Şimdi Ara

Windows mu? Linux mu? Mac mı? hangisini kullanıyorsunuz. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
1
Favori
16.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

Windows mu? Linux mu? Mac mı? hangisini kullanıyorsunuz.

(En Son Oy Tarihi: 18.2.2022)
Giriş
  • konu hortlamış. Linux kulanıyordum, 2007'de yorum yazdığımda. Şimdi de linux kullanmaya devam. Ubuntu'yu da sanırım 4 yıldır kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mac Os X
  • windows 8 pro+mac os x

Kardeşim kullanamadığından windows yükledim ben hep macdeyim çünkü mac stabil göze hoş geliyor tavsiye ederim

• Hazır hortlamışken biz de yazalım Mac OSX + Windows 8
  • Windows çünkü büyük oyunlar tek onda var.Pes fıfa aq online zombirock wolfteam.....
  • 6 yıldır Mac kullanıyorum Standart bir kullanıcı olarak inanılmaz memnunum ihtiyacım olan herşeyimi karşılıyor fazlasıyla ve iCloudla dahada muhteşem oldu.
    Windows ta çektiğim saçmalıkları hatırlıyorumda sistem hataları format sonrası driver sorunları sanal alemdeki aldatıcı çöp programlar resmen içine ediyor Windowsun en temiz Windows 1 aya şişiyor..
    Şu an lanet olası tek bir program yüzünden bootcamp ile Win7 kullanmak zorunda kalıyorum.
    Hiç Linux kullanmadım..

• bireyselde;
    windows alışkanlık
    linux profesyonellik
    machintosh KRAL...

iş alanında;
    Machintosh üvey evlat
    windows alışkanlık
    linux KRAL

oyun oynamada;
    Machintosh ve Linux gel candy crush oynayalım
    Windows Kral
  • uzun süredir win kullanıyorum,arkadaşdaki archlinux'u gördüm hayran kaldım.Bayramda tek harddiske hackintosh+win 7+archlinux kurmaya çalışacağım.

• İşte windows 7, windows server 2008
    Evde windows 7 ve OS X mountain lion.
  • ML2 kullanıyoruz ama stabil deil :S
  • ckm kullanıcısına yanıt
    Windows berbat mi yuh artık en çok satılan işletim sisteni windows windows> mac> linux px oyun ıtır zıvır için windows görsel grafik animasyon için mac programlama için ise linux önerimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkutum

Windows berbat mi yuh artık en çok satılan işletim sisteni windows windows> mac> linux px oyun ıtır zıvır için windows görsel grafik animasyon için mac programlama için ise linux önerimdir

android telefonlar da en çok satılan sistem.

hayret

• Simdi hortlatayim tekrar konuyuyosemite ile osx dengesizlesti fakat son guncellemelerle biraz daha iyi oldu.cok cihaz yenilemeye gitti son zamanlarda yetisemiyoruz.ayrica su kablosuz ag sorununu ve otomatik wi fi ulke kodu secimini degistirseler ne olur sanki.

• Linux mu linux un virüsü bile bulunmuş linux da artık çokebiliyor android derseniz ne yazık ki mac os ios sistemi Ah şu Google android ios geçse ķ

• quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

quote:

Orijinalden alıntı: benimkutum

android telefonlar da en çok satılan sistem.

hayret

Windows 7 android sistem ne yazık ki Türkiyeye gelmedi ama 8 geldi Reklamlarda çıkıyor ama android için windows onermem teknolojiden anlayanlara android yeniler için ios hadi yallah

• Apple Imac mid 2011 üzerinde hem Windows 8.1 pro hem de Mac OS X yosemite kullanıyorum. Windows 8.1 pro kendi makinemde OS X yosemite den daha hızlı çalışıyor. Arabirim ve programlar bariz daha hızlı. Bilgisayarımda 840 pro SSD olmasına rağmen Yosemite de Windows'a kıyasla bariz yavaşlık var. (Trim açık ve Sıfır kurulumda bile)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 23 Mart 2015; 12:35:20 >
  • Linux da gayet iyi. Windowsa benzer arayüzlü olanlar da var.
    https://zorinos.com/

Gerçi windows kullanıyorum ama hiç memmun değilim.

Linux :
    + Düşük sistem gereksinimi (512mb- 1gb ram en fazla)
    + Daha kolay kurulum
    -Şu terminal şeysi biraz zor oluyo yeni kullanıcılar için
    -Bazı programlar için destek olmuyo ve benim gibi oyunculara da sıkıntı çıkarabiliyor.
  • 4'ünü de kullanıyorum (4.sü Unix'in en popüler sürümü FreeBSD) ve 2012'den bu yana Raspberry Pi sayesinde Linux'un sadece 256MB RAM ile dahi çalışabilen Debian sürümünü de kullanıyorum, o ana kadar sadece Ubuntu sürümü kullanıyordum.

Mac son yıllarda hem yazılım hem donanımını bozdu. Nitekim M.Lion 'dan sonraki hiçbir OSX (veya yeni adıyla macOS) sürümününü kullanmıyorum.

Şu anda kullanıcıya saygı ve konfor açısından Linux sürümleri kral, FreeBSD, NetBSD gibi Unix sürümleri ise kralın kralı, tabi ki burada kral derken oyun kutularının kralından bahsetmiyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 sistemden 2'si MacOS çok memnunum diğeri Windows 10 ama keşke oda macos olsa (o mecbur windows olacak kullandığım bazı cihazların yazılımı sadece windows üzerinde çalışıyor)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.