Şimdi Ara

Windows 7 format atarken çıkan hata (USB)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Windows 7 format atarken çıkan hata (USB)
    İndirdiğim sitede mi sorun var bilmiyorum.NE yaparsam yapayım illaki bir hata veriyor.

• Flash diskini USB 3.0 portundan çıkartıp 2.0 portuna takıp denermisin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pQslerTT

Flash diskini USB 3.0 portundan çıkartıp 2.0 portuna takıp denermisin?

Zaten 2 deydi , basit yolları denedim.

Forumdan bir arkadaş yardımcı oldu denedikten sonra olursa çözümüde yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı problem ben de de var ve çözemiyorum. sorunu çözebildiniz mi?
  • ilidian kullanıcısına yanıt
    Anakartının chipsetine uygun AHCI/RAID sürücüsünü inf şeklinde indirip başka bir flash belleğe yada CD'ye atıp gözatı tıklayak yükleyip kuruluma devam etmeniz gerekiyor.

Şu kartı örnet vermek gerekirse aynı sorun bu kartta da başıma geldi

MSI A68HM-E33 V2
    https://tr.msi.com/Motherboard/support/A68HM-E33-V2.html#down-driver&Win10 64

On-Board PIDE/SATA Drivers, AMD Bolton RAID Driver diye geliyor. Sürücü Boyutu 0.64 MB

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 3 Mart 2017; 16:2:27 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    sürücüleri internetten indirebilirim ama artık sürücüler hep paket şeklinde. eskisi gibi inf ye ulaşmak zor. anca parçalamanın bir yolu bulunacak. winrar filan eskiden parçalıyordu galiba.
    Anakart modelin nedir biliyor musun? Yada Chipset?
    anakarti malesef bilmiyorum. acer diz ustu bilgisayarda core i5 7200u islemci var. bunda windows 7 kullanmam sart. internetten aratim taradim bir inf pakedi indirdim' kabylake secince bir liste cikiyor' intel xenon 6/7 gen host vb. bir liste yaziyor; yukle diyorum. yine olmuyor... yani buna cok ihtiyacim var' akliniza baska bir formul geliyor mu
    bu arada pardon. benim buldugum chipset driver; achi degil. onu bulamadim manuel olarak. elimde driveri var. burdan birsey devsirile bilir mi
    Şuradaki sürücüyü bir dene bakalım.

Senin indirmen gereken şu dosyalar

f6flpy-x64.zip
    f6flpy-x86.zip

İkiside indirmen gerekmez kaç bit Windows 7 kuruyorsan ona uygun olanı indireceksin. 32-BİT Kuruyorsan x86 olanı indir 64-bit kuruyorsan x64 olanı indir.
    https://downloadcenter.intel.com/download/26361/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-RAID-Driver?_ga=1.146787069.87663689.1488569979

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 3 Mart 2017; 22:43:46 >
  • Çok uğraştım olmadı arkadaşlar.O yüzden direk w10 kurdum.

• İndirdiğin Windows iso kalıbında sorun var senin. Editlenip içerisinde sürücülerin olduğu bölüm çıkarılmış sanırım lite sürüm. Yeni bir msdn temiz iso kalıbı indirip bootable usb ile kurmayı dene.
    Dün akşam bunu buldum, denedim. sürücü listsinde "Intel 6 gen. core achi-sata-raid" vb. yazıyor, yükle diyorum, yükleme başlıyor ama ilerde bırakıyor, yükleme bir sorun ile karşılaştı diyor.

Birde benim kurulumum ingilizce, browse düğmesini tıklayıp yol göstermeye çalışırken bütün sürücülerin içinde gezebiliyorum, zaten dünki denemelerimde INF leri bilgisayarın içindeki sürücülerden yol gösterdim hep, windows 7 yükleme ekranı açılınca artık USB portları görmüyor.

Bu güncel versiyondan olmamıştı, daha eski olanları bir deneyeyim tekrar akşam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilidian -- 4 Mart 2017; 10:13:58 >
    Inf dosyalarını birde CD'ye atıp deneyebilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

İndirdiğin Windows iso kalıbında sorun var senin. Editlenip içerisinde sürücülerin olduğu bölüm çıkarılmış sanırım lite sürüm. Yeni bir msdn temiz iso kalıbı indirip bootable usb ile kurmayı dene.

İki tane w7 denedim.İkisiden orjinal dokunulmamış.

Olmadı yine o yüzden w10 kurdum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

Inf dosyalarını birde CD'ye atıp deneyebilir misin?

cd yede attim. zilyon defa denedim. tek bir defa bu asamayi gecti, orda da gpt diske takildi. diskleri kaldirip bastan olusturdum, hata verdi.
    Diskiniz GPT ise USB sürücü ile format atmaya çalışıyorsanız GTP disk için özel olarak USB sürücüyü ayarlamanız gerekiyor. Bu siteden nasıl ayarlanacağını öğrenebilirsiniz.

http://7.enpedi.com/2012/12/windows-7-uefi-kurulum-icin.html
    Bilgisayari adeta dagittim. ne gpt kaldi, ne recovery. ama kurmayi basardim,
    Windows 7'yi kurabildin mi?
  • bütün herşeyi sil baştan yap temiz formatlanmış flash diskine yenide oluştur usb Windows 7 kurulum dosyalarını bu rufus ile yapmanı tavsiye ederim ardından

https://downloadcenter.intel.com/download/25476/Windows-7-USB-3-0-Creator-Utility

linkteki zamazingoyu indir bu uygulamayı sadece 8 ve 10 ortamında çalıştırıp kullanabilirsin bu uygulama ile işlemi tamamladıktan sonra kurulum işlemi yapabilirsin bu arada rufus ile gpt Windows 7 kurulumu oluştur cms yada bios değil.

sendeki cihazın biosuna gir oradan secure boot iptal et işletim sistemi seçeneğini other yap yada Windows 7 işlem tamamlanır Samsung cihazlarda mümkünse kimse denemesin bayağı bir başınız ağrıyabilir 75 dolar cebinizden buhar olabilir. işin ehli birisi ile kurulum yapmak en mantıklısı sansung cihazlara.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.