Şimdi Ara

Wireless Gözükmüyor, Kabloyla Çalışıyor :S (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
88.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mrn

Sevindim , iyi günler

Sağol sanada
  • quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Modem üstünde wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz . Eğer yanmıyorsa wifi aktif etmek için modem üstünde bir buton olması lazım ufak olabilir iyice bakınız . Eğer modemde wifi ışığı yanıyorsa bilgisayarınızda sorun olabilir veya wifi'ye biri bağlanmış ve internetin büyük bölümünü kullandığı için wifi size internet veremiyor olabilir ki bu başıma gelmiştir . Modem şifresini değiştirin . modem wifi ışığını kontrol edin ve bilgisayarınızın wifisini kontrol ediniz .

Wireles tuşu nasıl olmuşsa kapanmış açtım :) basit ama öğretici... tşkler wRei...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dumanyack

quote:

Orijinalden alıntı: wRei

Modem üstünde wifi ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz . Eğer yanmıyorsa wifi aktif etmek için modem üstünde bir buton olması lazım ufak olabilir iyice bakınız . Eğer modemde wifi ışığı yanıyorsa bilgisayarınızda sorun olabilir veya wifi'ye biri bağlanmış ve internetin büyük bölümünü kullandığı için wifi size internet veremiyor olabilir ki bu başıma gelmiştir . Modem şifresini değiştirin . modem wifi ışığını kontrol edin ve bilgisayarınızın wifisini kontrol ediniz .

Wireles tuşu nasıl olmuşsa kapanmış açtım :) basit ama öğretici... tşkler wRei...

2 yıl sonra yazdıklarımın yardımcı olabilmesi ilginç ve güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Plexicroma

quote:

Orijinalden alıntı: mrn

1)Modem arayüzünüze girin
    http://192.168.0.1/ yazın
    Kullanıcı adı: Admin
    şifre: Password

ile giriş yapın

2)Yukardaki menüde kablosuz/Wirelles görceksiniz tıklayın
    Orada "varsayılan kablosuz ayarlarını geri yükle" gibi birşey çıkacak ona tıklayın.

3) SSID = Wirelles ağınızın adını yazın örn:tamerwifi

4)Kaydedin

5) O sayfada solda güvenlik/security yazar tıklayın

6)WPA2-PSK Etkin işaretleyin.

7)WPA/WPA2 Şifreleme : TKIP

8)WPA Ön-Paylaşımlı Anahtar: Bir şifre yazın

Kaydetip çıkın wirellesi tekrar arayın.

Kardeş, çok sağolasın. Sonunda oldu gerçekten çok teşekkür ederim

http://forum.donanimhaber.com/m_83146617/f_//tm.htm#83151766
    bana da yardım eder misiniz

• wRei kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler. Ufak bir ayrıntı ama boşuna çabalamaktan kurtardınız.yoksa cırmalayacaktık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde acer aspire v3-571g vardı. aynı problemi yaşadım. format attım. sürücüleri güncelledim. biosu güncelledim. olmadı. kablosuz ağ gözükmüyordu. kablolu bağlandım bir süre. sonra bilgisayarımın network adaptörünün nasıl söküldüğüne dair bir video izledim youtubedan. bilgisayarın arkadaki kapağının iki vidasını sökünce kapağı kaldırıp gördüm network adaptörünü. neyse.. en son götürdüğüm tamirci network adaptörünün ucunu oturtmadan vidalamış gerizekalı. yerine oturtup vidaladım. kapağı kapattım. aygıt yöneticisinde ünlem işaretli kısımda sürücü güncellemesi yapınca sorun düzeldi. on numara beş yıldız. ancak adaptörün kaplu uçlarını takarken çok hassas olmalısınız. hemen yamulabiliyorlar daha önce benzer problemler yaşadım. benzer video bulabilirseniz, ellerim hassas öküz değilim diyorsanız. vidaları yavaş yavaş incitmeden sıkar gevşetirim çokta sıkmam diyorsanız deneyin :)

• Hortlaya hortlaya bir hal oldu bu konu da
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.