Şimdi Ara

World Of Tanks Kasma Sorununa Çözüm (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
25.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eski bir yazı ama yine de yazayım, bahsi geçen programların çoğunu windowsun görev yöneticisi de yapıyor. Üzgünüm ama ne oyun/program tek çekirdek üzerinde çalıştırılmak üzere optimizeler yapıldıysa istediğiniz programı kullanın bunu değiştiremezsiniz. Bu programların çoğu öncelik veriyor sistem ve arkaplanda çalışan programlara nazaran ama hiçbir etkisi yok bunu belki 1-3 fps kadar...

Ayrıca WoT işlemciye değil gpuya oldukça yüklenen bir oyun, ekran kartınızı değiştirmekle sorun hallolabilir.

Son olarak kasmaktan bahsettiğiniz tam olarak ne? FPS olarak düşük mü oynuyorsunuz? Yoksa sürekli hdd işlemi varda takılmalar mı oluyor? Lag ile ilgili atlamalar mı var vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tjamos

Arkadaşlar benim de wot kasıyor ama çok değişik. Win xp'de kasma yoq windows 8 ve ya 7 çevirdiğimde oyun 1-10 fps arası ping +200 acaip kasıyor. World Of Tanks'da ki imleç bile hareket etmiyor. Böyle bir sorun yaşamış ve düzeltmiş olan varmı.

Ram 3.25
    Ekran Kartı ATI güncelledim.
    DirectX 9.0c Yükledim yine fayda yok .

Bilgisi olan lütfen paylaşsın.

Bu sorun çözüldü arkadaşlar .

Oyunda grafik ayarlarını biraz kurcaladım. Sorun ordan .
  • Sırf bu oyun için bilgisayar aldım ama sıkıntı var, evde oğlanın pc 8 gb ram 2 gb ekran kartı ve i7 2600 işlemci oyunu en yüksekte 1080 oynamakta sıkıntı yok... oyunun minumum değerlerine bakarak yeni bilgisayar i5 işlemci, 1 gb ekran kartı, 4 gb ram yeterli olduğunu düşündüm ama malesef fps 20 den yukarı çıkmıyor ve minumum seviyede oynuyorum,

1- i5, 4 gb ram ve 1 gb ekran kartı yeterlimidir?
    2- yeni monutör almadım lcd televizyona bağlıyorum bu fps etkilermi?
    3- yeni aldığım bilgisayardan win 8 işletim sistemi var, eski kasmayan bilgisayarda win 7 var işletim sisteminden kaynaklanıyor olma ihtimali var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: barishak

Sırf bu oyun için bilgisayar aldım ama sıkıntı var, evde oğlanın pc 8 gb ram 2 gb ekran kartı ve i7 2600 işlemci oyunu en yüksekte 1080 oynamakta sıkıntı yok... oyunun minumum değerlerine bakarak yeni bilgisayar i5 işlemci, 1 gb ekran kartı, 4 gb ram yeterli olduğunu düşündüm ama malesef fps 20 den yukarı çıkmıyor ve minumum seviyede oynuyorum,

1- i5, 4 gb ram ve 1 gb ekran kartı yeterlimidir?
    2- yeni monutör almadım lcd televizyona bağlıyorum bu fps etkilermi?
    3- yeni aldığım bilgisayardan win 8 işletim sistemi var, eski kasmayan bilgisayarda win 7 var işletim sisteminden kaynaklanıyor olma ihtimali var mıdır?

Umarim casper almamissinizdir

İslemci ve ekran kartinin tam modeli ne ? Sistemi detayli bir sekilde yazar misin.

Gt330m li laptopumda bil minimumda 45'den asagi inmiyor sizinki max 20 imkansiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İşlemciyi yanlış yazmışım, şimdi eve gelince baktım i3

İşletim Sistemi: Windows 8 Single Language
    İşlemci: İntel (R) Core(TM) i3-3240 CPU @3.40GHz 3.40 Ghz
    Ekran Kartı: AMD Readeon HD8350 1gb
    Ram: 4 GB

OYUN AYARLARIM
     World Of Tanks Kasma Sorununa Çözüm

OYUN CAPS
     World Of Tanks Kasma Sorununa Çözüm

Grafen teşekkür ederim ilgilendiğin için her yolu denerim olmadı win 7 kurabilirim önerilerini bekliyorum

• Tyhorn kullanıcısına yanıt
    resimler belli olmuyor kardeş :((
  • önceden 70 100 arasıydı fps yüzün üstüne bile cıkıyordu ama şimdi 30 40 lrda tankla etrafı süzerken gözlerim bozulacak hele arada ping artışı deli ediyor adamı nasıl bir saçmalıksa
  • Benim kasma sorunumun sebebi brontok
  • Selamlar en kolay ve basit çözümü menü- ayarlar- grafiklerde otomatik olarak sapta demek iyi oyunlar.
  • arkadaşlar bende win 7 var işletim sistemi 32 bit bide internet hızı 100 kpbs çok feci kasıyor napmalıyım
  • Fps düşüsü üçlü arabelleklemeyi kapatınca düzeldi biraz. Ama anlık takılmalar devam ediyor.
  • Tyhorn kullanıcısına yanıt
    hocam herşey güzel olduda ikinci resimdeki, ( worldoftanks.exe ) yazısı bende çıkmıyor, yardım lütfen...
  • Arkadaslar merhaba, ben de world of tanks oynuyorum. Bilgisayarimda butun ayarlar asagida olmasina ragmen kasiyor. Bir cagre bulamadim bir suru format attim. Ekran karti programlari kurdum hepsi nafile kaldi. Sizin bir cozum oneriniz var mi?
    NOT: bilhisayarim lenovo z580, 8 gb ram, 2 gb nvidia gt630m, i5 3. Nesil 3210m ...

• wot tweaker diye bir program var, bilmeyen arkadaşlar varsa deneyebilir. gorsel olarak cok bozsada, en azindan fps artışı sagliyor kesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende çift çekirdek e6500 işlemci 512 gb leadtek 9400 gt 128 bit ekran kartı ve 4gb ram var. win7 64 bit

şimdi elimde bi tane ati hd4650 ekran kartı ve e8500 işlemci var bunla değiştirsem bariz fark olurmu?

şimdilik en düşük ayarlarda 25-40 arası fps alıyorum
  • ne yaparsak yapalım çözüm bulamadık.
  • mod kurmayı deneyin arkadaşlar FPS artırımına yardımcı oluyor, sis efekleri kapatma, çalı kalitesi düşürme vs bayağı faydasını göreceksiniz
  • barishak kullanıcısına yanıt
    Hocam grafikler iyileştirilmiş kısmını düşürün daha iyi fps alırsın benim imzamdaki sistem bile bazen bir anda 20 lere düşüyor oyun sıkıntılı biraz ama dediğim gibi iyileştirilmiş yazan yeri düşürün

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.