Şimdi Ara

Wireless adsl modem tavsiye edin...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar defalarca ve bir çok foruma yazmama rağmen kimse çıkıpta usr modemde reconnect özelliği var veya yok diyemedi.

Madem öyle akşam gidip Airties rt210 almadan önce son kez sorayım.
    Re-connect özellikli wireless modemler hangileri ???

• zyxel660hw de yok yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: gargoyle

Arkadaşlar defalarca ve bir çok foruma yazmama rağmen kimse çıkıpta usr modemde reconnect özelliği var veya yok diyemedi.

Re-connect derken ne demek istedin. eğer bağlantı kopunca yeniden bağlansın diyorsan her modem öyledir
    bende zyxel 660hw-61 var canavar gibi valla
  • quote:

Orjinalden alıntı: daledondale

quote:

Arkadaşlar defalarca ve bir çok foruma yazmama rağmen kimse çıkıpta usr modemde reconnect özelliği var veya yok diyemedi.

Re-connect derken ne demek istedin. eğer bağlantı kopunca yeniden bağlansın diyorsan her modem öyledir

bende zyxel 660r var öle değil. Koptuğunda annemi arayıp resetletiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gargoyle -- 24 Mayıs 2005, 16:44:37 >

• quote:

metinbila 16 Ocak 2005

arkadaşlar yaklaşık iki aydır bu modemi kullanıyorum şebeke gerilimi 210 voltun altına düşünce wireless düşüyor. 200 voltun altına düşünce adsl düşüyor. Tek çözüm ups le kullanmak çünkü ups ler gerilimi bir miktar arttılrabiliyorlar. Türkiye genelinde şebeke gerilimi 180-230 arasında değişebiliyor. Bilginiz olsun

mavinin sitesinde "ZYXEL Prestige 660HW ADSL Wireless Router Modem"le ilgili yorum bu şekilde ...
  • ben 10 tane sattım hiç birinde öyle problem çıkmadı... sadece bugünlerde 660R lerle gelen adaptörler kötüymüş.. yanıyorlar bir günde :)) birine 3 defa değiştirdim..
    ama artık hepsini değiştirdik.. anabayi gönderdi adaptörleri...

Zyxel 660HW - "Chip" dergisinin test birincisi seçilmiştir ayrıca "PCworld"un performans ödülüne laik görüldü.. kötü bir model olsaydı nasıl bu ödülleri alabilirdi ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgiz -- 24 Mayıs 2005, 16:58:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

ben 10 tane sattım hiç birinde öyle problem çıkmadı... sadece bugünlerde 660R lerle gelen adaptörler kötüymüş.. yanıyorlar bir günde :)) birine 3 defa değiştirdim..
    ama artık hepsini değiştirdik.. anabayi gönderdi adaptörleri...

ben 24 saat bağlıyım. Modemin bağlantısı güzel 20-27k görüyorum. Ben de anlamadım nedenini başta. Telekomdan sandım. Ama bir gün elektrikler kesildi modem gitti gelmedi (bende ups var ama telekomda yok herhalde, bir gün de televizyonu açayım dedim kablolu gitmişti ). Resetledim düzeldi (reset dediğim şey restart, yani kapat aç veya web arayüzünden yeniden bağlanmasını sağla şeklinde).

Sonra bir gün arkadaşın modemi aldım benimkini taktım çalışıyor, telefon kablosunu çektim gitti, taktım gelmedi. Arkadaşın modeminde ise auto-reconnect vardı (econ modemdi). TAktım çalıştırdım, tel'i çektim tekrar taktım çalıştı.

Neyse işte uzaktan bağlantı 3 gün güzel 4. gün yok, 1 hafta var, 1 gün uzaktan erişecem... bağlanamıyorum. Annemi arıyorum fişini çekip geri takıyor uzaktan erişiyorum.

Netekim zyxel almam bir daha...

bu arada 660R bilmemne 11 olandan modemim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gargoyle -- 24 Mayıs 2005, 17:04:35 >

• hepsinde var..
    ama iyi bir modem almak istiosan airties alabilirsin otomatik re connect var.. çokta sağlam bir modem 3 yılda garantisi var..
    10 yakın sattım henüz geri dönen olmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lostindreams

hepsinde var..
    ama iyi bir modem almak istiosan airties alabilirsin otomatik re connect var.. çokta sağlam bir modem 3 yılda garantisi var..
    10 yakın sattım henüz geri dönen olmadı.

İşte hepsinde yok. Benim modemimde yok, veya ben bulamadım. Zaten onu arkadaşa verecem.

usr 9106 alacaktım auto-reconnect var mı dedim kimseden ses çıkmadı (aslında kafamda o vardı).

Güvenilir bir arkadaş (sarper) daha tavsiye etti onu. Sanırım akşam gidip alacağım.
  • senin modem hangisi ??
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: daledondale

quote:

bende zyxel 660r var öle değil. Koptuğunda annemi arayıp resetletiyorum

arkadaşım modemin Firmwaresini güncelle belki eski sürüm kullanıyorsun ondanda olabilir

• gargoyle şimdi wizard setup yapıyorsun ya modemde orda kullanıcı isim işifre kısmı falan var sonra auto ip falan var...
    aşağıda nailed connection 'ı tıklayarak sorununu çözersin....

hemen suçu Zyxel'e atma... kitapçığı okusaydın böle demezdin
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

gargoyle şimdi wizard setup yapıyorsun ya modemde orda kullanıcı isim işifre kısmı falan var sonra auto ip falan var...
    aşağıda nailed connection 'ı tıklayarak sorununu çözersin....

hemen suçu Zyxel'e atma... kitapçığı okusaydın böle demezdin

Nailed de yaptım, yine olmadı. Benim anladığım o bağlantının mümkün olduğunca tutulmasını sağlıyor (zaten nailed çivilemek gibi bir anlama geliyor). Ama kopunca tekrar bağlamıyor.

Bu arada kitapçık yok zaten bir iki sayfa broşür gibi bir şeyler var.

Elinde bu modemden olan biri otomatik tekrar bağlantı yapıp yapmadığını denerse , eğer sorun benim modemimde ise değiştireyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gargoyle -- 25 Mayıs 2005, 12:00:06 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.