Şimdi Ara

Windows 7 Ultimate SP1 - Klasörler ve Dosyalar Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi günler diliyorum,

kullanmış olduğum Windows 7 Ultimate SP1 sürümünde ikizim iPhone ile ilgili birkaç yazılım yüklemiş ve muhtemelen virüs girmiş. Bu arada bilgisayarda ise antivirüs yazılımı da yüklü değildi.

Sorun şöyle ki; normal ve güvenli modda açıldığında masaüstündeki klasörler ve dosyalar, başlattaki içerikler hiçbir şekilde çalışmıyor.

Örneğin; Bilgisayar'a çift tıkladığımda "Bu dosya, bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil" uyarısı alıyorum. Sağ tıkladığımda "Özellikler"e girmek istediğimde hiçbir tepki vermiyor. Klasörlere sağ tıkladığımda ise "Aç" seçeneği de mevcut değil.

Normal olarak biçimlendirme ve/veya onarım yolu ile çözülebileceğini biliyorum fakat bunların dışında başka bir yöntem ile sonuca ulaşmak istiyorum.

Başlattan "arama motoru" kısmından "regedit.exe"yi yazıp enter'a bastığımda "Böyle bir arabirim desteklenmiyor" uyarısı alıyorum.

Cevaplarınızı ivedilikle bekliyorum. İyi forumlar sizlere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djfurkan13 -- 18 Kasım 2016; 12:12:4 >

• Yannış anlamada senin sistem cortlamış.. bilgisayarın açılırken f8 tuşuna bas - ordan bilgisayarı onar kısmına gir/ Sistem Kurtarma Seçenekleri / Başlangıç onarımı..

Düzelmiyorsa aynı menuden sistem geri yüklemeyi çalıştır.. başka çözümleride var ama en güzeli formatlamak..
  • Vampir Masquerade V kullanıcısına yanıt
    Başlangıç onarımı boot dosyalarında işe yarar. Sistem geri yükleme yap ya da W10'a yükselt ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.