Şimdi Ara

Windows 7 kaç GB yer kaplar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
13.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 TB harddiskim var. Bunu ikiye böldüm ve işletim sistemini yükleyeceğim partisyona 200 GB ayırdım. Windows 7 yükledim. Resim, video, müzik ne varsa hepsini diğer partisyona attım. C partisyonunda işletim sisteminden başka bir şey yok. Masa üstü desen kısayol dosyalarıyla dolu, yani data yok.

İnternetten indirdiklerimi birikince D'ye alıyorum. Bugün baktım da işletim sistemi 90 GB kadar yer kaplıyor. Büyük program olarak Adobe Master Colektion ve Wörd var. Diğer programlar çerez mahiyetinde. Bu kadar yer kaplaması normal midir?

• indirdiğin dosyalar falan varsa karşıdan yüklemeler klasöründe onlardan kaynaklanıyor olabilir onlarda c bölümünü doldurur
  • Download klasörü kısayolla masaüstünde ve her indirdiğimi fazla tutmuyorum. Ya d ye alıyorum ya da siliyorum.
  • mr.respect kullanıcısına yanıt
    Selam
    Muhtemelen yedeklem ve Windows Update dosyaları nedeniyle HDD dolmuştur.

Bende aynen sizin yaptığınız gibi tüm dosyaları E: biriminde tutuyorum ama sistem 64-Bit olmasına karşın, 23 GB yer tutuyor..
    İsterseniz Teamwiver aracılığı ile size bağlanıp dosyalarınızı sizinle birlikte kontrol edebiliriz. Bunun için özelden bana Teamwiver ID numarasını ve şifresini vermeniz gerekir..
    Kolay gelsin..
  • Normal hocam.
    Bunun program filesi var,userleri var.
  • Yeni sistemi yüklerken bi hata yapıp formatlamadım her halde. Eski sistemi ve dataları Windows.old dosyasına kaydetmiş duruyor şimdi fark ettim. Neyse usülünce sileyim bari.

Teşekkür ederim arkadaşlar.
  • bende de old.windows vardı ona ragmet 30 küsür gb idi. senin ki cok fazla.
  • arkadaşlar bende bir şey sormak istiyorum, aynı windows setup ile kendime aldığım hyper 3x 120 gb hhd de windows kurulumdan ve anakart driverlarından sonra 70 gb iken, ofiste kurduğum corsair gt 120 gb ta 50 gb yer tutuyor ? nedendir arkadaş çok meraktayım ? 20 gb lık fark neden kaynaklanıyor ?
  • okadar yedek aldın bu kadar marifetle ugrasma pc de virüs var çak formatı gitsin terrtermiz windows 7 en fazla 15-17 gb falan diue hatırlıyorum ;)
  • Öncelikle bildiğim kadarıyla güncelleştirmeler sürekli boş alanı yer bitirir. windows updateden kapadın güncelleştirmeleri zamanla önemli olanları kendiniz seçip yüklersiniz o kadar ayrıca virüsler bilgisayrın hafızasını kaplar ve azaltır temiz bir format çektikten sonra iyi bir antivirüs yazılımı yükleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay_KG

Selam
    Muhtemelen yedeklem ve Windows Update dosyaları nedeniyle HDD dolmuştur.

Bende aynen sizin yaptığınız gibi tüm dosyaları E: biriminde tutuyorum ama sistem 64-Bit olmasına karşın, 23 GB yer tutuyor..
    İsterseniz Teamwiver aracılığı ile size bağlanıp dosyalarınızı sizinle birlikte kontrol edebiliriz. Bunun için özelden bana Teamwiver ID numarasını ve şifresini vermeniz gerekir..
    Kolay gelsin..

hocam benimde anlamadıgım dosyalar var baglanıp bakabilirmisiniz özelden bekliyorum
  • sericatil18 kullanıcısına yanıt
    Selam
    Elbette bakarız ama benim zamanım ve sizin zamanınız uygun olması gerekir. İşlerim ve sağlık nedeniyle çok sık gelemiyorum buraya.. :((
    PM ile gün ve saat belirleyerek durumu öğreniriz..
    Kolay gelsin..
  • Windows 7 32bit 15 gb yer kaplar 64 bit ise 20 gb den fazla yer kaplar bunlar tahminimdir!!. 

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.