Şimdi Ara

windows kuramıyorum yardımmmmm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kafayı yiicem lütfen yardım edinn. şimdi windowsta sorun vardı ( galiba virüsten dolayı internete giremiyodum. ) sonra formatliiim dedim. cd yi taktım başlangıç ekranı gelmedi yine windows başladı ( biostan 1. sürücü olarak cd yi gösterdim tabi ) daha sonra windowstan kurmaya kalktım. o da tuttu bide d: sürücüsüen windows kurdu. ben bi tanesini silemiyorken bide 2. si çıktı başıma. soora dostan formatliim dedim. win98 disketi ile açtım. dos a geldim. format diyom tüm bilgiler silinecek falan filan diyo ( e/h) e diyom formata başlıyo ama formatlamıyo tekrar komut satırına dönüyo. soora acaba 1. boot seçeneğini ayarlayamadımmı filan dedim harddiskin kablosunu çektim. yok olmadı . ben naapcam şimdi kafamda iki tane windows var ve ben ikisinden de kurtulup yeni bi windows kurmak istiyorum. tüm süreci anlattım. lütfen bilen biri vaarsa yardımcı olsun. bu arada XP cd si çalışıyor. windowstan kuruyor. ve harddisk sata şimdiden teşekkür ederim.

• arkadaşım sorununu anlıyorum fakat başta windows xp sidisini takip boot ettikten sonra ordaki yazılara dikkat ederek git... bölümlenmiş alan malan bişeyler yazan bi bölüm var ordan silmek istediğin sürücünün üstüne gelip "L" ya da "R" harflerinden birine basman gerekio formatlayıp yüklemen için... sonra da enter la devam... fakat tam olarak şimdi hatırlamıorum büyük bi ihtimalle "L" idi, ama sen yine de bi yüklerken oku...

teşekkürler...
  • windows cdsini tak ön yükleme için bir tusa bas komutları takip et kullanım koşullarını kabul etmek için F8 tusuna bas sonra seçili windowsu onarmak için rye bas yada yeni bi windows kopyalamak için esc bas der,sende esc vasıp yenisini yüklemek istersin.sonra karsına hardisk bölümleri çıkar kurmak istediğin bölüm d tusuna basarak sil sonra c tusuna basarak yeniden bölüm olustur sonra enter tusuna bas biçimlendirme yapar sen hızlı biçimlendirme yapma normal yap tam bi biçimlendirme yapsın sonra kurulur windows
  • quote:

Orjinalden alıntı: bekircan01

cd yi taktım başlangıç ekranı gelmedi yine windows başladı ( biostan 1. sürücü olarak cd yi gösterdim tabi )

Elindeki win kurulum CD'si bootable değil. Bir yerden boot edilebilen kurulum CD'si bulman gerekiyor.

Sen CD'yi temin ettikten sonra neler yapacağını sırası ile burada anlatırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 24 Mart 2007; 10:07:21 >
  • şimdik arkadaşlar derdim halen devam etmekte. ancak sorun şu ki hard diski görmüyo bilgisayar. sata disklerin özel bi yanı var mı benim bilmediğim. ne zaman sata hard diski formatlamaya kalksam bu sorun oluyo yardım lütfen
  • anakartın modeli ne? hdd biosta görünüyormu? Biosta görünüyorsa floppy ye anakartın raid sürücüsünü kopyalayacaksın sonra xp cd sinden önyükleme için bir tuşa bastıktan sonra mavi yükleme ekranının en altında 3.parti sürücü için f6 ya basın diye yazı görünce f6 ya bas ve floppyden sürücüyü yükle sonrasında ekrandaki mesajlara göre xp yi kur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.