Şimdi Ara

Windows ayda bir çöküyor YARDIM!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde HP markalı bir laptop var ve sürekli şöyle bir sorun oluyor,
    birgün bilgisayarı kapattım ve geri açtığımda sadece siyah ekran çıkıyor ve hiç bir kıpırdanma olmuyor... ondan sonra hdd i çıkaıp harici olarak başka bir bilgisayara taktım ve birincil olarak çalıştırdım ama yine aynı sorunla karşılaştım, lakin hdd yi görüyor veri transferi yapabiliyorum ama windows başllatmıyor.
    Ondan sonra windows çöktü kararına varıp format attım yeniden yükledim. Sorunsuz bir şekilde çalıştı ama 20-30 gün sonra yine aynı şey oldu ve 3. defadır oluyor. Windows korsanda değil. Ne gibi bir sorun olabilir? fikirlerinize ihtiyacım var

• S.a öncelikle

1 Kaç Önerim Olacak.

1.HDD yi Başka Bir Bilgisayara Tak Ve BadSector Scanner İle Tarat Çıkar İse Eğer Bad Sectorlü Alanları Kapa Bunu Google'da Bulabilirsin (Nasıl Yapacağını)
    2.Biosu Sıfırla Yanii Load Optimized Dafaults yap yani fabrika ayarlarına dön.
    3.Ramlerini RamScanner İle Tarat Hata Varsa Düzelt.
    4.Kendi Cd'in İle Değilde Başka Bir Cd İle format at

(Not: Bu Sorunun Badsector Olacağına İnanıyorum)
  • en basit olarak bios update , artı ( 3. party ) yazılımlarını güncelle uyumsuz proğram çalıştırıyor olabilirsin artı bunlarda olmadı pc ne hdtune kurup sabit diskini error scan ve gelişmiş bir yüzey taraması yaptır ( bad sector ) bunlar yapılacak en basit işler sorun işlemcide , anakartta , ram da da olabilir .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.