Şimdi Ara

World of Warcraft'a hala başlanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2020 yılında World of Warcraft'a hala başlanır mı? Oyundaki Türk durumu nasıldır? Daha önce hiç mmorpg deneyimim olmadı, oyuna alışmam zor olur mu? Son olarak da oyun çok pahalı (en azından ülkemizde böyle) bu parayı hak ediyor mu?

• yıllarca private serverlarda oynadım, bfa için kötü dediler ama aksine bundan birkaç yıl sonra iyi bir expansion olarak anılacak. aynısını bu insanlar legion ilk çıktığında da demişlerdi dün gibi hatırlıyorum ki legion gelmiş geçmiş en iyi pakettir bana göre.

kesinlikle başlanır, shadowlands ile retaile başlıyorum. alışman uzun sürebilir bu arada ama bir kez alıştıktan sonra bir daha başka mmorpglerin yüzlerine bakmazsın hepsi sana çocuk oyunu gibi gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kovadogs

yıllarca private serverlarda oynadım, bfa için kötü dediler ama aksine bundan birkaç yıl sonra iyi bir expansion olarak anılacak. aynısını bu insanlar legion ilk çıktığında da demişlerdi dün gibi hatırlıyorum ki legion gelmiş geçmiş en iyi pakettir bana göre.

kesinlikle başlanır, shadowlands ile retaile başlıyorum. alışman uzun sürebilir bu arada ama bir kez alıştıktan sonra bir daha başka mmorpglerin yüzlerine bakmazsın hepsi sana çocuk oyunu gibi gelir.
    Hocam zaten mmorpg'ler hakkında biraz araştırma yaptım aralarında en iyisinin WoW olduğunu gördüm. Önerdiğiniz private server var mıdır?
  • Başlanır zaten sürekli yenilik ve değişiklik geliyor her zaman yeni oyuncuyu kollayacak şekilde oldu WoW

Alışma süreci senin çalışkanlığına bağlı tembel tembel herkesden bir şeyler öğrenmeye ve onlardan beslenmeye çalışırsan bu olmaz kendin biraz araştırmacı olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: twelve carat toothache

Hocam zaten mmorpg'ler hakkında biraz araştırma yaptım aralarında en iyisinin WoW olduğunu gördüm. Önerdiğiniz private server var mıdır?

Alıntıları Göster
    wotlk - warmane
    mop - tauri
    legion - wowfreakz
    bfa - firestorm
  • quote:

wotlk - warmane
    mop - tauri
    legion - wowfreakz
    bfa - firestorm

Alıntıları Göster
    Peki bu serverlardaki Türk durumu nasıldır?
  • quote:

Peki bu serverlardaki Türk durumu nasıldır?

Alıntıları Göster
    warmane harici türk oyuncuya pek denk gelmedim
  • quote:

warmane harici türk oyuncuya pek denk gelmedim

Alıntıları Göster
    Tamam hocam teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi sen korsan hırsız server mı soruyorsun

Orjinal yasal güncellenen server'ı mı soruyorsun baştan detaylı sorsaydın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 12 Eylül 2020; 20:0:51 >
  • Classic oynayabilirsin çok sade bir oyun ama oyunun ilk hali olduğu için bol bol yürürsün oynayan türkler var Blizzard Türk kanalı Discord girmeni tavsiye ederim. İngilizcen iyiyse hiç sıkıntı çekmezsin. Oyuna başlayacaksan da Shadowlands bekle derim hem yeni oyuncu dostu olacak hemde BFA boş yere para vermemiş olursun Shadowlands gelince BFA bedava olacak. İlla BFA diyorsan 20 level'e kadar deneme olması gerekiyor girip denersin.
  • temelli bir mmoya başlamayı düşünüyorsan ve paran çok değilse biraz daha bekleyip new world veya ashes of creation'a başlayabilirsin. Bu ikisi de iddialı gelen oyunlar. wow killer vs. olmaz tabi. Ama en azından herkes ile aynı anda başlamış olursun beraber oyunu öğrenmiş olursun.

ama paran varsa başla wow'a direk. zaten diğerleri güzel olursan onları da alır oynarsın. aylarca beklememiş olursun vs. Şahsen shadowlands paketinden de hiç ümitli değilim. hala en ufak hype yok bende. ama başka oyunları beklerken vakit geçsin diye başlayacağım. farklı türler de olsa cyberpunk 2077 çıkana kadar oyalasın beni yeter.
  • Bu geçim şartlarında oynanmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: akyol.x

Classic oynayabilirsin çok sade bir oyun ama oyunun ilk hali olduğu için bol bol yürürsün oynayan türkler var Blizzard Türk kanalı Discord girmeni tavsiye ederim. İngilizcen iyiyse hiç sıkıntı çekmezsin. Oyuna başlayacaksan da Shadowlands bekle derim hem yeni oyuncu dostu olacak hemde BFA boş yere para vermemiş olursun Shadowlands gelince BFA bedava olacak. İlla BFA diyorsan 20 level'e kadar deneme olması gerekiyor girip denersin.
    Şuan classic yeni başlayan için tadı tuzu olmayan steak gibi. Doğru düzgün yeni başlayan yok. Level kasanlar genelde 60 olanların alt karakterleri onlarda 8'den 60 lvl'e boostla kastırıyor. Görev bölgeleri genelde bomboş. Grup görevi ve dungeon yapmaya insan yok. 0 mmorpg bilgisiyle 2-3 gün oyuna zor dayanır. Ayrıca classic ömrünü tamamladı gibi. Realm'ler ufaktan boşalıyor. Naxx çıkınca öncesi sonrası 1 er ay hareket olur sonrasında çoğu kişi oyunu bırakıp tbc beklemeye başlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Abi sen korsan hırsız server mı soruyorsun

Orjinal yasal güncellenen server'ı mı soruyorsun baştan detaylı sorsaydın?
    İkisini de soruyorum aslında, duruma göre korsana da yönelebilirim.

• quote:

İkisini de soruyorum aslında, duruma göre korsana da yönelebilirim.

Alıntıları Göster
    Hırsız server'a başlamanın neresini soruyorsun ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mczaga

Hırsız server'a başlamanın neresini soruyorsun ki?

Alıntıları Göster
    Başlanır mı, başlanmaz mı işte?

• E yükle bak demiş işte adam size . Sizin derdiniz oyuna ödeyeceğin parayla alakalı belli. Suçlamıyorum bu arada sizi. Bu ekonomiyle ucuza eğlenmek zor yani ne diyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeryn

E yükle bak demiş işte adam size . Sizin derdiniz oyuna ödeyeceğin parayla alakalı belli. Suçlamıyorum bu arada sizi. Bu ekonomiyle ucuza eğlenmek zor yani ne diyeyim.
    Evet çok zor.
  • Ben kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum fakat fiyat konusundaki insanların şikayetlerini de göz ardı etmemek gerekli. Ben kendimi bildim bileli mmorpg oynayan bir insanım, hatta kaba bir tabirle söylemem gerekirse oynamadığım mmorpg yok diyebilirim. :D (Abartı gibi duruyor ama gerçekten böyle.)

World of Warcraft'ı severek oynayan birisi olarak sürekli alternatifler arıyorum arada küçük kaçamaklar yapmak için fakat FFXIV dışında güzel bir alternatif bulamadım. Onun da aylık bir ücreti var malesef.

Bence oyuna ayırabileceğiniz bir bütçeniz varsa kesinlikle oynamaya değer bir oyun. Şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca şöyle bir rehber buldum internette belki işinize yarayabilir. Oyuna ve oyunculara yetişme konusunda bir çekinceniz varsa WoW'da böyle bir problem yok.

Rehber:https://undeadrogue.com/world-of-warcrafta-baslanir-mi-baslamak-icin-gec-mi-kaldim/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomPower -- 13 Eylül 2020; 17:41:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PhantomPower

Ben kesinlikle hak ettiğini düşünüyorum fakat fiyat konusundaki insanların şikayetlerini de göz ardı etmemek gerekli. Ben kendimi bildim bileli mmorpg oynayan bir insanım, hatta kaba bir tabirle söylemem gerekirse oynamadığım mmorpg yok diyebilirim. :D (Abartı gibi duruyor ama gerçekten böyle.)

World of Warcraft'ı severek oynayan birisi olarak sürekli alternatifler arıyorum arada küçük kaçamaklar yapmak için fakat FFXIV dışında güzel bir alternatif bulamadım. Onun da aylık bir ücreti var malesef.

Bence oyuna ayırabileceğiniz bir bütçeniz varsa kesinlikle oynamaya değer bir oyun. Şiddetle tavsiye ederim. Ayrıca şöyle bir rehber buldum internette belki işinize yarayabilir. Oyuna ve oyunculara yetişme konusunda bir çekinceniz varsa WoW'da böyle bir problem yok.

Rehber:https://undeadrogue.com/world-of-warcrafta-baslanir-mi-baslamak-icin-gec-mi-kaldim/
    Hocam oyun çok karışık, alışamam diye korkuyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.