Şimdi Ara

Windows 7 farklı kullanıcıların farklı internet servis sağlayıcıları kullanmasını sağlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şirket bilgisayarımda işletim sistemi olarak windows 7 kullanıyorum.
    2 farklı kullanıcı açtım.
    Bu kullanıcılardan birisinin sadece şirketin internet sağlayıcısını (kablolu) kullanmasını diğerinin ise sadece mobil interneti (vodafone) kullanmasını istiyorum.
    Bunu yapmak mümkün olur mu?

• Bunu yapmak şu şekilde mümkün...

Vodafone 3g bağlantıda nasıl olsa modeme ait yazılıma girip "bağlan" tuşuna basmanız gerekiyor.

Eğer durum benim bildiğim gibiyse, 3g internetten bağlanmasını istediğiniz kullanıcı hesabından kablolu ağ bağlantısını devre dışı bırakırsınız ve diğer hesaba her girdiğinizde 3g modeminize ait programdan "bağlan" butonuna basarsınız ve istediğiniz şekilde bağlantıyı elde etmiş olursunuz...
  • Bir kaç denemem oldu şöyle bir bilgilendirme yapayım.
    3g kullanmak istediğim kullanıcıya giriyorum. LAN bağlantısını devre dışı bırakıp 3g ile bağlanıyorum.
    Diğer kullanıcıya geçtiğimde şirket içi sunucu ve internete ulaşmak için LAN bağlantısını devreye aldığımda bunu 3g kullanıcı için de yapıyor.
    Aslında özetle yapmak istediğim şu bir kullanıcı sadece 3 g ile bağlanacak diğer kullanıcı sadece LAN bağlantısını kullanacak.

Not: İnternet kullanan bir programın hangi internet servis sağlayıcısını kullanacağını belirleyebileceğimiz bir programda bu amaca hizmet edebilir.
  • Şöyle yapabilirsiniz...

"Ağ bağlantısı" değil de "Çevirmeli Ağ Bağlantısı" kurarsanız, program çalıştırır gibi, çift tıklatmadan, bağlantınız aktif hale gelmez.

2 adet çevirmeli ağ bağlantısı kurar, birine "şirket" ötekine "3g" adını verirsiniz ve hangisine çift tıklarsanız, onu aktif hale getirmiş olursunuz.

Google'da "çevirmeli bağlantı kurulumu" diye aratırsanız, hem 3g modemler için, hem de ethernet üzerinden sağlanan internet bağlantıları için nasıl oluşturulacağını bulabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.