Şimdi Ara

Windows10 Aşırı kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar windows8.1 kullanıyordum normalde sürekli gelen bildirimlerden bıktım ve en sonunda dün laptopu 10a yükselttim ama yok böyle birşey aşırı kasıyor 15 dakikayı buluyor kendine gelmesi normalde 1-2 dakikada kendine gelen laptop nolduğunu şaşırıdım samsung updatelerinide yaptım ama yok aşırı kasıyor laptop
    laptopun kabaca özellikleri 8gb ram 2gb nvidia 650m ekran kartı i7 36030
    laptop modeli Samsung ATIV Book 5 NP550P5C-S04TR
    hayır developed önizleme sürümü falan olsa tamam diycem nasıl bir güncellemedir bu arkadaş az kalsın laptopu kırıyordum. ne yapmam gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• dextro22 D kullanıcısına yanıt
    Görev yöneticisinin resmini paylaşsaydın belki bir çözüm bulabilirdik,Bende 10 yıllık bilgisayar var,hardisk iflas etmek üzere yinede idare ediyor.Win 7 nasıldı unuttum bile.

Burda yardımcı olacak bir çok yol gösterilmiş oku istersen

http://10.enpedi.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soygar -- 30 Aralık 2015; 19:16:19 >
  • Öncelikle driverları bir program aracılığı ile güncelle. Daha sonra programlarını güncelle.

Daha sonra başlangıçta çalışan gereksiz programları kapat.

Hangilerini kapatacağını bilmiyorsan görev yöneticisinin o kısmınınbir resmini al. Biz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soygar

Görev yöneticisinin resmini paylaşsaydın belki bir çözüm bulabilirdik,Bende 10 yıllık bilgisayar var,hardisk iflas etmek üzere yinede idare ediyor.Win 7 nasıldı unuttum bile.

Burda yardımcı olacak bir çok yol gösterilmiş oku istersen

http://10.enpedi.com/

verdiğiniz site pek işime yaramadı ama teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdas70

Öncelikle driverları bir program aracılığı ile güncelle. Daha sonra programlarını güncelle.

Daha sonra başlangıçta çalışan gereksiz programları kapat.

Hangilerini kapatacağını bilmiyorsan görev yöneticisinin o kısmınınbir resmini al. Biz bakalım.

hocam samsung update ile bütün bios güncellemelerini yaptım nvdia ekran kartı birkaç kez hata verdi ama daha sonrasında onuda yükledim.başlangıçta neler gereksiz bilmiyorum fotoğrafını atabilirim yardımcı olucaksanız
  • windows açılma süresi ve kendine gelene kadarki süreç çok uzun ve kasılıyor daha sonra ilk defa tıkladığım işlemler kasıyor bildirim merkezi başlat menüsü görev yöneticisi gibi temel uygulamalar daha sonra normale dönüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: dextro22

windows açılma süresi ve kendine gelene kadarki süreç çok uzun ve kasılıyor daha sonra ilk defa tıkladığım işlemler kasıyor bildirim merkezi başlat menüsü görev yöneticisi gibi temel uygulamalar daha sonra normale dönüyor

Bildirim merkezi ve başlat menüsünün kasması çok normal ilk preview sürümünden beri düzeltemediler. Başlatın açılmasını 5sn kadar beklemek bana çok normal geliyor artık. Bence temiz kurulum yapın zaten Windows10 lisansınıda almışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi açmayın-bağıran-karı -- 1 Ocak 2016; 13:06:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Başlangışta çalışan programların resmini gönder. Bakarız. Gereksiz olanları kapartırsın.
  • bu şekilde
     Windows10 Aşırı kasma sorunu

@cagdas70

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dextro22 -- 2 Ocak 2016; 17:29:50 >
    Başlangıçta çalışan gereksiz programları zaten kapatmışsın. Ram'in de yeterli, CPU'un da gayet hızlı. Yalnız sol alt resimde disk kullanım hızın %100 olmuş. HDD'yi kullanan programı bulmak için "İşlemler" kısmından takip et. O programı bulabilirsen, onu kaldırıp öyle dene.
  • hocam o an ne açıktı bilmiyorum şuan hdd o dolaylarda değil %9 u geçmiyor. sanırım sorun farklı biyerde
  • arkadaşlar laptobu bir kaç gün kullanmamıştım şuan açılış hızı dahada kötü bir vaziyette sistem çöküyor okadar kötü ve görev yöneticisine baktığımda diskin %100ü kullanıldığını farkettim sorun sizce ne olabilir
  • kendi kafasına göre düşüyor sıfırlanıyor tekrar çıkıyor.Hdd bozulmuş olabileceğinden korkuyorum ama sürekli %100de değil iniyor çıkıyor kafasına göre. üst yorumda attığım resimdede aynı şekil olmuş birinden %100 kullanırken yan resimde %0 kullanıyor.
  • nette araştırma yaparken çalıştırdan services.mcs yazıp hizmetlerden windows searchı devre dışı bıraktım . Bu normalde ne işe yarar ve bu durumla bir bağlantısı varmı acaba
  • yukarı
  • Windows 10 a geçerken PC de yüklü uygulamalarıda fln yeniden kuruyor vs... bu yüzden ilk geçtiğim zamanlarda sıkıntı çektim çözümü ise temiz kurulumda buldum yani format attım
  • HDD %100 kullanıyor beyler bilgisayarı açtığımda yaklaşık bi 10 dakika sürüyor sonra kendi kafasına göre düşüp çıkıyor kasma sorunu hddnin %100 kullanmasından kaynaklı ama bir türlü çözemedim sorunu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.