Şimdi Ara

Windows XP Format atma (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
440.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Lancelot_Real

quote:

Orjinalden alıntı: yasar82
    merhaba arkadaşlar..
    sony vaio laptop uma format attım(xp pro yükledim). ama yanlışlıkla "c" sürücüsüne kuracagım yere "d" ye kurmusum. bende tekrar formatlayıp d sürücüsünü sildim. tekrar c ye kurdum. harddisk 40 gb. ama sadece c sürücüsü 14,6 gb görünüyor. 26 gb harddisk alanı görünmüyor. "d" sürücüsünü formatlamadan nasıl getirebilirim.
    saygılarr.

"bende tekrar formatlayıp d sürücüsünü sildim"
    derken nasil yaptin

amacin D: de kazara sildigini dusundugun şeyleri kurtarmak mi???
    yoksa kayip 26 GB lik bolumu yeniden kullanilir hale getirmek mi??

Control Panel->administrative tools->computer management-> Disk management
    kisminda D: nin olmasini dusundugun yerde ne gorunuyor, ne yaziyor???

tekrar formatlama yapmak istemiyorum driver filan baya uğraştım
    kayıp 26 gb bölümü yeniden kullanılabilir hale getirmek istiyorum

• anladigim kadari ile kayıp 26gb dan dosya filan kurtarmak istemiyorsun,
    windowsta:
    i actiginda kayip 26gb lik (bence 24 gibidr ya neyse) bolumu goruyor olman lazim.
    uzerinde unallocated yaziyordur buyuk ihtimal
    yada unformated

duruma gore:
    unallocated yaziyorsa
    uzerine sag tiklayip cikan menude new partitionu tiklarsin
    next->
    cikan pencerede secebilirsen extended, secemezsen primary i secip--next->
    next->next->next->
    cikan pencerede perform a quick format i sec, secmezsen cok zaman alir--next->
    Finish->

15 sn sonra D: kullanima hazir.

uzerinde unformated yaziyorsa:
    uzerine sag tiklayip cikan menude formata tiklarsin
    cikan pencerede perform a quick format i sec, secmezsen cok zaman alir--OK->
    warning cikacak--OK->

mis gibi bomboş bi D: elde etmiş oldun.

unutma, bu yontemde D: deki eski herşey silinmiş olur, yepyeni bomboş bi D: elde etmiş olursun

farkli bi durum varsa ayrintili olarak yazip (karışık sa resim çekip) sorarsin.

bilen biri için 1dk kalik iştir, o kadar karışık diil, kolay gelsin.

• saol dostum
  • quote:

anladigim kadari ile kayıp 26gb dan dosya filan kurtarmak istemiyorsun,
    windowsta:
    i actiginda kayip 26gb lik (bence 24 gibidr ya neyse) bolumu goruyor olman lazim.
    yada unformated

duruma gore:
    unallocated yaziyorsa
    next->
    next->next->next->
    Finish->

warning cikacak--OK->

unutma, bu yontemde D: deki eski herşey silinmiş olur, yepyeni bomboş bi D: elde etmiş olursun

gerçekten aydınlatıcı bilmeyenlere bayağı bi yardımı dokunur

• quote:

Orjinalden alıntı: Randall

quote:

anladigim kadari ile kayıp 26gb dan dosya filan kurtarmak istemiyorsun,
    windowsta:
    yada unformated

duruma gore:
    unallocated yaziyorsa
    next->
    next->next->next->
    Finish->

warning cikacak--OK->

gerçekten aydınlatıcı bilmeyenlere bayağı bi yardımı dokunur

arkadaşım çok teşekkür ederim. dediklerini yaptım d sürücüm geri geldi.
    eline sağlık (23gb görünüyor)
    saygılar

• mrb.
    arkadaşlar bütün driverlarını yüklediğim halde ekranın sağındaki ses ve capture tuşlarının çalışmadığını fark ettim.bunun için hangi driver ları yüklemeliyim.
    laptop bana dışardan geldi (2.el)
    sony vaio pcg-tr2c

Windows XP Format atma
  • ya bende 6 senedir format yememiş bi pc var. bu anlattığın şekilde format atma işlemine başladım. ama " kur bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor ... " kısmında kaldı bilgisayar yaklaşık bi 2-3 saattir beklior... bu normal mi acaba ? yani dosyaların RAM e yüklenme kısmı ne kadar sürebilir en fazla ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: lastfighter
    ya bende 6 senedir format yememiş bi pc var. bu anlattığın şekilde format atma işlemine başladım. ama " kur bilgisayarınızın donanım yapılandırmasını inceliyor ... " kısmında kaldı bilgisayar yaklaşık bi 2-3 saattir beklior... bu normal mi acaba ? yani dosyaların RAM e yüklenme kısmı ne kadar sürebilir en fazla ??

bu anlattigim yontem C: formatlamak icin diil, C: disindaki suruculeri formatlamak icin.
    C: yi formatlamak icin xp yada vista ile bilgisayari açıp ole yapman gerekir, zaten o konu ile ilgili epey bi açıklamayi rahatlikla bulursun.

C: yi formatlamak icin 1. sayfadaki 1. yazıyı yapti isen diecek bisiyim yok.
    http://forum.donanimhaber.com/m_5463037/mpage_1/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 25 Kasım 2007; 18:17:14 >

• Arkadaşlar şimdi bilg.a format attım en büyük korkum d'yi silmekti çünkü içinde çok önemli dosyalar var neyseki d'yi silmedi ama formatta atmadı anlayamadım ben bu işi?!
    Anlatılan bütün adımları izledim tam bu adımda:

"• Eğer sadece Windows XP kurmak istiyorum çift işletim sistemi istemiyorum diyorsanız bu uyarıyı kafanıza takmıyorsunuz çünkü ileriki adımda eski Windows' a format atma gibi seçeneğimiz olacak. "

işte buraya kadar geliyorum ama windowsunuzun üstüne yüklenecek falan diyor ve iki seçenek çıkıyor yeni kolasör at mıdır nedir o esc ve sil seçeneği var o da L ben L ye bastım ve dewam ettim ama bu adımdan sonra hiçbirşey doğru gitmedi ne key istedi ne saat tarih ayarı doğrudan yükleme yaptı fat ntfs falan da sormadı ve bir baktım c ve d olduğu gibi duruyor sadece masaüstündekiler gitmiş acaba nerde hata yapıyorum arkadaşlar acil yardım bekliyorum tekrar format atıcam, d yi ellemicem sadece c silinecek ve windows kurulacak ona göre yönlendirirseniz sevinirim...

• warya süpersiniz arkadaşlar.. ellerinize sağlık. sayenizde hayatımın ilk formatını attım.. iki pc'yle bi taraftan okuyup bi taraftan uyguladım.. süper de oldu. pc mis gibi format kokuyo tekrar teşekkürler..
  • slm arkadaslar.. benim bi sorum var. laptopun orjinal cd si norvecce. yani formatlarken ekran norvecce oluyor..(gulmeyin lutfen) :))
    benim bunu degistirebilme olanagım var mı? ya da formatladıktan sonra xp norvecce mi olur.. olursa da degistirip turkce ya da ingilizce yapabilirmiyim?

cevaplarsanız cok sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: M@hFeL

quote:

Orjinalden alıntı: omurkadir

beyler laptop ı yeni aldım üstünde xp yüklü fakat kopya versiyon yani lisansım yok.Satıcı ilerleyen zamanlarda kayıt ister,olmazsa kendini bloke eder dedi.Bunu nasıl engelleyebilirim lütfen yardımcı olun şu an çok güzel kullanıyorum.Bu arada laptop acer 2423 çok ii fiyat performans oranı var tavsiye ederim lütfen cevap yazın

Bu forumda pek cok kez anlatilmis bir sorun. Arama ozelligini kullan derim ben.

kardeş sen yeni lisans almana gerek yok fakat otomatik güncelleştirmelerini kapalı tutucaksın o kadarr
  • quote:

Orjinalden alıntı: ***blood***

Arkadaşlar şimdi bilg.a format attım en büyük korkum d'yi silmekti çünkü içinde çok önemli dosyalar var neyseki d'yi silmedi ama formatta atmadı anlayamadım ben bu işi?!
    Anlatılan bütün adımları izledim tam bu adımda:

"• Eğer sadece Windows XP kurmak istiyorum çift işletim sistemi istemiyorum diyorsanız bu uyarıyı kafanıza takmıyorsunuz çünkü ileriki adımda eski Windows' a format atma gibi seçeneğimiz olacak. "

işte buraya kadar geliyorum ama windowsunuzun üstüne yüklenecek falan diyor ve iki seçenek çıkıyor yeni kolasör at mıdır nedir o esc ve sil seçeneği var o da L ben L ye bastım ve dewam ettim ama bu adımdan sonra hiçbirşey doğru gitmedi ne key istedi ne saat tarih ayarı doğrudan yükleme yaptı fat ntfs falan da sormadı ve bir baktım c ve d olduğu gibi duruyor sadece masaüstündekiler gitmiş acaba nerde hata yapıyorum arkadaşlar acil yardım bekliyorum tekrar format atıcam, d yi ellemicem sadece c silinecek ve windows kurulacak ona göre yönlendirirseniz sevinirim...

cd den yani bios tan cd yi boot etmemişsin sen normal formatla geçmişsin cd yi direkt takarsan olacagı o biosa gir boot seçeneginden cd rom u seç oyle dene yaparsın

• quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Orjinalden alıntı: gergene

En son Format atma tarihimizi görebilir miyiz?

sanmıyorum.

c:windows/system32 uzerine sag tık olusturma tarihi bunu gostermiz mi diye dusunmuyor degilim..?
  • Teşekkürler.
  • Gercekten sdc bu mesaja cok tesekkur etmek icin uye oldum allah razi olsun, aradigim seyde buydu, fdisk kurmakti ve sayende buldum cok emek vermissin elleirne emeklerine saglik hLL olsun sana
  • quote:

Orjinalden alıntı: _Divine_

quote:

Orjinalden alıntı: :::Banner:::

quote:

Orjinalden alıntı: gergene

En son Format atma tarihimizi görebilir miyiz?

sanmıyorum.

c:windows/system32 uzerine sag tık olusturma tarihi bunu gostermiz mi diye dusunmuyor degilim..?

Hayır o doğru tarihi göstermez, eski bir tarihi gösterir.
    Windows kurulumu dosya ve klasörleri oluşturma tarihini yükleme tarihi olarak raporlamaz.

Daha kolayı sadece kurulum sırasında oluşturulan her windowsta standart olmayan bir klasör.
    Ör: C:\Documents and Settings\kullanıcı adı
    Özelliklerindeki oluşturma tarihi sizin yüklemenize özeldir.

• Arkadaşın Pc sinde cd rom çalışmıyor.Harici cd sürücüsü var. Pc ye format atması gerekli fakat cd den atılamıyor.(Harici old. için)

Format işlemini nasıl yapabilir?
  • çok sağol faydalı bilgiler için
  • pc format cd sidini görmüyor acele cevap
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.