Şimdi Ara

Windows login'den sonra takiliyor,

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Laptop'um da 2 ay önce de karsilastigim bu sorun nedeni ile, laptopun kendi orjinal recover cd'si ile format atip, bilgisayari yeniden kurdum. Gecen haftaya kadar herhangi bir sorun yasamazsaken, bu sorun yine karsima cikti. Yalniz bu sefer Windows Hosgeldiniz yazisi gelmeden önce ekran simsiyah kaliyor, bu esnada maus imleci gözüküyor. Iki-üc dakikalik beklemeden sonra bilgisayar aciliyor gibi oluyor ve bu esna da x:windows\system32\drvload.exe calistiran bir ufak ekran yansiyor.

drvload.exe ekrani kaybolduktan sonra bilgisayar hic bir islem yapmiyor ve öyle bekliyor.

Recover CD'si ile format deniyorum, format dilini sectitken sonra takiliyor. Ayni sekilde Onarmayi deniyorum, o da onarmayi sectikten sonra Installion will begin.. yazisindan sonra takiliyor.

Orjinal Windows 7 cd'si ile de ayni islemleri yaptim, yukarda ki recover cd si ile ayni sonuclari aldim.
    Bilgisayari yeniden baslatip "0" a basarak oradan güvenli modda islemleri de denedim malesef takiliyor.

DBAN yükledim onu da denedim HDD de birsey var mi diye, ondan da bir sonuc alamadim.

Ne yapabilirim?

Tesekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: Siwolk

Iyi günler,
    Laptop'um da 2 ay önce de karsilastigim bu sorun nedeni ile, laptopun kendi orjinal recover cd'si ile format atip, bilgisayari yeniden kurdum. Gecen haftaya kadar herhangi bir sorun yasamazsaken, bu sorun yine karsima cikti. Yalniz bu sefer Windows Hosgeldiniz yazisi gelmeden önce ekran simsiyah kaliyor, bu esnada maus imleci gözüküyor. Iki-üc dakikalik beklemeden sonra bilgisayar aciliyor gibi oluyor ve bu esna da x:windows\system32\drvload.exe calistiran bir ufak ekran yansiyor.

drvload.exe ekrani kaybolduktan sonra bilgisayar hic bir islem yapmiyor ve öyle bekliyor.

Recover CD'si ile format deniyorum, format dilini sectitken sonra takiliyor. Ayni sekilde Onarmayi deniyorum, o da onarmayi sectikten sonra Installion will begin.. yazisindan sonra takiliyor.

Orjinal Windows 7 cd'si ile de ayni islemleri yaptim, yukarda ki recover cd si ile ayni sonuclari aldim.
    Bilgisayari yeniden baslatip "0" a basarak oradan güvenli modda islemleri de denedim malesef takiliyor.

DBAN yükledim onu da denedim HDD de birsey var mi diye, ondan da bir sonuc alamadim.

Ne yapabilirim?

Tesekkürler

Harddiski başka bir pc'ye takıp Hdtune ile test etme imkanınız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mocle

quote:

Orijinalden alıntı: Siwolk

Iyi günler,

Ne yapabilirim?

Tesekkürler

Alıntıları Göster
    quote:

Simdiye kadar laptop'u hic söküp takmadim. Normal bir desktop bilgisayarina takilma ihtimali var ise, aksama evde yapabilirim. Normal bilgisayarlari cok iyi derecede söküp takabiliyorum. Laptop hic denemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siwolk -- 15 Mart 2013; 12:35:05 >

• 2 vidası var kardeşim.Sökümü çok basit 1 dakikada çıkarırsın.Laptopun harddiski sata ise 2. bir harddisk olarak kolaylıkla masaüstü bilgisayarına bağlayabilirsin.Girişleri standarttır.
    (tabi masaüstü pc nin anakartı sata destekli ise)

hiren boot cd içerisinde hdtune varmıydı bilmiyorum ama.Eğer varsa o yöntem daha kolay olabilir.
  • Tesekkürler, deniyim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.