Şimdi Ara

Wordpress siteyi normal siteye çevirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    elimde bir adet wordpress sitem var.Yapmak istediğim şey sitenin sadece Anasayfasını ayrı bir site yapmak.Yani siteyi wordpress uygulamasından çıkarmak istiyorum ama sitenin temasını kullanmak istiyorum.Nasıl yapabilirim ?

Not: blog sitesi değil kurumsal site tarzı bir site

Teşekkürler

• Html, Css ve Javascript ile yapabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Html, Css ve Javascript ile yapabilirsin.

hocam wordpress in wp-content içinde bütün dosyalar var fakat nasıl birleştiriceğimi bilmiyorum.O konuda yardımcı olurmusun ?
  • Tek tek yazılması gerekiyor index sayfasının. Başka bir yolu yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • penelope5 P kullanıcısına yanıt
    wp-content/themes/ demek istiyorsunuz sanırım. Evet tema klasörü ve dosyaları oradadır ama sorduğunuz anlamda işinize yaramaz. Oradaki tema dosyalarında ve php dosyalarının içinde sadece içeriği dinamik olarak göstermeye yarayan template taglari vardır.

"siteyi wordpress uygulamasından çıkarmak" yazmışsınız, kastettiğiniz basit bir statik sayfa yapmaksa, size o themes klasörü değil, en son render edilmiş hali lazım.

Sayfayı bir tarayıcıda açın, tarayıcıdan "sayfayı kaydet" deyip, "tüm web sayfası" oarak kaydedin.

Bu noktadan sonra html kodunu manuel olarak düzeltmeye çalışın. Eksik css,js dosyaları varsa themes dosyasının içinden tamamlayın.

Ama her zaman söylediğim bir şey var, bunun gibi işler, dönüştürmek vs çoğu zaman gereksizdir. Açık kaynak kodu bunun için vardır. İstediğiniz statik bir sayfa ise, statik html tasarımlarını arattırın google ile. Hatta Bootstrap temaları da kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voenetto -- 9 Ocak 2017; 13:30:14 >

• Şöyle bir bilgi daha vereyim, yazdığınız üzere "siteyi wordpress uygulamasından çıkarma" dan da kurumsal bir statik ön sayfa yapılabilir.

Wordpress ile blog post'larını kullanmadan, sadece statik sayfalar oluşturularak kurumsal bir sayfa yapabilirsiniz.

Bunu için uygun tema bulmanız önerilir. Artık birçok tema portfolio gibi özellikler içermekte. Yine de elimdeki temayı kullanacağım derseniz;

Wordpress'de ana sayfa değiştirilebilir. Yani yine Wordpress kullanmaya devam edersiniz ama ana sayfa blog post'ları olmaz. Bunu yerine statik bir sayfayı ana sayfa olarak belirleyebilirsiniz.

Bunun için bir ön sayfa oluşturursunuz.(Sayfalar -> Yeni ekle)

Dahan sonra Wordpress -> Ayarlar -> Okuma -> Ön sayfa'dan statik bir sayfa seçersiniz. (Az önce oluşturduğubnuz sayfayı)

Görünümü daha da özelleştirmek istiyorsanız sadece o sayfaya ait bir tema dosyası dahi kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz temadan single.php'yi kopyalayıp adını page-sayfanizinslugu.php olarak değiştirin. İçinde gerekli düzenlemeleri yapın. Yeni yaptığınız sayfa yeni temasıyla görüntülenecektir.

• Konuya ilginiz için teşekkür ederim.siteyi tekrar kodlarayak hallettim.Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: penelope5

Konuya ilginiz için teşekkür ederim.siteyi tekrar kodlarayak hallettim.Teşekkürler.
    hocam nasıl yaptınız yardımcı olabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.