Şimdi Ara

Windows XP 3 harddisk BOZDU!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Önceleri hsddlerin herbirinden arada bir. "tık" sesleri gelmeye başlamıştı sonra açılmaz oldular.

Ne yapıcam ben şimdi.

3 hdd tam 3 farklı bilgisayarda idi ve 3 farklı donanım konfigurasyonuna sahipti.

Sıyırıcam kafayı...

Başsağlığı dileklerinizi bekliyorum.[V][V][elvis][dntw][lamer][ops]

• HDDlere fiziksel hasar verebilen bir virusun bahsini duymustum gecenlerde.hatırladıgım kadarıyla"mailiniz var" baslıgıyla email yoluyla gelen bir virustu,tam hatırlamıyorum.belki senin basına da gelen boyle birseydir.
    yoksa hicbir isletim sistemi hd bozamaz...
  • geçmiş olsunda bozulduklarına eminmisin ilk defa böyle bişe duydum virüs tarması fdisk falan yaptınmı
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by alperen_69</i>
    <br />geçmiş olsunda bozulduklarına eminmisin ilk defa böyle bişe duydum virüs tarması fdisk falan yaptınmı
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

+1
  • Power Supply lerden oLaßiLiR.Yada Şebeke Voltajını ßiR ölÇüR DeRim GüÇ Kaynağı KullanmıyORsan
  • bende inanamıyorum.işletim sistemi nasıl hdd bozar.
  • boot virusü ola bilir dikkat!
  • Merhaba bence problem işletim sistemi değil ben şuana dek işletim sisteminin hard disk bozduğuna ne şahit oldum nede duydum.O tık sesleri hard disk kafa vurduğundan dolayı gelmiş olabilir.Hard diskler aynı markamı ve aynı yerdenmi alındı?Hard diskin bozulduğunu nerden anladınız? bilgisayarı açınca ne oluyor mesela? Biraz daha ayrıntılı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olmaya çalışırım,
    Saygılarımla,
  • ben şu ana kadar yazılımdan dolayı bazulan diskke şahit olmadım vede duymadım diskelrinde üretim hatası var yada elektirkten dolayı arızalanmış istersen scadisk yapmayı bir dene
  • bence de winxp'den değil. zaten gerçekten winxp'den olsa bile kesin olarak emin olman imkansız olurdu. harddisklerin eğimli duruyor veya yakınlarında bir manyetik alan olabilir. tabii voltajdaki düzensizlik (kalitesiz psu veya şebekedeki sorun) de sebep olabilir.
  • Arkadaşım, güç kaynağın veya anakartın HDD arızasına sebep olabilir. İşletim sistemi HDD bozmaz. Ya da arşivlerinin birinde bııt virüsü olabilir. Bu arşivlerini HDD ye atınca HDD bozuluyor olabilir.
  • eger xp disk bozuyorsa yuruyun ms e dava acmaya gidiyoruz.. :-) hdd ler bi cok sebepten dolayi bozulmus olabilirler,
    sıcaklık
    manyetik alan
    calisma durumunda sarsilma
    ve partition hatalarindan kaynaklanan sorunlar bunlar fiziksel hata degildirler ama boyle bir sey oldugunda bad sector varmis gibi yaparlar... ve kullaniciya disk problemli gibi gozukur.....
  • simdi icime kurt düstü. 2 ay önce 80 gb hdd aldım 1 aydır performansından memnun degilim artı hdd den sesler gelmeye basladı. :((
  • ARKADAŞLAR SOFTWAREDE DOLAYI FİZİKSEL HATA OLUŞMASI GERÇEK TEN UZAK BİR İHTİMAL,AMA 3 FARKLI DİSK (KESKE MARKALARI YAIZLI OLSAYDI) ÜÇ FARKLI MAKİNEDE GERÇEKTEN COK ZOR XP Yİ SUÇLAMAK BEN 3 BİLGİSAYARINDA AYNI ORTAM, AYNI PRİZDE Mİ KURULDU DİYE SORACA AYRINTILI BİLGİ LAZIM?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.