Şimdi Ara

Wolksvagen golf 4 Arıza Alarmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, Wolksvagen golf 4 2001 model 1,6 araç sahibiyim, aracımı 8 ay önce aldım ve aldığımda böyle bir arıza yoktu, 2 ay önce linktende görebileceğiniz gibi aracım arada sırada bu şekilde sinyaller vermeye başladı, önce servise gittim ekran işlemcisinin bozulduğunu fiyatının 7800 Tl olduğunu söylediler, özel bir ustaya gittim oda 1000 tl ye çıkma gösterge takacağını ve sorunun çözüleceğini söyledi, Gösterge panelindeki kırmızı alanın ( sarf edilen yakıt ve km hesabı olan) bozuk olduğunu biliyorum karşıdan bakıldığında yazılar okunmuyor ve bazende kendi kendine kapanıp açılıyor. Bu arada Bakım sıfırlaması yaptırdım, cihaza taktırıp arıza kontrol ettirdim hiçbirinde bir problem yok, konu ile bilgisi olanlardan yardım istiyorum şimdiden teşekkür ederim.
    https://youtu.be/MUHezpP8Ekg

• Bakım sıfırlaması yapılmamış. Hala Service Jetzt yazıyor.
  • cormen kullanıcısına yanıt
    Malesef 3 farklı ustadan bakım sıfırlaması yaptırdım ancak o hata giderilemiyor. bir usta bu araçların lpg ye uyumsuz olduğunu ve bu hatanın çoğu golfte oluştuğunu söyledi, epg ışığını kapatmışlar hatayıda silmişler daha önceki sahipleri dedi o yüzden araba alarm vermeye başladığında ekran tamamen siliniyormuş
  • MuhammetSn M kullanıcısına yanıt
    2001 model Golf 1.6 8V araçta AKL veya AEH (otomatik) motor vardır, Euro 3 normundadır. Bunlarda motor arıza lambası veya EPC ışığı yoktur. Size söylenenin aksine LPG ile ilgili en sıkıntısız motorların başında gelir. Çoğu kullanıcı iyi bir montaj ve kalibrasyonla LPG bakımı haricinde LPG servisine uğramaz bile. Servis uyarısını OBDII'den bağlanmadan sıfırlamanın elle yolu da mevcut. İnternetten aratıp deneyin. Olmuyorsa gösterge işlemciniz arızalıdır, onun da tamiri mümkündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cormen -- 6 Aralık 2017; 20:23:28 >
  • cormen kullanıcısına yanıt
    İnternette gördüğüm bakım sıfırlama şekillerini denedim ancak aynı hata devam ediyor, Serviste 15 yıl çalışmış ve daha sonra kendi özel oto tamir atolyesi olan bir ustaya gittim ve bilgisayara bağladı kontrol etti lamba sondası ve ekran gösterge paneliyle alakalı bir sorun olduğunu ve onuları değiştirdiğimde sorunun düzeleceğini söyledi. 400-600 arası bir maliyetinin olacağını söyledi ve kendisine bu sabah saat 8 de aracımı bıraktım, akşama kadar hazır olacakmış inşallah düzelmiş olur öyle umut ediyorum. Cevabınız için teşekkürler bu arada
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.