Şimdi Ara

Windows 7 çöktü 'can not repair' problemi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar 4-5 aydır sorunsuz bir şekilde windows 7 ultimate 64 bit kullanıyordum şu zamana kadar hiçbir problem yaşamadım.Şu an win 7 kullanılmaz durumda internette baya bir araştırdım araştırmayı mı beceremedim ama pek tatmin edici bir şeye rastlamadım gerçekten.

O gün cod mw2 yi indiriyordum iso dosyasını zip şeklinde açıp dosyaları çıkarmaya çalışıyordum.Dosyaları çıkardıktan sonra windowsun kendisi beni trojan bulundu diye uyardı benimde boşluğuma geldi orda sistemi temizle gibi bir şeye bastım basar basmaz da monitörü kapattım monitoru açtığımda karşımda şu sayfa vardı şimdi her bilgisayarı açmaya çalışmam da bu ekran çıkıyor :

Ne yapabilirim donanım da bir problem yok ondan eminim memory diagnostic gibi birşey vardı ordan yaptım bir problem çıkmadı recover da yapılmıyor 0x8000ffff diye bir sorun kodu ile karşılaşıyorum.

Şu an knoppix ile verilerimi kurtarmayı düşünüyorum acaba başka bir yolu yok mu bunun

Şimdiden teşekkürler

Not:Anakartımda express gate yüklü acaba ordan birşeyler yapmam mümkün mü?

• Ulen kimse bakmamış bile ya

Neyse eğer olurda biri bu problemi yaşarsa diye yazıyorum :

Geçmiş olsun arkadaşım bende ne recover yapılabiliyor ne de başka birşey eğer sen recover yapabiliyorsan bir problem yok halledersin baktın recover da olmuyor recover yapacağın tarihi daha erkene al bir daha dene baktın o da olmuyor gel şimdi o zaman

=> Başka bir bilgisayar bul o bilgisayardan bu adrestekihttp://www.knopper.net/knoppix-mirrors/index-en.html dosyayı indir (ben torrent şeklinde indirdim daha kolay gibi gözüktüğü için sen istediğin şekilde indirebilirsin )

=>İndirmen bitince karşına 8 tane dosya çıkacak bunlardan kalıp (.iso uzantılı aynı zamanda en büyük boyutlu olanı) alarak poweriso programını kullanarak boot edilebilecek şekilde yazdır ( burda anlatımı var eğer bu olaylardan çakmıyorsanhttp://www.youtube.com/watch?v=TwPOqP6vs_c )

*Evet buraya kadar yaptığımız şeyleri anlatıyım knopper adlı siteden bir çeşit linux işletim sistemi indirdik sonra bu İ.S yi dvd ye kendi kendine açılabilecek şekilde yazdırdık.Yani aslında dvd ye işletim sistemi kurduk bunu yapmamızın sebebi işletim sistemimizin ciddi anlamda b*ku yemesidir ve hdd mizdeki bilgilere ulaşamıyor olmamızdır.

=>Sonra ise arkadaşım bilgisayarımızı açıyoruz ve hemen yazdırdığımız dvd yi dvd sürücümüze takıyoruz. Ardından karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkana kadar F8 tuşuna basıyoruz.

Evet bu sayfada bilgisayarı hangi veri depolama aygıtından başlatacağımızı soruyor tabi bizde CDROM u seçiyoruz ok tuşlarıyla ve enter e basıyoruz.

Zamanla şöyle olaylar olcak paniğe kapılmayın ( ben kapıldım ondan diyom)

Veeee geldik linux masaüstümüze:

Burdan aşağıdaki görev çubuğundan file manager ı bulup tıklıyoruz (başlat ın hemen yanında)

Bundan sonra bir tane büyük bir taşınabilir disk buluyoruz bilgisayara takıyoruz sonra windows tarzı sağ tuşla istediğimiz dosyaları bilgisayardan çekip alıyoruz umarım yardımcı olmuşumdur :) Sorun çıkarsa da yardım edebilirim :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.