Şimdi Ara

Windows 10 Sorular ve Cevaplar [Ana Konu] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
293
Cevap
10
Favori
10.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

http://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10iso
  • Şu an kurdum Windows 10'u. Bazı ikonları hiç beğenmedim (Bilgisayarım ikonu mesela) onun dışında genel görünüşü sevdim. Genel itibariyle Win8 ile aynı işleyiş. En azından TR kullanıcıları için farklılık yok çünkü Cortana, Film ve Müzik özellikleri kapalı.
  • Windows loader ile aktifleştirilmiş W7 kullanıp da güncellemeyi yapmış olan var mı?
  • Arkadaşlar bilgisayarın ocz revo drive ssd var windows 7 yüklerken driver gösterip yüklüyoruz windows 10 yüklerken driver istermi
  • Yükledikten sonra bu sabah gelen güncelleme kaç gb ve kaç tane güncelleme geliyor? Daha yüklemedim yükleyenler bildirebilirler mi rica etsem?
  • daha once 10240 surumunu indirip kurmustum. Final surumu olup olmadigi onaylandi mi acaba ?
  • Halen indirmeyenlere tavsiyem hiç kurmamaları olacaktır çünkü halen stabilite sorunları var oyunlarda ciddi fps droplar oluyor ve ısı problemi var hele şu yaz sıcağında hiç uygun değil. Bi 6 ay beklemek gerek
  • Daha önce benzer sorular vardı ama bir eksik vardı. Ve ya ben anlamamışta olabilirim. Ben dizüstümü win7 home basic ile almıştım. Daha sonra kendim ssd aldım ve dreamsparktan win8.1 yükledim. Eski hdd me pc ile gelen win7 yi kurup yükseltme yapıp, lisans anahtarını win10 ile ilişkilendirip, ssd ye win10 iso su ile o lisans anahtarını kullanarak kurulum yapabilirmiyim.
  • Cenkay KESER kullanıcısına yanıt
    hocam Boot.wim bulunamadı diyor ne demek acaba yardımcı olur musunuz ?
  • driver updateleri durdurmanın yolu var mı ?
  • Bu yazı var ama ''onayı görüntüle'' yazısına tıklanmıyor ne yapmam lazım?
     Windows 10 Sorular ve Cevaplar [Ana Konu]
  • S: Windows 10 için temiz kurulum yapılabilecek mi?
    C: Evet, kurulum sırasında verilerinizi korumak isteyip istemediğiniz sorulacak, buna göre kurulum gerçekleşecek.

İlk mesajda böyle yazıyor ama ben Windows 10 güncelleştirmesini indirdikten sonra bana iki seçenek sundu birisi Daha Sonra Yükselt diğer ise Şimdi Yükselt seçenekleriydi bende Şimdi Yükselt seçtim ve Windows 10 yükseltildi. Sıfırdan kurulum yapmak istiyordum ama verilerimi koruyup korumayacağını sormadı.

Şimdi nasıl sıfırdan kurulum yapabilirim?
  • Be_Yourself kullanıcısına yanıt
    Modern arayüzdeki ayarlardan güncelleme bölümünde sıfırlama seçenekleri var. Buradan sıfırlama yapabilirsin. Bunun dışında pc lisanslandı ise Windows 10 için imaj dosyaları yayınlandı, bunları kullanarakta temiz kurulum yapabilirsin.
    Yayınlanan imaj dosyaları:http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10
  • AlbNil kullanıcısına yanıt
    Yüksek ihtimalle office lisansı silinir, tekrardan aktivasyon yapmanız gerekir.
  • TheMuhammedErogul kullanıcısına yanıt
    Insider programı sonlanmış olabilir. Bende Insider programındaydım, kurulum için Windows 8.1'e döndüm, hala yükseltmek için uğraşıyorum.
  • Final sürümü, şu anki sürümde 10240 ancak 6-7 tane GDR güncellemesi kurulum sırasında yükleniyor. Sizin kullandığınız sürümde aynı şekilde her gün GDR güncellemesi alıyordu. Tekrardan kurulum yapmanıza gerek yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenkay KESER

Modern arayüzdeki ayarlardan güncelleme bölümünde sıfırlama seçenekleri var. Buradan sıfırlama yapabilirsin. Bunun dışında pc lisanslandı ise Windows 10 için imaj dosyaları yayınlandı, bunları kullanarakta temiz kurulum yapabilirsin.
    Yayınlanan imaj dosyaları:http://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Temiz kurulumdan sonra aktivasyon meselesi nasıl olacak? Donanımı tanıyıp otomatik aktive olacak mı? Bu test edilmiş bir yöntem midir?

• cellchook kullanıcısına yanıt
    Sorunun cevabı ilk mesajda mevcut
  • b3rzah B kullanıcısına yanıt
    Ben test ettim ancak Microsoftun dediğine göre ilk olarak Windows 7 veya 8.1 den yükseltme yapmak şart. Aksi halde temiz kurulum yapamayacaksınız. Bu yükseltmeyi yaptıktan sonra microsoft sunucularına anakart bilgileriniz gönderiliyor, bundan sonraki Windows 10 kurulumlarınızda key girmeniz istenmiyor. Sistem direkt olarak aktif oluyor.
  • Microsoft bununla ilgili bir araç yayınladı, araca buradan ulaşabilirsin:https://support.microsoft.com/en-us/kb/3073930
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.