Şimdi Ara

Windows 7 Professional Araçlar Menüsü Açılmıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
41.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: FlameArrow

Başlat menüsünde arama kısmına CMD yazıp üst tarafta beliren ikonuna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırıyoruz sonrasında aşşağıdaki komutları sırasıyla yazıp enter'lıyoruz;

regsvr32 msxml3.dll

regsvr32 scrrun.dll

regsvr32 jscript.dll

Bu adımlar sonuç vermez ise yine başlat menüsünde arama kısmına "regedit" (tırnak işaretsiz) yazıp kayıt defterini açalım ve aşşağıdaki anahtarı bulalım ;

HKeyCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\

Bu anahtarın altında 0 1 2 3 gibi klasörleri tamamen silip bilgisayarı yeniden başlatalım.

Merhaba Sn. FlameArrow,

Sabahtan beri 2 illet beni delirtti. Önce Yandex geldi yapıştı (Hayalet gibi, hiçbir yerde bulamadım), neyse uğraşa uğraşa kurtuldum, bu sefer de açılış sayfamı değiştirmek için Araçlar + Seçeneklere girmek istedim. Aşağıdaki açıklamalar çıkıyor. Forumu araştırdım, diğer arkadaşların dediği "sidebar.exe" bulamadım. Sizin açıklamalarınızı uyguladım ama maalesef olmadı.

Adres geçerli değil

URL geçerli olmadığından yüklenemiyor.

Web adresleri geneldehttp://www.example.com/ biçiminde yazılır.
    Adreste düzgün bölü işareti (/) bulunduğundan emin olun. Bu işaret sola değil, sağa yatık olmalıdır.

diye açıklama çıkıyor. Yardımcı olacak arkadaşlar varsa sevinirim.

• Yok mu yardımcı olacak kimse ?
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    teşekkürler işe yaradı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

arkadaşlar bu sorun bendede vardı uzun arayışlar sonucu çözmeyi başardım

öncelikle görev yöneticisinden sidebar.exe yi sonlandırın ardından şu yolu takip edin .
    C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar
    içindeki settings.ini ve gadgets klasörünü silin bütün işlem bukadar windowsun kendi araçları durur ama kendi ekledikleriniz silinecektir.

Üstad dediğiniz gibi yaptım, ilave olarak gadgets klasörünü silmeden önce yedekleyip daha sonra eski yerine kopyaladım. Eskiden yüklü olanlar da çalışıyor şimdi. Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.