Şimdi Ara

windows 7 1080p tarayıcılarda kasıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • başlıktaki gibi windows 7 tarayıcılarda 1080 kasarak oynatıyor. ubuntuda da kasıyordu ekran kartı driverı güncelleyip flashı sisteme yükledim ve tarayıcılarla gelen flashı kapattım düzelmişti.windowsda düzeltemedim tarayıcıdan 1080p izleyemiyorum işlemciye 80 90 arası çalışıyor. chromedaki donanım ivmesi seçeneğini denedim yine değişmedi.sorunum anlayacağınız üzere tarayıcılarda oynatırken kasması sistemdeki bir 1080p videoyu oynatırken sorun yok. zaten dediğim gibi ubuntuda sıkıntı çıkmıyor tarayıcılarda çözemedim bir bakarsınız sevirim.

işlemci:t2080 dual core
    gpu: intel 945m

• bu sorunu vaio ile çok yaşamıştım.

sorun ekran kartının 1080 çözünürlüklerde daha fazla işlem yapmak zorunda kalması.

çözünürlük düşürünce hafifliyor. fakat ekran netliği kayboluyor.
    Çözüm win8 ve üzeri kullanmak.
    chrome kullanmak.
  • GOKMENM G kullanıcısına yanıt
    bende 720de bile aynı şekilde kasıyordu. şu şekilde çözdüm biostan speedstepi açınca düzeldi.bu kezde çizgiler çıkmaya başladı.driverı kurmadıgında sayfaları kaydırırken olur o sekilde videolarda cızgıler oluyordu. arastırdım sebebi vp9 denen codecmıs bunu temın edince chrome duzeldı.
  • pskanalz kullanıcısına yanıt
    hocam merhabalar,Vp9 codeğini nerede nasıl temin edebiliriz. ?
  • mrtuzn kullanıcısına yanıt
    chrome://flags adres çubuguna yazın 'WebRTC H.264 yazılım video kodlayıcı/kod çözücü' var mı kontrol edin yok ise chrome u baştan kurun.

yine çözülmezse mağazada aşağıdaki eklenti mevcut onu deneyin işe yarıyor.

https://chrome.google.com/webstore/detail/h264ify/aleakchihdccplidncghkekgioiakgal
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.