Şimdi Ara

WİNG TSUN mu MUAY TAİ Mİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
7.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Wing TSUN(PROWESS) mi yoksa MUAY TAİ(EDİZ AYDIN) mı?

Hangisine gidilip eğitim alınmalı ve neden?

Şimdiden teşekkür ederim.

• //güncel
  • //güncel
  • wing tsun emek isteyen bi dal dışarıda etkili olmak için 6 ay gitmek lazım.dışarıda sıfır risk içinde 4 yıl falan gitmek gerekiyor.Muay Thaide 4 ayda kendini belli edersin
  • Muay Thai,boks,kick boks v.b sporlarda fiziksel güç Wing Tsun a göre daha önemlidir.Wing Tsun ve benzeri sporlarda tecrübe ve teknikte uzmanlaşmak daha önemlidir.Eğer vücüdun varsa Muay Thai yap yoksa.Wing Tsun yap daha iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DARTS

Muay Thai,boks,kick boks v.b sporlarda fiziksel güç Wing Tsun a göre daha önemlidir.Wing Tsun ve benzeri sporlarda tecrübe ve teknikte uzmanlaşmak daha önemlidir.Eğer vücüdun varsa Muay Thai yap yoksa.Wing Tsun yap daha iyi olur.

wing tsunun tanımında fiziksel güç lazım değildir diyor ama lazım.eğer ki lazım değilse 3. antremandan sonra bırakırsın.ben kickboksa gitmiştim 1.5 yıl kadar şimdide wt yapıyorum hem daha çok ter atıyorum hem daha çok zorlanıyorum fiziksel gücümde 10/8.5
  • wing tsun tabiiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber-ksa

Selamünaleyküm.

hangisine başladınız
    başladığınız spor ile ilgili yorumlarınızı alabilir miyim?
  • Konuyu biraz geç görmüş olabilirim ama bazı yorumlara katılıyorum.Wing Tsun uzun süre yapılması gereken,sabır ve pratik gerektiren bir branş.Muay tai ile arasındaki tek farkın bu oldugunu düşünmüyorum tabi ama genel olarak bu.Muay Tai daha çok güç odaklı bir branş ve daha çabuk öğrenilebilir.Önemli olan senin hangisine yatkın oldugun ,hangisinin iyi olduğu değil.Eğer azimliyim uzun süre çalışabilirim diyorsan Wing Tsun.Yok daha çabuk gelişeyim hem taktiksel hem vücut olarak diyorsan Muay Tai.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber-ksa

Selamünaleyküm.

ben muay thai öneririm. ben muay thai yapıyorum. ama yine de şu daha iyi şuna git. bu daha iyi buna git diyenleri anlamıyorum. insan savaş sanatlarını değil, savaş sanatları insanı seçer. kimisine gül gibi açar kendini. tüm nimetlerini sunar hemen. kimisine ise azap çektirir. düşünceni okur adeta. korktuğunu başına gitirir. bu, insan faktörüdür. sonuç olarak kimisi hemen işi kaparken, kimisinin de tekniği kavraması aylar alıyor. wing chun'a başladığını farzet. veya muay thai veya bir başka savaş sanatı. hepsi azim, kararlılık ve çaba ister. güç, kazanılması zor, yitirilmesi kolay bir hazinedir. ancak unutma ki bu işi para tuzağı haline getiren, yani wing chun öğretiyorum, muay thai öğretiyorum deyip, yalanları öğrencilerin aklına sokan hoca bile demek istemediğim insanlar var. bunlara da ayrıca dikkat etmelisin. öğrenilecek yer ve öğrenciler nezih olmalı. hoca dürüst, ahlaklı ve yaptığı savaş sanatında bilgili ve tecrübeli olmalı. sakın sana az zamanda çok şey vadeden hocalarla çalışma. çünkü onların tek derdi öğrenci çekmek, ego tatmini. wing chun veya muay thai. hangisini seçersen seç, inşallah hakkında hayrlısı olur Allah'ın izniyle. başarılar.

• Muay Thai yaptim ama bunun sirf saldiridan ibaret oldugunu ogrendim wing tsun'u sec.

• Wing tsun da müsabaka felan yok.İstediğin kadar teknik çalış kum torbasında onları kusursuz yaparsın ama karşında kanlı canlı seni biran önce indirmek isteyen,pata küte girişen birisi oldumu o teknikleri uygulamak zor.Ha yıllarını verirsin bu işe o zaman başka.

Muay thai full contact müsabakalar ise çok sert geçer.Örneğin;

http://www.youtube.com/watch?v=W42pOf6jkQ0

Tavsiyem Muay Thai seçmen.Umarım mesajım yanlış anlaşılmamıştır.
  • Bence 3 yılını wing tsun a ver faydasını görürsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeymunHusnu

Wing tsun da müsabaka felan yok.İstediğin kadar teknik çalış kum torbasında onları kusursuz yaparsın ama karşında kanlı canlı seni biran önce indirmek isteyen,pata küte girişen birisi oldumu o teknikleri uygulamak zor.Ha yıllarını verirsin bu işe o zaman başka.

Bende Kick boks ile WingChun arasında kaldım. Dediğiniz gibi wing chun çok zaman isteyen bi dövüş tekniği ve bileninden öğrenmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeymunHusnu

Wing tsun da müsabaka felan yok.İstediğin kadar teknik çalış kum torbasında onları kusursuz yaparsın ama karşında kanlı canlı seni biran önce indirmek isteyen,pata küte girişen birisi oldumu o teknikleri uygulamak zor.Ha yıllarını verirsin bu işe o zaman başka.

Bunları yazmaya geldim

• Wing chun ve muay thai yapmış biri olarak bu başlığı sonradan okuyacak arkadaşlar için kesinlikle muay thai yi öneririm.Wing chun para tuzağından başka bişey değil, çok film izlemiş bruce lee olmak isteyen gençlerimizi o saçma sapan propagandalarıyla tuzağa düşürmekte, çöpe atacak paranız varsa wt ye gidin.3 ay sonra sıkılıp çıkarsınız zaten
  • wing chun un yanlıs ve ego problemı olan hocaları yuzunden mağdur olan cok fazla kısı var forumdakı bu ofkeyıde ona bağlıyorum prowes genc ve bılgılı eğitmenler tarafından kurulmus bı organızasyon oncelıkle hangı sehırde olduğunu soylersen daha yardımcı olabılırım onun dısında muay thai kısa surede daha etkılıdır kondısyonun cok gelısır bırebır mucadeleyı oğretır yınede yumruk yemekten yada zarar gormekten korkuyorsan wıng chun da muay thaide bı fayda etmez muay thaide bunu daha kısa surede oğrenırsın wıng chunda bıraz daha geç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kill4time -- 3 Ocak 2014; 14:53:36 >
  • kill4time K kullanıcısına yanıt
    Wing Tsunda yumruğu yemek başlarda olur uzun süre gidersen dokunulmaz hale gelirsin
  • Ben wing tsuna gidiyorum bizim hocamızla dövüşmek için gelen muay thaiciler kick bokscular geliyor ama hiçbirinde dövüldüğünü görmedim wing tsun uzun süre gidersen daha etkili
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.