Şimdi Ara

Windows 8.1 mi Windows 7 mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
49.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onu diyen 'bilgisayarcı' 30 liraya format atan, harddisk değiştiren vs. gibi biridir. Çok tanıyorum bu tarz adamları. ''win 8 iyi değil. En iyisi win7'' der dururlar. Ama neye göre bunu derler orası meçhul. Her zaman en iyisi en güncel olanı kullanmaktır. Burada soru şu : Eski oyunları oynayacakmısınız. Eski derken baya eskilerden bahsediyorum. Ben Windows 8 de 18 wheels of steel convoy oyununu çalıştıramadım mesela. Sistem uyumluluğu modu bile işe yaramadı. Ama win 7 de çalışıyordu. Bunun yanında 90 larda oynadığım Doom oyununun birinci ve ikinci versiyonlarını çalıştırdım :) Bazı eski oyunlarda bir uyumsuzluk oluyor ama bunlar çok özel durumlar. Windows 8.1 pro alın kullanın.
  • Windows 8.1 gibi bilgisayarda hangi oyun kaşar ki Windows 8.1 kullanıyorum oyunlarda hiç kasma olmadı

• Genel olarak w8 kullanmayı düşünen arkadaşlar için birkaç bir şey yazmak istiyorum.
    8.1 kullanıyorum. kesinlikle 7'den daha stabil ve hızlı olduğunu söyleyebilirim. masaütüne ulaşma hızı, kapanma hızı olsun çok memnunum. herhangi bir donma, kasılma, tıkanma şu ana kadar çok az oldu. onlar da benim sistemimden kaynaklıdır sanırım.

Ancak;

Sık oyun oynayan biriyseniz canını biraz sıkılabilir. Aslında bu cümle biraz yanlış; Multiplayer olarak oynadığınız eski oyununuz varsa ve sık oynuyorsanız w8 size göre değil.

Ben hala multiplayer olarak cod2 oynayan biriyim. ancak maalesef oyunun w8 desteği olmadığı için bazı sorunlarla karşı karşyayım. örneğin "brightness" ayarlarını yapamıyorum. mouse hızı oyunda yavaş.

özetle, eski oyunlar dışında herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınızı düşünüyorum.
  • Peki arkadaşlar Bende lenovo G50-45 var 2 gb ram 2 ekran kartı 1.35 ghz işlemci bu özelliklere göre win8.1 mi win7 mi kullanmamı önerirsiniz ??

• arkadaşlar windows 8 di bilgisayarım ilk aldığımda gta 4 ü hiç kasıntısız oynuyordum windows 8.1 güncelledim oyun çok fena kasıyo neden anlamadım aynı bilgisayar bi arkadaşımda var ondada windows 7 si var onda en yüksek grafikte hiç kasmıyo bende felç.
  • sence 7 mi yaptırayım.
  • Windows 7 bir alışkanlık olarak kaldı bende hatta xpye bile dönesim var ama 8 aydır i7 ile 8.1 kullanıyorum evet aşırı bir hız yok ama laptop 1dk içinde açılıp kapanıyor. Şu karşılama ekranını hiç kullanmadım windows 7 gibi kullanıyorum hiç bir sorun yok. İlk zamanlar orjinal diablo 3te sorun yaşamıştım. Şimdi dönüp bakmıyorum onun dışında canavar
  • YAW HEHE Y kullanıcısına yanıt
    win 7 ve win 8 lisansı olanların win10 a ücretsiz geçme durumları var biraz bekle masrafa gerek yok direk win10a geçersin

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgehan_turhan

arkadaşlar windows 8 di bilgisayarım ilk aldığımda gta 4 ü hiç kasıntısız oynuyordum windows 8.1 güncelledim oyun çok fena kasıyo neden anlamadım aynı bilgisayar bi arkadaşımda var ondada windows 7 si var onda en yüksek grafikte hiç kasmıyo bende felç.

Kardeşim ekran kartının driver lerini en güncel hale getir. benimde sistemim iyi olmasına rağmen kasıyodu hayvan gibi güncelledim hiç sorun kalmadı

dipnot: gta 4 zaten optimizasyonu poh gibi. kafanıza takmayın

Ayrıca ben de win8.1 öneririm baya hızlı ve hiç oyun açmadığını görmedim şu ana kadar.
  • Her bilgisayarcı tecrübeli olduğu işletim sistemini önerir. Hayla internet cafelerde xp görüyorum w7 iyi değil diyenleri biliyorum :D onlara ne demeli
  • quote:

Orijinalden alıntı: themBullets

Freedos bilgisayar aldım geçen günlerde.Bilgisayarcıma gittiğimde oyun oynayacaksan Windows 8 tavsiye etmem dedi.Bilgisayarcıda çalışmış bir başka arkadaşım da Windows 8 gayet güzel hiçbir sorun yaşamadım oyun oynarken dedi.Sizce oyun oynamak için Windows 8.1 mi ideal yoksa Windows 7 mi daha ideal?Konu hakkında bilgili arkadaşların görüşlerini bekliyorum.

Saygılar..

Windows 8.1 daha iyi 256mb ekran kartı var Windows 7 de donarak çekim yaparken Windows 8.1 de hiç donmadan çekim yapabiliyorum oyunlar ve ekran daha
    hdleşti.Windows 8 değil 8.1 bunu unutma ama Windows 8.1 amd ekran kartlarında bazen sorun çıkarıyor.Arkadaşımda bu sorun var monitörümün çözünürlüğü
    1280x1080 bu da en yüksek ayar sanırım çünkü arkadaşımınkide böyle onun monitörü uymuyor ama farklı çözünürlükte çalışıyor PC'si ekran kartın amd ise
    hiç tercih etmem bunu söyleyim sana.Windows 7'den daha stabil ve hızlı PC uçuyor resmen

• Oyun performansı win 7 ultimate
    Kullanım performansı win 8.1 dir.
  • eğer ramın 4gbnin altındaysa win 7 derim eğer 8gb ve 8i geçiyorsa win 8 kullanabilirsin çok hızlı olur
  • Performansa gore win 7 gorunume gore win 8 yani oyun oynicaksan win 7 en iyisi

• windows 10 bi otursun

o zaman 7 den 8.1 e geçeriz
  • Su anda windows 10dan windows 7ye geri donuyorum.

• Windows 7
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    O Proglemin çözümü basit Goggleden yazın Win 8.1 %100 disk kullanımı diye youtubeden felan çözümü veriyolar. Ben denedim oldu

https://www.youtube.com/watch?v=9hf3gZGZMrw
  • utku159 kullanıcısına yanıt
    Gerçektende oyunlarda windows 10 rezalet. 10.1 çıkmış diye duydum ama performansı nasıl olur bakmak lazım
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.