Şimdi Ara

Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
128.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 30
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 37 gün 23 saat 47 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Klaas (14 mesaj) feroskop (4 mesaj) I3eraT (3 mesaj) apokalipse (2 mesaj) suskun_yurekk (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (17 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Windows 7 Stereo Mix (Karşıya Müzik Dinletme Olayı)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1239 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Arkadaşlar XP'de çok kolaydı, windows 7 de bir türlü beceremedim. Stereo mix nasıl ekleyebiliriz? Devre dışı bırakılmış aygıtlarda bile yok, Wave Out Mix var.

|
    |
  • Yüzbaşı
    849 Mesaj
    Aynı sorun bende de var kardeşim.

Yabancı bir forumda dijital haklar nedeniyle Vista ve Windows 7'den kaldırılmış yazıyor. Malum hoparlörden aldığın bütün sesleri kayıt ediyor. "Creative Sound Blaster Audigy Value" kartım olmasına rağmen kullanamıyorum(Creativede Stereo mix yerine What u Near kullanılıyor). Onboard Ses kartında da yok.

Araştırıyorum. Sonucunu buraya yazacağım.

Selametle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 24 Eylül 2010; 16:13:52 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Klaas

Aynı sorun bende de var kardeşim.

Yabancı bir forumda dijital haklar nedeniyle Vista ve Windows 7'den kaldırılmış yazıyor. Malum hoparlörden aldığın bütün sesleri kayıt ediyor. "Creative Sound Blaster Audigy Value" kartım olmasına rağmen kullanamıyorum(Creativede Stereo mix yerine What u Near kullanılıyor). Onboard Ses kartında da yok.

Araştırıyorum. Sonucunu buraya yazacağım.

Selametle...

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 24 Eylül 2010; 22:12:29 >

• Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Not: OnBoard Ses kartı içindir. Creative ses kartlarının bazıları Windows 7 ve Vista'yı desteklemediği için stereo mix kullanılamıyor. Güncelleştirmeden sonrası da aynı. Denenmiştir.

Merhaba kardeşim. Sorunu çözdüm. Bir üst mesajımdaki alıntı yaptığım yazıda çürütülmüş oldu.

Gelelim çözüme . Windows 7 ve Windows Vista ses kartlarını çalıştırmak için için kendi driverlarını kullanıyor. Onun için "Stereo Mix"'i "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" seçeneği aktif olsa bile göremiyorduk. Driver Genius ile ses kartının güncel driverını indir ve kur. Denetim Masası / Ses / Kayıt sekmesine geç ve resimdeki gibi herhangi bir yere sağ klik/ "Devre dışı bırakılmış aygıtları göster" ve "Bağlantısı kesilmiş aygıtları göster" seçeneklerini seç.

Stereo mix'i bul, sağ klik etkinleştir ve alt taraftaki butondan "Varsayılan yap" deyip işi bitir.

Çözümü başka hiçbir forumda bulamassın. Zira saçma sapan, uydurma denilebilecek yorumlarla dolu.

Selametle kardeşim

Alıntıları Göster
    Ayrıca "wave out mix", "stereo mix", "what u hear(Creative)" aynı terimlerdir. Yani "duyduğunu kaydeden"dir.
    |
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: xxantihackersxx

Selametle kardeşim

sevigili antihacker aynı sorun bendede var .yardımın için çok teşekkür ederim ama benim sorunum çözülmedi :s ben devredışı bırakılmış aygıtları göster dediğim zaman LINE-İn SPDIF Microphone haricinde sadece aux çıkıyor hala stereo mix seçeneği yok lütfen yardım <<<
    |
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: rebellious_dekko

quote:

Selametle kardeşim

sevigili antihacker aynı sorun bendede var .yardımın için çok teşekkür ederim ama benim sorunum çözülmedi :s ben devredışı bırakılmış aygıtları göster dediğim zaman LINE-İn SPDIF Microphone haricinde sadece aux çıkıyor hala stereo mix seçeneği yok lütfen yardım <<<

Alıntıları Göster
    arkadaşlar lütfen konu hakkında yardıma çok ihtiyacım
    |
    |

• Yüzbaşı
    440 Mesaj
    quote:

arkadaşlar lütfen konu hakkında yardıma çok ihtiyacım

Alıntıları Göster
    Bu konuyu cozebilen oldu mu?
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: derZyklus

Alıntıları Göster
    ben çözdüm de hatta steryo mix bolumu hiç yoktu bos olan mic in simgesini değiştirdim adına da Stereo Mix yazdım sonra uygula tamam dedim steryo geldi

ama mic devre dışı iken steryo calışıyo her seferinde mici devre dışı mı bırakmak lazım ne salak bi is anlamadım :S
    |
    |
  • Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

quote:

Selametle kardeşim

Kardeşim öncelikle ses kartını on board mı harici mi? Birde markasını yazarsan sevinirim. Ona göre çözüm üretiriz.
    |
    |

• Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Windows 7'de Creative ses kartı olsa bile göremiyorsun. Yeni modellerinde Vista ve Win7'de sorunsuz çalışıyor. Eğer onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının yazılımını ve sürücülerini güncelle.
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj
    quote:

quote:

Windows 7'de Creative ses kartı olsa bile göremiyorsun. Yeni modellerinde Vista ve Win7'de sorunsuz çalışıyor. Eğer onboard ses kartını kullanıyorsan ses kartının yazılımını ve sürücülerini güncelle.

Alıntıları Göster
    BENDE SONY VAIO VAR VPCEB4L1E BUNDA STEREO MIX YAPILMIO YAPANA 10 NUMARA HEDIYE YOLLICAM

BU BIR FEROSKOP HELPING DIR :):)
    |
    |

• Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: feroskop

BENDE SONY VAIO VAR VPCEB4L1E BUNDA STEREO MIX YAPILMIO YAPANA 10 NUMARA HEDIYE YOLLICAM

BU BIR FEROSKOP HELPING DIR :):)

Alıntıları Göster
    Araştıralım kardeşim. Ayrıca hangi işletim sistemi yüklü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 19 Mart 2011; 19:17:42 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

Araştıralım kardeşim. Ayrıca hangi işletim sistemi yüklü?

Alıntıları Göster
    Senin cihaz bu ise birşeyler yapılabilir.

Model: VPCEB4L1E/BQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 19 Mart 2011; 19:56:49 >
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj
    quote:

Senin cihaz bu ise birşeyler yapılabilir.

Model: VPCEB4L1E/BQ

Alıntıları Göster
    EVET CIHAZ O YAPIN BAKALIM BEN COZEMEDIM IDDALIYIMDIR BU KONULARDADA YAPPANA TEKRAR SOLUORM ON NUMARA HEDIYE
    |
    |
  • Yüzbaşı
    849 Mesaj
    quote:

EVET CIHAZ O YAPIN BAKALIM BEN COZEMEDIM IDDALIYIMDIR BU KONULARDADA YAPPANA TEKRAR SOLUORM ON NUMARA HEDIYE

Alıntıları Göster
    İşletim sisteminide yaz.

VPCEB4L1E/BQ modelli cihazının ses kartı chipseti nedir? Cevaplarsan ona göre yardımcı olacağım.

Realtek vb gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klaas -- 30 Nisan 2011; 14:51:41 >
    |
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj
    quote:

İşletim sisteminide yaz.

VPCEB4L1E/BQ modelli cihazının ses kartı chipseti nedir? Cevaplarsan ona göre yardımcı olacağım.

Realtek vb gibi.

Alıntıları Göster
    realtek
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

realtek

Alıntıları Göster
    anti hackers arkadasım mertcan.1288@hotmail.com bi eklermisin yardımlarını bekliyorum yapamdaım ben dediklerini yapıyorum ama gene olmuyor gene olmuyor benim pc me baglanıp bi el atarsan iyi olur kardeş.
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: x1mertcan

anti hackers arkadasım mertcan.1288@hotmail.com bi eklermisin yardımlarını bekliyorum yapamdaım ben dediklerini yapıyorum ama gene olmuyor gene olmuyor benim pc me baglanıp bi el atarsan iyi olur kardeş.

Alıntıları Göster
    Selam arkadaşlar ben de windows 7.64 bit sürüm kullanıcısıyım.Ses ayarımda stereo mix yok sadece konuştugumda karşımdakilere sesim gidiyor ama her hangi bir video yada müzik dinletmek istedigimde olmuyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek rica ediyorum teşekkürler şimdiden
    |
    |
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: I3eraT

Selam arkadaşlar ben de windows 7.64 bit sürüm kullanıcısıyım.Ses ayarımda stereo mix yok sadece konuştugumda karşımdakilere sesim gidiyor ama her hangi bir video yada müzik dinletmek istedigimde olmuyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan destek rica ediyorum teşekkürler şimdiden

Alıntıları Göster
    Selamünaleyküm Tekrardan..

Bu gün yazdıgım mesaja cevap gelmemiş ya konunun sürüncemede kaldıgından dolayı yada bu konudan anlayan arkadaşların farketmemesinden kaynaklanıyor galiba..

Bir daha dikkat çekme mahiyetinde yazma geregi duydum umarım bu defa destek olacak birileri çıkar.!! pc Laoptop markası HP kullandıgım sürüm 7.64 bit stereo mix yok ayarlarda işin en kötü yanı benim pc konusunda bilgimin olmaması Yardım etmek isteyen arkadaşlara teşekkürler
    |
    |

• Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: I3eraT

Selamünaleyküm Tekrardan..

Bu gün yazdıgım mesaja cevap gelmemiş ya konunun sürüncemede kaldıgından dolayı yada bu konudan anlayan arkadaşların farketmemesinden kaynaklanıyor galiba..

Bir daha dikkat çekme mahiyetinde yazma geregi duydum umarım bu defa destek olacak birileri çıkar.!! pc Laoptop markası HP kullandıgım sürüm 7.64 bit stereo mix yok ayarlarda işin en kötü yanı benim pc konusunda bilgimin olmaması Yardım etmek isteyen arkadaşlara teşekkürler

Alıntıları Göster
    ÇÖZÜLDÜ

Selam tekrar arkadaşlar..Bu mesajımı olur ya benden sonra benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan ve çözümü bulmak için arkadaşlar olabilir düşüncesi ile yazıyorum.....

Windows 7.64 bit kullanıyorum.Bende stereo mix olayı yoktu bahsettigim gibi.Gezginler sitesinden wista windows 7 uyumlu realtek programını indirdim ( googleye windows 7 için realtek indir diye yazarsanız bulabilirsiniz) indirdim.Programı indirdikten sonra pencerenin sag üstünde aygıtın gelişmiş ayarlarına tıklayıp açılan pencereden üstteki daireyi işaretledim (kulaklık kullanmayanlar alttakini aktif etmesi önerilir ) ve ardından ekranın sag altındaki hoparlör simgesini sağ tıklayıp kayıt aygıtlarından stereo mix seçenegini aktifleştirince karşımdaki insanlara dinleti yapabilme imkanına kavuştum..Tabii bu arada konuşurken stereo ix ayarını mikrofona almayı daha beceremedigimden sesim karşıya gitmiyor onuda fazla umursamıyorum çünkü kısa zaman içinde halledebilecegime inanıyorum.Halledince onuda paylaşmayı deneyecem..Benim gibi bu sıkıntıyı yaşayan lar olurda bu yazım ile sorunlarını giderebilirlerse şimdiden geçmiş olsun diyorum...

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
backlink paketleri
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.