Şimdi Ara

Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
130.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kusura bakmayın ne zamandan beri giremiyorum. Senin laptop'un ses kartının chipseti realtek. Aşağıdaki linkten driver'ı çekip kurulum yaptığında stereo mix'i açmış olacaksın.

Link: Realtek High Definition Audio Driver

Linki açtıktan sonra "I accept to the above." kutucuğunu işaretle ve next diyerek indirme sayfasına git. En üstteki "Vista, Windows7 Driver (32/64bits) Driver only (Executable file)" bölümün en sağ tarafındaki download sütunundan indirme yapabilirsin. Diğer işlemleri zaten forumda yazmıştım.

Selametle kardeşim.

• quote:

Orijinalden alıntı: I3eraT

ÇÖZÜLDÜ

Selam tekrar arkadaşlar..Bu mesajımı olur ya benden sonra benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan ve çözümü bulmak için arkadaşlar olabilir düşüncesi ile yazıyorum.....

Windows 7.64 bit kullanıyorum.Bende stereo mix olayı yoktu bahsettigim gibi.Gezginler sitesinden wista windows 7 uyumlu realtek programını indirdim ( googleye windows 7 için realtek indir diye yazarsanız bulabilirsiniz) indirdim.Programı indirdikten sonra pencerenin sag üstünde aygıtın gelişmiş ayarlarına tıklayıp açılan pencereden üstteki daireyi işaretledim (kulaklık kullanmayanlar alttakini aktif etmesi önerilir ) ve ardından ekranın sag altındaki hoparlör simgesini sağ tıklayıp kayıt aygıtlarından stereo mix seçenegini aktifleştirince karşımdaki insanlara dinleti yapabilme imkanına kavuştum..Tabii bu arada konuşurken stereo ix ayarını mikrofona almayı daha beceremedigimden sesim karşıya gitmiyor onuda fazla umursamıyorum çünkü kısa zaman içinde halledebilecegime inanıyorum.Halledince onuda paylaşmayı deneyecem..Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan lar olurda bu yazım ile sorunlarını giderebilirlerse şimdiden geçmiş olsun diyorum...

Yukarıdaki yazımı dikkatli okusaydın bu kadar uğraşmayacaktın.

quote:

Orijinalden alıntı: xxantihackersxx

quote:

Orijinalden alıntı: derZyklus

Bu konuyu cozebilen oldu mu?

Windows 7'de Creative ses kartı olsa bile göremiyorsun. Yeni modellerinde Vista ve Win7'de sorunsuz çalışıyor. Eğer onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının yazılımını ve sürücülerini güncelle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 23 Ağustos 2011; 2:07:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz Kedi

Arkadaşlar XP'de çok kolaydı, windows 7 de bir türlü beceremedim. Stereo mix nasıl ekleyebiliriz? Devre dışı bırakılmış aygıtlarda bile yok, Wave Out Mix var.

@Beyaz Kedi

quote:

Ayrıca "wave out mix", "stereo mix", "what u hear(Creative)" aynı terimlerdir. Yani "duyduğunu kaydeden"dir.
  • merhaba arkadaşlar bende windows 7-64 kullanıcısıyım (Call of Duty(R) 4 - Modern Warfare(TM) Multiplayer) oynamak istediğimde hata alıyordum ve oyuna giremiyordum biçok forumda cevap aradım ama bitürlü tam cevap bulamadım Başlat>Denetim Masası>Donanım Ve Ses>Ses Aygıtlarını Yönet yoluyla açılan Ses adlı pencerede sağ tıklayıp Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster dediğimde Stereo Karışımı çıkmıyordu!!! Bende bilgisayar ekranının sağ alttarafındaki hoparlör simgesine sağ tıklayıp {[(Kayıt Aygıtları)]} dediğimde Stereo Karışımı çıktı... Ve üzerine sağ tıklayıp etkinleştir dedimğimde ortada sorun falan kalmadı. :D Bu sorunun çözümü başka hiçbir fotum ve sitede yok ben 1 hafta uğraştım bunu çözmek için ama hiç bir yerde aradığım cevabı bulamadım ensonunda sorunumu kendim çözdüm inşallah yardımı dokunur bu verdiğim bilginin sizede... :)
  • O kadar Kolaysa Bunuda Çözsene

Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı)
  • quote:

Orijinalden alıntı: fearlessryder

O kadar Kolaysa Bunuda Çözsene

işte resmi koydum sanırım umarım çözebilirsin sorunu sende arkadaşım...

• Merhaba Arkadaşlar,

Bende Toshiba Satellite L650D-117 notebook var. Ses kartı Conexant CX20671 Smart Audio HD.

Bahsedilen bütün yolları denedim fakat maalesef stereo mix özelliğini bir türlü kullanamadım. Acaba ben mi yanlışlık yapıyorum beceremiyorum yoksa ses kartım desteklemiyor mu ?

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Bir de başka bir sorum bildiğim kadarıyla Windows 7 ve Vista sistemlerinde yasal gerekçe diyerek saklamışlar stereo mix özelliğini. NLite gibi kendi işletim sistemimizi düzenlememizi sağlayan bir programla bunun önüne geçebilir miyiz ?
  • arkadaşlar 3 gündür internettten araştırıyorum foruma uye olmadan yazılan ların hepsini denedim fakat bir türlü stero mix / ses / kayıt / da bulamadım yani yok
    uye olup siz den yardım almak istedim ne yapmam gerekiyor bu konuda.. birde sanırım şuan yuklu olan ses katı diriver High Definition Audio ses / kayıt a geldiğimde mikrofon cd yazıcıs olan yerde High Definition Audio yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0sergen0

merhaba arkadaşlar bende windows 7-64 kullanıcısıyım (Call of Duty(R) 4 - Modern Warfare(TM) Multiplayer) oynamak istediğimde hata alıyordum ve oyuna giremiyordum biçok forumda cevap aradım ama bitürlü tam cevap bulamadım Başlat>Denetim Masası>Donanım Ve Ses>Ses Aygıtlarını Yönet yoluyla açılan Ses adlı pencerede sağ tıklayıp Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster dediğimde Stereo Karışımı çıkmıyordu!!! Bende bilgisayar ekranının sağ alttarafındaki hoparlör simgesine sağ tıklayıp {[(Kayıt Aygıtları)]} dediğimde Stereo Karışımı çıktı... Ve üzerine sağ tıklayıp etkinleştir dedimğimde ortada sorun falan kalmadı. :D Bu sorunun çözümü başka hiçbir fotum ve sitede yok ben 1 hafta uğraştım bunu çözmek için ama hiç bir yerde aradığım cevabı bulamadım ensonunda sorunumu kendim çözdüm inşallah yardımı dokunur bu verdiğim bilginin sizede... :)

aynen denedim oldu .. teşekkürler..

• benim laptopum toshiba l650 11f ses kartı conxant burada yapılanların hepsini denedim olmuyor karşıya müzik dinletemiyorum yardım lütfen
  • conxant lar da olmuo gALİBA :((
  • antihacker kardeşim sağolasın dediğini yapınca stereo mixi bulabildim
  • stereo mixi bulduk ama karşıya gene müzik sesi gitmiyor
  • arkadaşlar Conexant var benim diz üstü pc de şuan Audio_Conexant_4.98.9.0_W7x86_A güncel sürümü var kurdum ama Stereo Mix olayı yok acil yardıma ihtiyacım var nette aramadığım yer kalmadı ama bulan çözen yok.
  • Çook teşekkürler. XP de gerçekten çok kolaydı. Windows 7 de hayatta bulamazdım, ki ztn bulamadım :)
  • arkadaşlar bulamayanlar için, ki ben bulamadım, gelmiyo bu stero mix nasıl bişeyse...
    bu videoyu izleyin, videonun 29. saniyesindeki yapılan aramayı yaptırın videoda anlatılan programı kurun, büyük ihtimal olacaktır.

bende başka bir programı kurdum oldu... ama benim kurduğum ise videodaki kadar kolay değil daha zor denemek isteyenlerse bu şekilde aratabilir
    Stereo_Mix_Plus_Setup.exe

kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: apokalipse

arkadaşlar bulamayanlar için, ki ben bulamadım, gelmiyo bu stero mix nasıl bişeyse...
    bu videoyu izleyin, videonun 29. saniyesindeki yapılan aramayı yaptırın videoda anlatılan programı kurun, büyük ihtimal olacaktır.

bende başka bir programı kurdum oldu... ama benim kurduğum ise videodaki kadar kolay değil daha zor denemek isteyenlerse bu şekilde aratabilir
    Stereo_Mix_Plus_Setup.exe

kolay gelsin...

videoyu linkini unutmuşum :) http://www.youtube.com/watch?v=qIofgxhiuHU

• olmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr olmuyorrr ya soz werıyorum benım laptopun stereo mıx ayarlarını yapana bluray arsıv verecem !
  • quote:

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

Bende de aynı sorun vardı hallettim. Çok teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: HAAltuntas

quote:

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

Bende de aynı sorun vardı hallettim. Çok teşekkür ederim..

Ne demek hocam sorununuzu çözebildiysek.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.