Şimdi Ara

Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
2
Favori
5.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor

Microsoft, uygulamaları Windows'a önceden yükleme politikasını revize etti. Windows 11, varsayılan olarak Windows 10 ile birlikte gelen bir dizi uygulamaya sahip olmayacak.

Ayrıca Bkz.Nokia'dan yakında piyasaya süreceği tablet modeli ile ilgili gizemli paylaşım

Disk alanı tasarrufu ve performans artışı amaçlanıyor

Yeni düzenlemelere göre, Windows 10'da önceden yüklenmiş olan uygulamalar Windows 11 işletim sisteminde kısayol olarak var olacak. Kısayol tıklandığında ise kullanıcıdan uygulamayı yüklemesi istenecek. Liste, Microsoft Yapılacaklar Listesi veya Yapışkan Notlar gibi ofis uygulamalarının yanı sıra Candy Crush Saga ve Xbox Game Bar gibi oyun odaklı uygulamaları da içeriyor.

Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor

Microsoft, Windows 11'deki disk alanı miktarını yükseltmek ve işletim sistemini yavaşlatan arka plan yüklemelerinin etkinliğini azaltmak için bu adımı attı. Ayrıca Windows 11'de Wi-Fi ve Ethernet sürücüleri de isteğe bağı (FOD) sağlanacak. Tüm isteğe bağlı özellikleri Microsoft web sitesindeki FOD listesinde bulabilirsiniz.

Son olarak da Windows 11'in resmi olarak 5 Ekim 2021'de piyasaya sürüleceğini hatırlatalım.

Kaynak:https://www.techradar.com/news/windows-11-says-goodbye-to-pre-installed-apps-almost

• Uzun yıllardır ilk defa bu şekilde değişiklikler geliyor.

Microsoft’un bütün PC’leri dokunmatik tablet sanıp, menüyü kaldırıp saçmalamasından sonra doğru adımlar geliyor.

Millet makinanın kapat butonunu bulamamıştı. Sanırım iyi ders çıkarmışlar.

Windows 10 da kaç yıl görsel olarak hiç bir değişiklikte yapmamışlardı. Windows 11 ile hızlı değişiklikler görecek gibiyiz sonunda.
  • Olması gerekende budur. Tebrikler Microsoft!

• Fakat reklam olarak hâlâ ikonları duruyor ve tıklayınca indirmek ister misin denilen bir pencere açılıyor (Bu Microsoft Store penceresi değil, ayriyeten indirme soran uygulama koyulmuş). Uygulamaların kendisi gitmiş ruhları duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RadioactiveBlackBox -- 22 Eylül 2021; 15:44:46 >
  • Kısayol da olmasın. Bu haliyle kullanıcıyı değil kendi yazılımının perfomansını arttırmanın peşine düşmüş oluyorsunuz. Kuurulum sonunda ilk ekranda ne kurmak istiyorsak sorsun. Kısayol diye 54382957 tane uygulama doldurmasın programlar sayfasına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 22 Eylül 2021; 16:13:05 >
  • Mary's Baklava Recipe... :)

• at store da kalsın. indirdiğimiz ev yüklediğimiz her uygulama mail hesabını kayıt altına alınsın tekrar aynı mail ile kurulum yapıldığında otomatik olarak indirilsin.

• bunların yanında teslim eniyileştirmede olmasın

• Uzun yıllardır ilk defa bu şekilde değişiklikler geliyor.

Microsoft’un bütün PC’leri dokunmatik tablet sanıp, menüyü kaldırıp saçmalamasından sonra doğru adımlar geliyor.

Millet makinanın kapat butonunu bulamamıştı. Sanırım iyi ders çıkarmışlar.

Windows 10 da kaç yıl görsel olarak hiç bir değişiklikte yapmamışlardı. Windows 11 ile hızlı değişiklikler görecek gibiyiz sonunda.

• Nihayet

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Macbook un yıllardır yaptığı değişiklikleri takip ediyor .. Xp den sonra yapılan en iyi yazılım win7 ..

• Android deki gibi ilk açılımda belirli programları kurulumu biz belirleyelim

• insider sürüm 5 para etmez. çevremde çok var win 11 hemen kurup kullanmaya çalışan ve birçok sorunla karşılaşan.

5 ekimden önce win 11 yüklenmez.

• yanlış hatırlamıyorsam haksız rekabete sebep olduğu gerekçesiyle davalık olmuştu bu konuda, geri adım attırmışlar gibi gözüküyor. tabii kullanıcı için yapıyoruz diye reklam yapma fırsatını da kaçırmamışlar Windows 11 önceden yüklenmiş uygulamalara veda ediyor 

• MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Win 11 kullanıyorum aylardır sorun yaşamadım. Çevreni merak ettim doğrusu.

• Eskiden oyun oynarken arka planda çalışan 20 tane windows servis özelliğini kapatıyorduk ona ayar yap buna ayar yap yok ping düzelsin yok gecikme gitsin diye her formattan sonra ayar yapıyordum windows bütün gereksiz servisleri kapatsa adam gibi bir sistem yapsa millet rahat rahat oyun oynasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hah şöyle mici efendi. Bu zamana kadar yapmadığın kabahat. Bırak kullanıcı istediğini yüklesin. Her formattan sonra stock app kaldırmakla uğraşıyordum. Mesela ultrabookta xbox uygulamasının ne işi var?

• Microsoft yeni bir efsane işletim sistemi yaratıyor. Olması gereken buydu bravo.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ray Kurzweil

Microsoft yeni bir efsane işletim sistemi yaratıyor. Olması gereken buydu bravo.

Efsane istiyorsan linux kullan dostum

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.