Şimdi Ara

Windows 7 -ANA KONU- (Tanıtım-Kurulum-Sorun) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.045
Cevap
23
Favori
854.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 7 yi kullanalı sanırım 1 ay ı geçti. sürücülerin hepsini kurmamıştım özellikle. fakat kendisi bulup kurdu. kurcaladıkça değişik şeyler çıkıyor. güzel bir program olmuş. yalnız bi problemim var. Bu narrator nereden kapatılıyor, bulamadım. Bilen var mı???
  • ağa bağlanıyorum ama internete giremiyorum...
    neden olabilir...

win7 64bit kurdum

bir de aygıt yöneticisinde ne üdüğü belirsiz bi uyarı var

Sm Bus denetleyicisi diyor...ama net olmadığı için güncellemeiyor da...olsa da güncelleyecek gibi değil zaten...
  • net mac adresimi değiştirdiğim için yokmuş...bağlantıyı hallettim..

ama aygıt yöneticisindeki uyarı halen duruyor ve netten güncellenmiyor...

O aygıtın ne olduğunu nasıl anlarım... ?
  • hadi gözümüz aydın windows 7 build 7048 yani namı diyar RC1'in 64-bit versiyonu torrent sitelerine düşmüş..şu anda bende indiriyorum %30'larda fakat çok yoğunluk var aşırı yawaş iniyor..herkes acaba fake'mi falan derken bir çok site gerçek olduğunu kanıtlıyor..bazıları bunun pre-rc1 olduğunu söylüyor asıl rc1'in 7050'lili sürümlerde olacağını söylüyolar..kim ne derse desin 7048 fake değil..bende dün 7022 kurdum bgn indiriom bitince 7048 kuracam..torrentlere veren adama nie 32biti koymadınız die sormuşlar adam 64bit biraz şaha kalksın artık demiş :)

bunlarda tartışmalar ve ilk inceleme

http://www.digitalmeld.com/2009/03/02/first-look-windows-7-build-7048/
    http://www.neowin.net/forum/index.php?showtopic=742178
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alx

quote:

Orjinalden alıntı: asiboldon

Birkaç mesaj önce Vista ve Xp'de 1280*960 70hz'de kullandığımı yazmıştım. Monitörden kaynaklanmadığını düşünüyorum.... Neyse, en son bulid'ı 7022'yi kurdum ama sanırım buglardan birisi benim bu sorunum.

1. Bu çözünürlükte 70Hz yakalayabilirsin. Yalnız Görüntü bozuk olur, çünkü geniş ekran çözünürlüğünü seçiyorsun. 1280*1024 yaparsan 60Hz'nin üstünü seçemezsin. Senin monitör için idel çözünürlük 1024*768@85Hz. Tavsiyem, en ucuz LCD al, keyfine bak...

1280*960 70hz'de görüntü mükemmel. 1024*768 85hz'de herşey çok büyük olduğundan yer kalmıyor ne tv penceresine ne kenar çubuğuna. Zaten bu yüzden 1280*960 70hz'de ısrar ediyorum ya...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kaan08

Benimde değişik bir sorunun var.
    7000 sürmünü indirip Hdd de 3 .part ayırarak kurdum ve 1 ay kadar kullandım ama kullanıcı şifresini değiştirdim ve tabiki unuttum Asıl kullandığım xp den win7 kurulu olan bölümü yeniden biçimlendirdim ve win7 yi sildim.Ama tekrar kurmak istediğimde pc açılırken çift işletim sisteminden hangisi açılsın diye sorduğu ekranda win7 seçeneği duruyordu.Önemsemedim ve tekrar kurdum .Yeniden başlattığımda açılış menüsünde sistem seçim ekranı gelsiğinde;
    --earlier versiyon...
    --win 7
    --win 7
    Oldu.Bu menüden eski win 7 ibaresini nasıl kaldırabilirim.

Bu işi easybcd ile cok kolay bi şekilde yapabilirsiniz.
  • Win 7 Boot Ekran görüntüsü değişip Vista'nın açılış çubuğu geldi... artık pencereler uçuşup gelmiyor...

XP x86 + VİSTA X64 + WİN 7 kurulu olan sistemdeki xp çökünce bende XP x64 kurmak zorunda kaldım.
    MBR olayını WİN 7 dvd si ile halledip üçünüde açtım.. Ancak WİN 7 açılışı aynı visya gibi oldu..

Nasıl düzeltilebilir? Başına gelen ya da fikri olan var mıdır?
  • Yaw bu win7 64 bitte mozilla çalışıyor yeni farkettim...
    xp64bitte çalışmıyordu Minefield kullanıyordum...bunda da yine minefield64bit kurdum önce ama şimdi denedim firefox da çalışıyor...
    flash player derdi yok yani....flashplayer 64 bitlik olanı yok ya hani

your uninstaller 2008
    winrar 380tr
    amac mac changer
    dc++
    eset ss
    firefox

32bitlik bi sürü program çalışıyor...
    sanırım vista x64 te de sorun oluyordu firefox

bi idm portable çalışmadı...onun yerine de flashget portable denedim çalıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 4 Mart 2009; 5:23:47 >
  • BEYLER ACİL BİR YARDIM EDİN PHOTOSHOP CS 4 KURULMUYOR WINDOWS 7'ye kurabilen varmı ?
  • Selam,

win7 64bir kurdum tek tanıtamadım Rexpo WebCam oldu.. öneriniz nedir?
  • x64 sürümünü kurdum denedim gerçekten görsel güvenlik ve performans açısından gayet iyi. fakat tek sorunun SB Live ! ses kartımın kendi yazılımını yüklememem oldu. yazılımı yüklerken ses kartı bulunmadı hatası veriyor. kendi driveri da patlamış kolon gibi ses veriyor.tizi fullememe rağmen sadece bass sesi veriyor ve aşırı cızırtılı çıkıyor. oysa xp de mükemmel ses alıyorum. bu da benim xp ye dönmemi sağlayan neden oldu.
  • win7 artık 32 bit olarak alınmaz sanırım.

SEBEBİ:

4gb ramler artık standart oldu. 4 gb ın üstünüde 32 bitler göremediği için 64 bite geçmek farz olacak.

Yeni bir işletim sistemi düşünenler bu hususu atlamasın. win7 tam olarak çıktığında sanırım 32 bitlik versiyonu alınmaz durumda olacak.

32 bit vista kullanıyorum 4gb rami dalevereyle makine görüyor gibi olsada teorik olarak kullanamıyor.

sanırım win7 ile birlikte 64 bite merhaba diyeceğiz.

sistemimi hayal eder gibiyim: 4x4=16 gb ram with win007 :)
  • lexmark printer kullanıyorum. win7 tanıdı sorun yok ama yazılımınıda kurdum.. yazılımını calıstırırken Framework 2.0 ihtiyac duyuor... win7 64bit için bu framework 2.0 nerde bulurum
  • arkadaslar bn tam kurdum derken sorun cıktı ilk basta istediği aktivasyon kodunu kabul etti en son işlemde tam masaüstünü gösterecek kodu kabul etmiyo bir cok kod denedim fakat olmadı geçerli kodu nerden bulurum ? ...kurduğum windows 7 ultimate build 6519
  • Dostum
    quote:

quote:

quote:

Birkaç mesaj önce Vista ve Xp'de 1280*960 70hz'de kullandığımı yazmıştım. Monitörden kaynaklanmadığını düşünüyorum.... Neyse, en son bulid'ı 7022'yi kurdum ama sanırım buglardan birisi benim bu sorunum.

1. Bu çözünürlükte 70Hz yakalayabilirsin. Yalnız Görüntü bozuk olur, çünkü geniş ekran çözünürlüğünü seçiyorsun. 1280*1024 yaparsan 60Hz'nin üstünü seçemezsin. Senin monitör için idel çözünürlük 1024*768@85Hz. Tavsiyem, en ucuz LCD al, keyfine bak...

1280*960 70hz'de görüntü mükemmel. 1024*768 85hz'de herşey çok büyük olduğundan yer kalmıyor ne tv penceresine ne kenar çubuğuna. Zaten bu yüzden 1280*960 70hz'de ısrar ediyorum ya...

7048 64bit olanı kurdunuzmu acaba 7022 ye göre farklılık varmı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blade__

Dostum
    quote:

quote:

quote:

7048 64bit olanı kurdunuzmu acaba 7022 ye göre farklılık varmı...

Evet kurdum. Daha önceki Build 7022 32bit'ti. Dün Build 7048 64bit'i kurdum.

-Öncelikle ekran sorunum çözüldü. Şu anda 1280*960 çözünürlüğü isteğim olan 70hz'de kullanabiliyorum.
    -Tema ve duvar kağıdı değişiklik ve eklemeleri var.
    -Diski 2 ye bölünce diğer diski görmeme sorunu artık yok.
    -Belki benim hatamdan da kaynaklanıyo olabilir: bilgisayarımı açınca explorer hatasını çok alıyordum. Artık bu sorun yok.
    -Pencere başlık çubuklarındaki "geri bildirim" ler silinmiş.
    -Başlat çubuğu ve denetim masasında ufak tefek değişiklikler.

Benim görebildiklerim bunlar. Bunların dışında 32bit'ten 64bit'e geçmeme rağmen hızlanma veya yavaşlama dahil pek bir fark göremedim.
  • JANT! tanıtım harika olmuş ellerine sağlık öncelikle. Ben yasal keyimi aldım fakat tam olarak nerden download edicem imaj dosyasını? Sitesinde bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

JANT! tanıtım harika olmuş ellerine sağlık öncelikle. Ben yasal keyimi aldım fakat tam olarak nerden download edicem imaj dosyasını? Sitesinde bulamadım.

microsoft yanlış bilmiyorsam download linkini kendi sitesinden çekti. ama googleda ararsan başka birçok sitede bulabilirsin imaj dosyasını.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Psychopath Bird

quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

JANT! tanıtım harika olmuş ellerine sağlık öncelikle. Ben yasal keyimi aldım fakat tam olarak nerden download edicem imaj dosyasını? Sitesinde bulamadım.

microsoft yanlış bilmiyorsam download linkini kendi sitesinden çekti. ama googleda ararsan başka birçok sitede bulabilirsin imaj dosyasını.

Evet çekmiş download linki açılmıyor. Rapid linkleri buldum onlarda ölü. Araştırıyorum. Birde biz deneyelim bakalım :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.