Şimdi Ara

Wireless var .. ama yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Benim ve iki arkadaşımın HP Pavilion laptoplarında kablosuz ağa dahil olamama problemi var. Şöyle ki kablosuz ağları görüntülediğimde açık bir ağ olan "zoom" isimli modemimi görebiliyorum. Fakat bağlan dediğimde bekliyor bekliyor ve yine ağ listesi karşıma geliyor. Yani IP adresi alıp bağlanma işlemini gerçekleştirmiyor. Sinyal seviyesi de iyi düzeyde.

zoom ağının üstünde "Otomatik" ibaresi de mevcut. Ve herhangi bir şifreleme konmuş değil. Diğer bir bilgisayarımda aynı ağa aynı şekilde sorunsuz bağlanabiliyorum. Manuel IP vermeyi de denedim. Yeni sürücü kurdum. Akabinde yeni windows kurdum. Sonuç başarısız. Diğer 2 bilgisayarda da durum aynen böyle. Birşey mi unutuyorum acaba.

(Laptopum da Broadcom'un 11g kartı var. )

• Zoom üzerinde mac-id ile bağlantı kısıtlaması yapılmış olabilir. diğer bağlandığın bilgisayarın mach-id buraya girilmiş olabilir, bu yüzden o makina bağlanıyor diğerleri bağlanmıyordur. Zoom modem üzerinde mach-id tanımlarının olduğu yere bi gözat. Yoksa normalde bağlanman lazım.
    Sonucu yazarsın.
  • Modem Zoom X6. Açıkçası aklıma geldi o. Modemin configürasyon sayfasına baktım. MAC kısıtlaması yapılacak yeri bile bulamadım. Kaldı ki diğer makinenin de MAC inin yazılması imkansız. Ben yazsaydım olurdu. Ama yazmadım.
  • Valla çok garip bi durum, ben anladığımı yazıyorum.
    1-Şifreleme yok.
    2-Mac kısıtlama yok
    3-Bağlanacak bilgisayarlardan zoom modemi seçiyosun.

eeee bu makinaların zoru neki bağlanmıyolar. Bağlanmazlık mı istiyolar yok sa?

Modem resetle istersen yanlız kullanıcı adı ve şifreni biliyosan.
    Sonucu merak ettim çözülürse PM at.
  • Laptop'un yeni'mi?
    Daha once hic baska bir kablosuz aga baglandinmi?
    Eger yeni bir laptopsa ve daha once hic bir kablosuz aga baglanmadiysan bir ihtimal driver problemi olabilir.
    Kablosuz ag baglantisini saglayan netwerk adapter'in driver'i yuklumu yada duzgun calisiyormu bi kontrol et bakalim ne olacak...

quote:

Orjinalden alıntı: iLLEGAL

Merhabalar...

Benim ve iki arkadaşımın HP Pavilion laptoplarında kablosuz ağa dahil olamama problemi var. Şöyle ki kablosuz ağları görüntülediğimde açık bir ağ olan "zoom" isimli modemimi görebiliyorum. Fakat bağlan dediğimde bekliyor bekliyor ve yine ağ listesi karşıma geliyor. Yani IP adresi alıp bağlanma işlemini gerçekleştirmiyor. Sinyal seviyesi de iyi düzeyde.

zoom ağının üstünde "Otomatik" ibaresi de mevcut. Ve herhangi bir şifreleme konmuş değil. Diğer bir bilgisayarımda aynı ağa aynı şekilde sorunsuz bağlanabiliyorum. Manuel IP vermeyi de denedim. Yeni sürücü kurdum. Akabinde yeni windows kurdum. Sonuç başarısız. Diğer 2 bilgisayarda da durum aynen böyle. Birşey mi unutuyorum acaba.

(Laptopum da Broadcom'un 11g kartı var. )

• Laptop yeni. Birkaç gün önce okulumda (kablosuz ağ var) bağlanabiliyordum. Daha sonra bir arkadaşım (onun da pavilionu var) ağa bağlanamadığını söyledi. Ben de denedim makineyi getirip ben de bağlanamadım. O tarihten sonra 2 farklı modem daha denedim. Hala bağlanamıyorum. Windows silip kurdum. Fayda etmedi.

Şimdi modemin DHCP ayarlarına bakıyorum da. Wireless card ımın MAC adresini nereden öğrenebilirim.
  • Laptop'ın altında XP etiketinin yanında bi etiket olması lazım.
    Eğer bulamazsan bende bi prg var o çalıştırınca söslüyo.
  • Bence hiç uğraşmayın alın laptopları modemi HP servisine gidin bu laptoplar ağa bağlanmıyor deyin. Belkide ethernet kartlarında bişey var. Tırmalayıp durmaktansa
  • Etiket yok altta baktım şimdi.. Nasıl bir prog bu.
  • Mail yazarsan yollayayım. Hangi makinada çalıştırırsan o makinanın mac-id veriyor.
    yada webe attım aşağıdaki adresten indirebilirsin.

www.ramer.com.tr/new/mac.exe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 24 Haziran 2006; 11:58:18 >
  • Valla ben bu işi anlamadım...

zoom niye bağlanmıyo diye getirdim bir de ADSL bağlamadan USR9106 çalıştırdım bilgisayarın yanına. Şak diye zoom bağlandı. Denemek için USR ye bağlanmaya çalıştım. Israrla zoom bağlanıyor. Sildim, preferred den çıkardım. Ama yine de zoom bağlanıyor.

Birbirlerini kıskandıklarından heralde...

Vallahi çok şaşırtıcı. Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.