Şimdi Ara

'Windows- Disk Yok' hatası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
221.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bendede bu sorun vardı bilgiisayarımın üzerine sağ tıklayıp özellikler+donanın+aygıt yöneticisi+disket sürücüleri açıp içindekileri kaldır diyoruz
  • sorun tamamen floppy ve usb kart okuyucunun çakışmasından dolayı oluyor çözümü ise;
    bilgisayarım, özellikler, aygıt yöneticisi disket sürücüden için bu aygıtı devre dışı bırak kullanma tamam uygula demek.!!
    pc yeniden başlat olay budur!!!
  • arkadaşlar şimdi denedim düzeldi sorun tamamen kart okuyucudan sağ alt köşeden aygıt kaldır simgesi var bilirsiniz ona sol tuş ile tıklayın sonra çıkan seçeneği tıklayın (zaten 1 tane çıkacaktır) sorun çözülecektir...
  • Sorun Belirtileri ve Tanimi:

Bilgisayar açilisinda disk yok parametre hatasi c0000013 hatasi aliniyor.

Çözüm Adimlari:

Baslangiçda otomatik açilan üçüncü parti programlarin seçimleri kaldirildi clean boot yapilarak, sorun giderilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xandel

arkadaşlar şimdi denedim düzeldi sorun tamamen kart okuyucudan sağ alt köşeden aygıt kaldır simgesi var bilirsiniz ona sol tuş ile tıklayın sonra çıkan seçeneği tıklayın (zaten 1 tane çıkacaktır) sorun çözülecektir...

o zaman sendede sality virusu var çünkü virus sürücülere ulaşmaya çalışıyor.
  • aynı sorunu yasıyorum.. sanırım vırusten ama eset32 sılemıyor...
  • SORUNU ÇÖZDÜM...

Avira AntiVir programını ındırın taratın cıkanları silin tamamdır..
    kesınlıkle ama kesınlıkle ıse yarıyor...
    INDIRME LINKI RESMI SITESINDEN FREEE OLAN

http://dlce.antivir.com/package/wks_avira/win32/en/pecl/avira_antivir_personal_en.exe
  • Arkadaşlar bu bir virüstür

bende aynı sıkıntıyı yaşadım ve az önce regedit ile çözdüm
    yabancı kaynaklı bir siteden bulduğum çözüm ile

Exception Processing Message c0000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf.....Is this Virus?  
    Window xp

Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c

Menu Select

Cancel Try Again Continue.

Ans. Click Start --- Run --- Type ---regedit --- OK

Search for

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Windows

Right windows has ErrorMode ...Double click then Edit to 2

Close regedit and restart windows.

umarım aynı sıkıntıdaki arkadaşlara faydası olur
  • arkadaşlar ben de denedim yani biostan floppy disk'i iptal (none) ettim. sorunum tamamen çözüldü. herkese iyi çalışmalar. Başka yollara başvurmayın, floppy diskin dönemi hazır kapanmışken....
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanimhaber4772

arkadaşlar ben de denedim yani biostan floppy disk'i iptal (none) ettim. sorunum tamamen çözüldü. herkese iyi çalışmalar. Başka yollara başvurmayın, floppy diskin dönemi hazır kapanmışken....

sanırım sizde sadece 2.cil disk olarak floopy var ve şuan pc nizde sality/aa virusu var panda cloud antivirus indirip yükleyin ve temizleyin, tamamen/kesin diye birşey yoktur unutmayın !

Bu konudaki arkadaşlar ! , Sorununuzun başlıca sebebi SALITY / AA Virusüdür ! Panda cloud antivirus ile temizleme yapabilirsiniz !

Panda cloud türkçe ücretsiz tam sürüm yükleme :http://www.cloudantivirus.com/tr/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 18 Aralık 2010; 17:54:54 >

• Herkez yorum yapmış sorun cd felan degil pc ye bulaşan bir virüs yüzünden kart raider hatası olarak ekrana geliyor format atsan bile düzelmez onun çaresi pc de kart raider ya sökeceksin veya bilgisayarım a girip üzerinde sağ tıkla donanımdan devre dışı bırakacaksın hatan düzelecek ben pc ciyim ama xp de yaşanan bu sorunun düzelmesine hala çözüm bulamadım windows 7 , vista , sp3 de bu hata karşımıza çıkmıyor sp2 de çıkıyor sadece bu hata karşımıza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ketron_x8

Herkez yorum yapmış sorun cd felan degil pc ye bulaşan bir virüs yüzünden kart raider hatası olarak ekrana geliyor format atsan bile düzelmez onun çaresi pc de kart raider ya sökeceksin veya bilgisayarım a girip üzerinde sağ tıkla donanımdan devre dışı bırakacaksın hatan düzelecek ben pc ciyim ama xp de yaşanan bu sorunun düzelmesine hala çözüm bulamadım windows 7 , vista , sp3 de bu hata karşımıza çıkmıyor sp2 de çıkıyor sadece bu hata karşımıza.

Önce sality virusunden kurtulun kart readeri yada floopy yi devre dışı bırakmanıza gerek yok madem bilgisayarcısınız önce kullandığınız cdleri güncel bir antivirus programı ile taratın ve sality virusü ile karşılaşacaksınız , çünkü virus o sürücülere ulaşmaya çalışıyor ve depolama aygıtı olmadığı için bu hatayı veriyor !

• az önce aynı hataları ben de aldım. fakat card readerim felan yok. bikaç torrent indirmiştim yükleme bitmeden iptal ettim. 10dk sonra bu hatalar gelmeye basladı.
    hard drive cannot be found, felan altta baloncuklar cıkmaya basladı peşinden. sonrasında 'Windows Disk' programı kendiliginden acıldı, halbuki benim yükledigim bişey değil. windowsun kendi programı diye düşündüm, ama sonra aradım yok öyle birşey. Critical error diyor, 'fixleyebilmeniz için advanced sürüm sipariş etmeniz gerekiyor' diye hata veriyor. sistem geri yüklemeyi denedim, ilk önce hard diskinizdeki hataları düzeltin diye bi hata verdi.
    Çözüm olarak da şunu yaptım:
    msconfig/başlangıç'a bi göz attım. baktım 2tane saçma sapan şey var. onları kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattım. disk denetleme geldi windows başlamadan önce. bittikten sonra, ne o windows disk geldi, ne hatalar geldi. sonrasında da garanti olsun diye sistem geri yüklemeyi calıstırdım. suan normal gözüküyor herşey

PS: Windows 7 Home Basic Orjinal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß_De -- 8 Şubat 2011; 4:58:43 >

• Bir ay kadar önce benimde başıma gelmişti kart reader taktırmıştım sürekli kullandığımdan farklı bir flashdiskide o günlerde kullanmıştım.
    İlkönce hemen aklıma gelen kartokuyucu oldu tabiki onun kablosunu çıkarıp kullandım pc yi bir süre. Ama aynı flashdiski işyerimdeki nod32 yüklü pc dede kullanmayı deneyince flashdiskte virüs olduğunu anladım. Eve gelince evdeki pc yide nod32 ile temizleyip kartokuyucu tekrar bağladım. Şu anda hiç bir sorun yok.
    Benim anladığım kadarıyla bu olay flashdiskten gelen bir virüsle alaklıydı. Şunuda söyleyim flashdiske format atsam bile gizli bi şekilde kalıyor virüs illaki virüs tarama programından geçirmek lazım. USB Disk Security bu virüsü göremiyor.
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Curr entControlSet\Contro l\Windows\
    ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştirin. (Alınıtı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TA2DF

Büyük olasılıkla, flash bellek v.b. hafıza ünitelerinden bir ve/veya birkaçında zararlı içerik (virüs v.b.) sözkonusu...

Bahse konu donanımların bilgisayarına takılı iken, aşağıdaki linklerden edineceğin temizleme araçlarını çalıştır;

Dracula Virüs Temizleyici:
    http://www.yazguven.com/index/?p=49

Harddisk Autorun Removal Tool:
    http://www.kunalpradhan.110mb.com/index_files/hart.htm

Arkadaş dogru söylüyor

• elimde 12 bilgisayar var sürekli karşılaştığım bir hata çok basit bir çözümü var.
    çalıştırdan regedit yazıyoruz sonra sırasıyla
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
    CurrentControlSet\Control\Windows
    sağ tarafta ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştiriyoruz ve sorun kalmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xelifcex

elimde 12 bilgisayar var sürekli karşılaştığım bir hata çok basit bir çözümü var.
    çalıştırdan regedit yazıyoruz sonra sırasıyla
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\
    CurrentControlSet\Control\Windows
    sağ tarafta ErrorMode değeri 0(sıfır) ise 2(iki) olarak değiştiriyoruz ve sorun kalmıyor

çözüm budur.
    teşekkür ederim halloldu :)
  • ARKADAŞLAR BU HATAYI DÜZELTMEK İÇİN BENDE PC ÜZERİNDEKİ KART OKUYUCUYU ÇIKARTTIM VE HATA DÜZELDİ. DEMEKKİ BİR ŞEKİLDE ÇAKIŞIYOR VE BU HATAYI VERİYOR. SİZLERDE DENEYİN KART OKUYUCU YOKSA JUMPERLARI FALAN YER DEĞİŞTİRİN BİR ŞEKİLDE DENEME YANILMA İLE BULACAKSINIZ . KOLAY GELSIN
  • şahsen bugün başıma geldi işyerindeki pcde kartokuyucu kaldırdım sorun kalmadı....
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.