Şimdi Ara

Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
2
Favori
130.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar XP'de çok kolaydı, windows 7 de bir türlü beceremedim. Stereo mix nasıl ekleyebiliriz? Devre dışı bırakılmış aygıtlarda bile yok, Wave Out Mix var.

• Aynı sorun bende de var kardeşim.

Yabancı bir forumda dijital haklar nedeniyle Vista ve Windows 7'den kaldırılmış yazıyor. Malum hoparlörden aldığın bütün sesleri kayıt ediyor. "Creative Sound Blaster Audigy Value" kartım olmasına rağmen kullanamıyorum(Creativede Stereo mix yerine What u Near kullanılıyor). Onboard Ses kartında da yok.

Araştırıyorum. Sonucunu buraya yazacağım.

Selametle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 24 Eylül 2010; 16:13:52 >
  •  Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı)

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 24 Eylül 2010; 22:12:29 >

• Ayrıca "wave out mix", "stereo mix", "what u hear(Creative)" aynı terimlerdir. Yani "duyduğunu kaydeden"dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxantihackersxx

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

sevigili antihacker aynı sorun bendede var .yardımın için çok teşekkür ederim ama benim sorunum çözülmedi :s ben devredışı bırakılmış aygıtları göster dediğim zaman LINE-İn SPDIF Microphone haricinde sadece aux çıkıyor hala stereo mix seçeneği yok lütfen yardım <<<

• arkadaşlar lütfen konu hakkında yardıma çok ihtiyacım
  • Bu konuyu cozebilen oldu mu?
  • ben çözdüm de hatta steryo mix bolumu hiç yoktu bos olan mic in simgesini değiştirdim adına da Stereo Mix yazdım sonra uygula tamam dedim steryo geldi
    ama mic devre dışı iken steryo calışıyo her seferinde mici devre dışı mı bırakmak lazım ne salak bi is anlamadım :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebellious_dekko

quote:

Orijinalden alıntı: xxantihackersxx

Selametle kardeşim

sevigili antihacker aynı sorun bendede var .yardımın için çok teşekkür ederim ama benim sorunum çözülmedi :s ben devredışı bırakılmış aygıtları göster dediğim zaman LINE-İn SPDIF Microphone haricinde sadece aux çıkıyor hala stereo mix seçeneği yok lütfen yardım <<<

Kardeşim öncelikle ses kartını on board mı harici mi? Birde markasını yazarsan sevinirim. Ona göre çözüm üretiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: derZyklus

Bu konuyu cozebilen oldu mu?

Windows 7'de Creative ses kartı olsa bile göremiyorsun. Yeni modellerinde Vista ve Win7'de sorunsuz çalışıyor. Eğer onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının yazılımını ve sürücülerini güncelle.
  • BENDE SONY VAIO VAR VPCEB4L1E BUNDA STEREO MIX YAPILMIO YAPANA 10 NUMARA HEDIYE YOLLICAM

BU BIR FEROSKOP HELPING DIR :):)
  • Araştıralım kardeşim. Ayrıca hangi işletim sistemi yüklü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 19 Mart 2011; 19:17:42 >
  • Senin cihaz bu ise birşeyler yapılabilir.

Model: VPCEB4L1E/BQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 19 Mart 2011; 19:56:49 >
  • EVET CIHAZ O YAPIN BAKALIM BEN COZEMEDIM IDDALIYIMDIR BU KONULARDADA YAPPANA TEKRAR SOLUORM ON NUMARA HEDIYE
  • İşletim sisteminide yaz.

VPCEB4L1E/BQ modelli cihazının ses kartı chipseti nedir? Cevaplarsan ona göre yardımcı olacağım.

Realtek vb gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 30 Nisan 2011; 14:51:41 >
  • realtek
  • anti hackers arkadasım mertcan.1288@hotmail.com bi eklermisin yardımlarını bekliyorum yapamdaım ben dediklerini yapıyorum ama gene olmuyor gene olmuyor benim pc me baglanıp bi el atarsan iyi olur kardeş.
  • Selam arkadaşlar ben de windows 7.64 bit sürüm kullanıcısıyım.Ses ayarımda stereo mix yok sadece konuştugumda karşımdakilere sesim gidiyor ama her hangi bir video yada müzik dinletmek istedigimde olmuyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek rica ediyorum teşekkürler şimdiden
  • Selamünaleyküm Tekrardan..

Bu gün yazdıgım mesaja cevap gelmemiş ya konunun sürüncemede kaldıgından dolayı yada bu konudan anlayan arkadaşların farketmemesinden kaynaklanıyor galiba..

Bir daha dikkat çekme mahiyetinde yazma geregi duydum umarım bu defa destek olacak birileri çıkar.!! pc Laoptop markası HP kullandıgım sürüm 7.64 bit stereo mix yok ayarlarda işin en kötü yanı benim pc konusunda bilgimin olmaması Yardım etmek isteyen arkadaşlara teşekkürler
  • ÇÖZÜLDÜ

Selam tekrar arkadaşlar..Bu mesajımı olur ya benden sonra benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan ve çözümü bulmak için arkadaşlar olabilir düşüncesi ile yazıyorum.....

Windows 7.64 bit kullanıyorum.Bende stereo mix olayı yoktu bahsettigim gibi.Gezginler sitesinden wista windows 7 uyumlu realtek programını indirdim ( googleye windows 7 için realtek indir diye yazarsanız bulabilirsiniz) indirdim.Programı indirdikten sonra pencerenin sag üstünde aygıtın gelişmiş ayarlarına tıklayıp açılan pencereden üstteki daireyi işaretledim (kulaklık kullanmayanlar alttakini aktif etmesi önerilir ) ve ardından ekranın sag altındaki hoparlör simgesini sağ tıklayıp kayıt aygıtlarından stereo mix seçenegini aktifleştirince karşımdaki insanlara dinleti yapabilme imkanına kavuştum..Tabii bu arada konuşurken stereo ix ayarını mikrofona almayı daha beceremedigimden sesim karşıya gitmiyor onuda fazla umursamıyorum çünkü kısa zaman içinde halledebilecegime inanıyorum.Halledince onuda paylaşmayı deneyecem..Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan lar olurda bu yazım ile sorunlarını giderebilirlerse şimdiden geçmiş olsun diyorum...

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.