Şimdi Ara

Wordpress php mobilden girişleri amp sayfaya yönlendirme?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çözemediğim bir konu var çok aradım gerçekten uzun süredir uğraşıyorum ama bulamadım yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sorum belli. Wordpress tabanlı sitemi Facebook'da www.siteadi.com/deneme olarak paylaşıyorum.

Ama mobilden facebooka giripte paylaşımımı görenlerin www.siteadi.com/amp/deneme sayfasına gitmesini istiyorum.

Bilgisayardan linke tıklayanların ise normal siteyi görmelerini istiyorum. Nasıl yapabilirim yardım edebilir misiniz?

Htaccess ile sorunu çözebilirmiyim?

Mobilden girişleri nasıl AMP sayfaya yönlendirebilirim.

• Yapabilirsiniz ama önermem...

Çünkü AMP'yi Google'ın yönlendirmesi daha iyi olur.

Kodları atarım pc'ye geçince.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kodlayer K kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, tavsiyenizi düşüneceğim. Bir deneme yapayım kodlar geldikten sonra sonuca göre uygulamayabilirim :)
  • mostwonder M kullanıcısına yanıt
    Şöyle olabilir mesela;

<script>
    (function(a,b){if(/(android|bb\d+|meego).+mobile|avantgo|bada\/|blackberry|blazer|compal|elaine|fennec|hiptop|iemobile|ip(hone|od)|iris|kindle|lge |maemo|midp|mmp|mobile.+firefox|netfront|opera m(ob|in)i|palm( os)?|phone|p(ixi|re)\/|plucker|pocket|psp|series(4|6)0|symbian|treo|up\.(browser|link)|vodafone|wap|windows ce|xda|xiino/i.test(a)||/1207|6310|6590|3gso|4thp|50[1-6]i|770s|802s|a wa|abac|ac(er|oo|s\-)|ai(ko|rn)|al(av|ca|co)|amoi|an(ex|ny|yw)|aptu|ar(ch|go)|as(te|us)|attw|au(di|\-m|r |s )|avan|be(ck|ll|nq)|bi(lb|rd)|bl(ac|az)|br(e|v)w|bumb|bw\-(n|u)|c55\/|capi|ccwa|cdm\-|cell|chtm|cldc|cmd\-|co(mp|nd)|craw|da(it|ll|ng)|dbte|dc\-s|devi|dica|dmob|do(c|p)o|ds(12|\-d)|el(49|ai)|em(l2|ul)|er(ic|k0)|esl8|ez([4-7]0|os|wa|ze)|fetc|fly(\-|_)|g1 u|g560|gene|gf\-5|g\-mo|go(\.w|od)|gr(ad|un)|haie|hcit|hd\-(m|p|t)|hei\-|hi(pt|ta)|hp( i|ip)|hs\-c|ht(c(\-| |_|a|g|p|s|t)|tp)|hu(aw|tc)|i\-(20|go|ma)|i230|iac( |\-|\/)|ibro|idea|ig01|ikom|im1k|inno|ipaq|iris|ja(t|v)a|jbro|jemu|jigs|kddi|keji|kgt( |\/)|klon|kpt |kwc\-|kyo(c|k)|le(no|xi)|lg( g|\/(k|l|u)|50|54|\-[a-w])|libw|lynx|m1\-w|m3ga|m50\/|ma(te|ui|xo)|mc(01|21|ca)|m\-cr|me(rc|ri)|mi(o8|oa|ts)|mmef|mo(01|02|bi|de|do|t(\-| |o|v)|zz)|mt(50|p1|v )|mwbp|mywa|n10[0-2]|n20[2-3]|n30(0|2)|n50(0|2|5)|n7(0(0|1)|10)|ne((c|m)\-|on|tf|wf|wg|wt)|nok(6|i)|nzph|o2im|op(ti|wv)|oran|owg1|p800|pan(a|d|t)|pdxg|pg(13|\-([1-8]|c))|phil|pire|pl(ay|uc)|pn\-2|po(ck|rt|se)|prox|psio|pt\-g|qa\-a|qc(07|12|21|32|60|\-[2-7]|i\-)|qtek|r380|r600|raks|rim9|ro(ve|zo)|s55\/|sa(ge|ma|mm|ms|ny|va)|sc(01|h\-|oo|p\-)|sdk\/|se(c(\-|0|1)|47|mc|nd|ri)|sgh\-|shar|sie(\-|m)|sk\-0|sl(45|id)|sm(al|ar|b3|it|t5)|so(ft|ny)|sp(01|h\-|v\-|v )|sy(01|mb)|t2(18|50)|t6(00|10|18)|ta(gt|lk)|tcl\-|tdg\-|tel(i|m)|tim\-|t\-mo|to(pl|sh)|ts(70|m\-|m3|m5)|tx\-9|up(\.b|g1|si)|utst|v400|v750|veri|vi(rg|te)|vk(40|5[0-3]|\-v)|vm40|voda|vulc|vx(52|53|60|61|70|80|81|83|85|98)|w3c(\-| )|webc|whit|wi(g |nc|nw)|wmlb|wonu|x700|yas\-|your|zeto|zte\-/i.test(a.substr(0,4)))window.location=b})(navigator.userAgent||navigator.vendor||window.opera,window.location.href + '/amp');</script>

Bu kodu kopyalayıp temada post şablonuna ekleyin. (Zararı var; mobilden giren herkes amp sayfaya yönlendirilir.)

• Bu arada amp teması nasıldı?

site.com/yazi/amp şeklinde mi?
    Teşekkür ederim ilginiz için. Temada link kısmı site.com/amp/yazi şeklinde amp kısmı baş tarafta.
    Birşey daha sormak istiyorum müsadenizle. Demişsiniz ya zararı var diye peki ben bu kodu sadece facebooktan gelen girişlere uygulayabilirmiyim. Şöyle açıklıyım, amp sayfaya sadece facebook mobilden gelenler girecek şekilde indirgeyebilirmiyim kodla.
  • Şöyle olur;
    Facebook.net ya da fb.me ya da fb.co gibi alan adlarından gelen yönlendirmeleri amp sayfaya yollarsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.