Şimdi Ara

Windows 11 2022 (22H2) güncellemesi çıktı: İşte tüm yenilikler ve indirme linki (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
2
Favori
5.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her yeni windows surumunde gelismis sistem ayarlarinin gitgide daha derinlere gomulmesinden biktim artik. windows 8.1 ile defender'in kapatilmasini engellediler. 10 ve 11 ile guncellemeleri zorlamak icin ellerinden geleni yaptilar (admin policyler ile hala kapatilabiliyor cok sukur).

Yahu kardesim parasini verip lisansini almisim, ister guncellerim ister guncellemem sana ne ? AV istemiyorum sistemimde sana ne ? Ileri seviye sistem ayarlarini madem ortadan kaldirmak istiyorsun, o zaman kullanici profili sectir, adam standart ayarlardan menulerden memnunsa, ona yasla sozde cilali menulerini. Adam eger 30 yildir windows kullaniyorsa birak eski menulerden devam etsin. Ya macos gibi tam kopart geriye dogru bagimliligi hersey sifirdan olsun yada birak insanlar eski aliskanlikarina devam edebilsin.

Derdinden kederindan gina geldi windows'un. Sukrediyorum isyerinde macos yada linux kullanabilme imkanimiz var diye . Evdede nvme raid array'im var ve linux surucusu malesef yok, soft-raid'lede ugrasmak sitemiyorum. Mecburen windows 10 kullaniyorum. Windows 8'e kadar hersey guzeldi benim icin, 8.1 ve sonrasi bayir asagi.

Windows 2000-xp ile hayatimiza ntfs geldi (masaustu icin) arkasindan winfs gelecekti sozde yalan oldu, seneler gecti daha btrfs zfs ayarinda bir filesystem gelmedi ntfs yerine windows icin, windows tarafinda windows'un kendisine son kullanici odakli hicbirsey gelmedi. hyper-v wsl2 disinda ki bu iki ozelligide ev kullancilarinin nereyse hicibirisi kullanmiyor, gerisi makyajdan baska birsey degil. Guvenlik adi altinda dayatilan onca sacmalikta cabasi.

• Görev çubuğuna tıklayınca Görev yöneticisi açılıyor mu ?

• delikanli53 kullanıcısına yanıt
    MacOs mu yoksa ios mu
    Ve arkadaşın dediği gibi kullanma
    Fanboy?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • zevron kullanıcısına yanıt

Muhtemelen en az 2 sene daha geçmem. Geçerken de yeni bir ssd alıp, ona kurulumu yaparım. Şu an kullandığım C için olan ssd yi yan harddisk olarak takıp, lazımlı bilgilerimi oradan taşırım. Her şeyi temiz kurarım, iyice pc de bir kendine gelir. Ama çok uzun iş. Yüzlerce program, plugin, oyun, save dosyaları, üyelikler, onların şifreleri vs, kur babam kur.

• eylül kabus kullanıcısına yanıt
    Görsellik dışında aman aman bir fark yok. Sadece explorerdaki sekmeler kullanışlı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sağ tıklama rengi maviden griye dönmüş berbat ötesi.gri rengi nasıl mavi yapabiliriz bilen varmı.yoksa eski sürüme dönüp güncellemeleri devre dışı bırakmaktan başka çare yok :)

Merak ediyorsanız geçebilirsiniz ama tavsiye etmem. Dün 21H2'den 22H2'ye yükselttim, daha bir gün geçmeden yeni güncelleme geldi. Razer Kraken X kulaklığın üzerindeki ses kontrol tuşu ile ses ayarlanabiliyor ama ekranda %100 olarak görünüyor. Windows 11'e geçtiğim günden beri garip garip hatalarla karşılaşıyorum.

• merhaba arkadaşlar

güncellemeyi yüklemeye çalışınca resimdeki hata ile karşılaşıyorum. Burayı nasıl geçebiliriz. Teşekkürler.

Windows 11 2022 (22H2) güncellemesi çıktı: İşte tüm yenilikler ve indirme linki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farfara -- 22 Eylül 2022; 4:29:45 >
  • farfara kullanıcısına yanıt

PC Health Check yükleyip, sistemi o programla taratıp refresh yaparsanız düzelir.

• Bilen yok mu?

• seyrek45 kullanıcısına yanıt

Sağ clik renini nasıl mavi yapabiliriz güncellemedne sonra gri rene dönmüş bilen varmı ??

• ewaer1884 E kullanıcısına yanıt
    Başlat'a sağ tıklayınca açılıyor

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    win 11 ilk tanıtıldığında kurmuş çok yavaş bulmuştum. 4-5 ay önce temiz kurulum yapıp insider beta channel üzerinden güncel şekilde kullanmaya başladım. 22h2 sürümün beta channel'daki hatalarını saymazsak çok serileştiğini söyleyebilirim. Tabi karşılaştırma yapmadım hissiyata dayalı söylüyorum.

• symbiat kullanıcısına yanıt
    Ağzınıza sağlık... Benim de gaming tarafım olmasa asla işim olmazdı windows'la. Daha hala her şeyi dark mode yapmak için çalışacaklarmış!! Ulan koskoca şirket... Indie developer olsa bin kere bitmişti. Bunlar naapıyolar bunca insan, bunca yıl?

• farfara kullanıcısına yanıt
    Rufus'un yeni sürümü ile usb hazırlarsanız bu ekran görünmeyebilir. Bunlar devre dışı bırakılabiliyormuş ama denemedim.

• Dosya gezgininde tablar yok nedendir acaba ?

• Dünkü güncelleştirmeyi yükledikten sonra bildirimler de görünmemeye başladı. Bildirim ayarları açılmıyor. :)

Telemetri özelliğini kapatırken biraz fazla kapatmışım galiba, o yüzden bildirim ayarları kapanmış. :)

• Windows 11 21H2 Rehberi

burada gelişmeleri detaylı olarak paylaşıyoruz.

• erciyes038 kullanıcısına yanıt

Sağ tıklama rengini gri renkten maviye çevirmek isteyen mesaj atsın yardımcı olurum.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.