Şimdi Ara

Windows 7 Professional Araçlar Menüsü Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
41.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi masaüstünde sağ tıklıyorum araçlara tıklıyorum birşey gelmiyor önceden böyle bir sorun yoktu şimdi açılmıyor neden olabilir acaba ?

• Yokmu arkadaşlar bilen?
  • Aynı sorun bende de var, bir türlü çözüm bulamadım. Galiba bir 3rd party gadget'tan kaynaklanıyor. Lütfen bilen varsa yardım (Konuyu yukarıda tutmak için mesaj attım)
  • Kimse bilmiyor heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 23 Kasım 2017; 12:39:41 >
  • Bu sorun bendede bir süre önce evdeki bilgisayarımda oluştu hatta işyerimdeki pclerdede win7 kurulu ve hepsindede aynı sorun var araçlar menüsü gelmiyor. Son güncellemeden sonra oluştuğunu düşünüyorum. Microsoft farkında olmadan problemli bir güncelleme sunmuş olabilir. En kısa zamanda çözerler umarım.
  • Görev yöneticisini açın ve çalışan sidebar.exe dosyasının üzerine sağ tıklayıp İşlemi Sonlandır diyip masaüstüne dönün daha sonra yeniden araçlar menüsünü açmayı deneyin
  • arkadaşlar bu sorun bendede vardı uzun arayışlar sonucu çözmeyi başardım

öncelikle görev yöneticisinden sidebar.exe yi sonlandırın ardından şu yolu takip edin .
    C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar
    içindeki settings.ini ve gadgets klasörünü silin bütün işlem bukadar windowsun kendi araçları durur ama kendi ekledikleriniz silinecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tkbey -- 1 Şubat 2010; 16:53:24 >
  • Ben şuan deniyemiyorum düzeldi çünkü kendiliğinden , bi daha olursa deniycem ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: immortal_l

arkadaşlar bu sorun bendede vardı uzun arayışlar sonucu çözmeyi başardım

öncelikle görev yöneticisinden sidebar.exe yi sonlandırın ardından şu yolu takip edin .
    C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar
    içindeki settings.ini ve gadgets klasörünü silin bütün işlem bukadar windowsun kendi araçları durur ama kendi ekledikleriniz silinecektir.

çok işime yaradı , teşekkürler
  • benimde başıma geldi ve re-start ettikten sonra düzeldi kendiliğinden...
  • immortal_l dediğin işlemleri yapmaya çalıştım ama gadgets dosyasını silerken trusted installer dan izin almanız gerekmektedir diyor ve dosyayı silmeme izin vermiyor ne yapabilrim ??? yardımcı olursan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Görev yöneticisini açın ve çalışan sidebar.exe dosyasının üzerine sağ tıklayıp İşlemi Sonlandır diyip masaüstüne dönün daha sonra yeniden araçlar menüsünü açmayı deneyin

yaptım oldu sağol kardeş :)
  • ben sorunu bu şekilde çözemedim. Araçlar menüm açılıyor istediğim aracı seçiyorum fakat masaüstünde küçük beyaz bi kare çıkıyor araç gelmiyor nasıl halledeceğim.
  • tesekkürler işe yarıyor
  • C:\Users\kullanıcı adınız\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar

ben iki sekildede denedim olmadi yine hatali gorünüyor görüntü silk cikiyor.
  • Başlat menüsünde arama kısmına CMD yazıp üst tarafta beliren ikonuna sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırıyoruz sonrasında aşşağıdaki komutları sırasıyla yazıp enter'lıyoruz;

regsvr32 msxml3.dll

regsvr32 scrrun.dll

regsvr32 jscript.dll

Bu adımlar sonuç vermez ise yine başlat menüsünde arama kısmına "regedit" (tırnak işaretsiz) yazıp kayıt defterini açalım ve aşşağıdaki anahtarı bulalım ;

HKeyCurrentUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones\

Bu anahtarın altında 0 1 2 3 gibi klasörleri tamamen silip bilgisayarı yeniden başlatalım.
  • Yorumunuz için sağolun ama 4 sene önceki sorun, ama bu sorunla karşılaşanlar deneyebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GENERAL006 -- 8 Mart 2014; 16:15:15 >
  • quote:

Görev yöneticisini açın ve çalışan sidebar.exe dosyasının üzerine sağ tıklayıp İşlemi Sonlandır diyip masaüstüne dönün daha sonra yeniden araçlar menüsünü açmayı deneyin

Yaptım kardeş eywallah
  • quote:

hayat kurtardın :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.