek öğrenirsin belli bir yerden sonra farklı kaynaklardan karışık devam edersin zaten.

ve konsoldan başlaman gerekmez ama tasarım kısmıyla uğraşmamak için konsoldan başlayabilirsin. uğraşırsın ama biraz ilerleyince iyiki konsoldan başladım dersin. iyi oturur bilgiler.
    istersen desktop istersen wp uygulamadan başlayabilirsin. tabi bir kere desktop app yazınca wp farklı gelir çünkü aynı şey değil sonuçta.

şöyle söyleyeyim PROGRAMLAMA MANTIĞINI VE TEMELİNİ öğrenip PC İÇİN PROGRAM GELİŞTİRMEK istiyorsan (daha sonra WP'ye de geçebilirsin tabiiki) konsol veya desktop app. direkt C# İLE WP UYGULAMA GELİŞTİRME öğrenmek istiyorsan WP App.

edit: üstte VeF in dediği benim de hoşuma gitti onun dediği şekilde başla sonra C# ve WP ikilisine geçersin. HTML öğrenince XAML yani C# ile kullanılan tasarım dilini rahat kavrarsın ayrıca. CSS çerez gibi zaten diğerlerinin yanında :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VatandA.Ş. -- 25 Haziran 2015; 1:46:09 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet VeF'in dediği gibi yapacam.Dediğiniz gibi dual-boot mantıklı bir çözüm fakat bir süre daha W8.1'e geçmem için nedenlerim kalmadığı için ona şimdilik gerek yok gibi.Aslında ben bu işte biraz aceleci davrandım hemen olsun bitsin düşüncesiyle hareket ettim, fakat bu işte hemen olsun bitsin düşüncesiyle hareket etmek fayda sağlamıyor.

WP emulatör gerektiği zaman geçerim artık w81e.

Size de faydalı yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.