Şimdi Ara

Wordpress dil destegi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Wordpress araciligiyla bir forun sitesi kurdum. Gayet iyi bir sey cikti ortaya. Yalniz listede kullanima sokacagim ulkenin dili bulunmuyor.
    Sorum su: kodlara mudahele ederek bu sorun cozulebilir mi?

Bilenler aydinlatirsa sevinirim. Simdisen tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsettiğiniz konu temanın dili ile alakalı ise bir .pot (dil dosyası) oluşturarak sorunu çözebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-42B698EEE -- 8 Mayıs 2018; 18:10:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-42B698EEE

Bahsettiğiniz konu temanın dili ile alakalı ise bir .pot (dil dosyası) oluşturarak sorunu çözebilirsiniz.
    Hem temanin hem forum eklentisinin dilini cevirmem lazim. Eklentide yeni dil dosyasi ekleyin diye komut var aslinda ama bunu nasil hazirlanacagini bilmiyorum. Aydinlatabilir misin hocam

• eser9092 E kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla wp yönetim panelinin değil. İzleyeceğiniz yolda yazılımınızın dil desteğinin mevcut olması zorunludur ve buna göre anlatmaya çalışacağım. Daha detaylı ve görsel olarak anlatımı hazırlayıp linkini paylaşmaya çalışacağım.

İlk olarak tema dosyalarınızda language klasörünü bulun. İçersinde .pot uzantılarının mevcut olması gerekir. Orjinal dilinin yani örnek olarak temanız ingilizce varsayılanlı ise en.pot dosyasını not defteri ve benzeri bir uygulama ile açın. Daha sonra ingilizce karşılıklarının yerine çevrilmesini istediğiniz dilin cümle ve sözcüklerini yazın. Bu işlem esnasında varsayılan dilin cümle ve sözcüklerini silmeden sadece karşılık alanına yazmaya dikkat edin. Genel olarak “” ile bırakılır. Daha sonra wp panel üzerinden yükleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Temanızın dil desteği mevcut olması gereklidir tekrar belirteyim. Yükleme sonrası dil seçimi yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-42B698EEE

Anladığım kadarıyla wp yönetim panelinin değil. İzleyeceğiniz yolda yazılımınızın dil desteğinin mevcut olması zorunludur ve buna göre anlatmaya çalışacağım. Daha detaylı ve görsel olarak anlatımı hazırlayıp linkini paylaşmaya çalışacağım.

İlk olarak tema dosyalarınızda language klasörünü bulun. İçersinde .pot uzantılarının mevcut olması gerekir. Orjinal dilinin yani örnek olarak temanız ingilizce varsayılanlı ise en.pot dosyasını not defteri ve benzeri bir uygulama ile açın. Daha sonra ingilizce karşılıklarının yerine çevrilmesini istediğiniz dilin cümle ve sözcüklerini yazın. Bu işlem esnasında varsayılan dilin cümle ve sözcüklerini silmeden sadece karşılık alanına yazmaya dikkat edin. Genel olarak “” ile bırakılır. Daha sonra wp panel üzerinden yükleyerek işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Temanızın dil desteği mevcut olması gereklidir tekrar belirteyim. Yükleme sonrası dil seçimi yapabilirsiniz.
    Tamda aradigim sey buydu. Eklentide sadece inglizce mevcut ve dil dosyasi ekleyin diye bir komut var fakat mevcut string listesini temin edebilecegim bir yer yok yani cikamadim isin icinden

• eser9092 E kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim adımlar ile çözüme kavuşursun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.