Şimdi Ara

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU] (1827. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.564
Cevap
623
Favori
1.760.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
119 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
79. Sırada  bugün en iyi #27
Sayfa: önceki 18251826182718281829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1903 sürümünü 1809 sürümündeki gibi büyük bir hata ile piyasaya sürmek istemiyorlar

Şuan 1809 sürümünün piyasada kullanım oranı çıktığındaki büyük hatadan dolayı çok düşük böyle bir olayı tekrar yaşamak istemiyorlar.

Bu yüzden ince eleyip sık dokuyorlar.

1903 sürümünü gelecek hafta Release Preview kanalından sunup bu kanal üzerinden de 1/2 hafta denedikten sonra Mayıs başı gibi sunulacağını düşünüyorum.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Windows Update'e yeni eklenecek özellik ile Özellik güncelleştirmeleri ve Kalite güncelleştirmeleri ayrı ayrı yüklenebilecek.

Windows Update bize uygun bir Özellik güncelleştirmesi varsa bildirim gösterecek, Download and install now seçeneğine basıp yüklemek istiyorsak yükleyeceğiz.

Yüklemek istemiyorsak öylece kalabilecek. Ayrıca Özellik güncelleştirmesini yüklemediğimiz halde eğer bir kalite güncelleştirmesi yüklememiz gerekiyorsa Check for Updates butonuna basıp yükleyebileceğiz.

Bu özellikler 1803 ve 1809 sürümlerine Mayıs ayı sonuna kadar gelecek.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/04/04/improving-the-windows-10-update-experience-with-control-quality-and-transparency/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 5 Nisan 2019; 0:44:46 >

• Yüklemek için acele etmeyenler yeni özelliklere aşağıdaki video'dan göz atabilirler. Bu arada yeni temayı çok beğendim.

• quote:

Orijinalden alıntı: MRT_

1903 sürümünü 1809 sürümündeki gibi büyük bir hata ile piyasaya sürmek istemiyorlar

Şuan 1809 sürümünün piyasada kullanım oranı çıktığındaki büyük hatadan dolayı çok düşük böyle bir olayı tekrar yaşamak istemiyorlar.

Bu yüzden ince eleyip sık dokuyorlar.

1903 sürümünü gelecek hafta Release Preview kanalından sunup bu kanal üzerinden de 1/2 hafta denedikten sonra Mayıs başı gibi sunulacağını düşünüyorum.

Windows Update'e yeni eklenecek özellik ile Özellik güncelleştirmeleri ve Kalite güncelleştirmeleri ayrı ayrı yüklenebilecek.

Windows Update bize uygun bir Özellik güncelleştirmesi varsa bildirim gösterecek, Download and install now seçeneğine basıp yüklemek istiyorsak yükleyeceğiz.

Yüklemek istemiyorsak öylece kalabilecek. Ayrıca Özellik güncelleştirmesini yüklemediğimiz halde eğer bir kalite güncelleştirmesi yüklememiz gerekiyorsa Check for Updates butonuna basıp yükleyebileceğiz.

Bu özellikler 1803 ve 1809 sürümlerine Mayıs ayı sonuna kadar gelecek.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2019/04/04/improving-the-windows-10-update-experience-with-control-quality-and-transparency/
    Üstad 10 numara bilgi geçiyorsun, teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ilk defa windows 10 yüklü bir bilgisayar aldım. Fakat güncelleştirmeler sonrası neredeyse 60gb'a yakın yer kaplıyor. Bu normal mi, değilse ne yapabilirim? Bu konu hakkında hep eski mesajlara denk geldim o yüzden bilgi almak istedim.
    Geçici dosyaların hepsini kaldırsam sorun olur mu? Ekstra ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akcura -- 5 Nisan 2019; 17:15:35 >
  • Akcura kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz. Disk temizleme aracıyla Windows.old'u silebilirsiniz.

Windows 10 22H2 Rehberi | 12 EYLÜL 19045.3448 | Resimli Anlatımlar | Araçlar [EFSANE KONU]

Ben düzenli olarak sildiğim için Windows.old ve eski güncelleştirme dosyaları görünmüyor fakat siz de görünür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Yüklemek için acele etmeyenler yeni özelliklere aşağıdaki video'dan göz atabilirler. Bu arada yeni temayı çok beğendim.

hocam tema geldi mi gelecek mi ? ben dün güncelleme geldi yükledim ama tema yok

• veysel_lowe kullanıcısına yanıt
    1903 ile light tema geliyor hocam biraz daha sabır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

1903 ile light tema geliyor hocam biraz daha sabır
    eyvallah hocam
  • durduk yere ses gitti laptopta.

ses ayarlarina girince kayittan yurut kisminda hic birsey yok. cozumunu bilen varmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft, Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi ile birlikte kullanıcılara Windows Update kontrolü sağlayacak.

Microsoft tarafından Windows 10 Mayıs 2019 Güncellemesi için beklenen duyuru yapıldı. Bu güncellemede kullanıcıları en çok memnun edecek yenilik ise Windows Update üzerinde daha fazla kontrol elde edilebilecek olması.
    Windows 10 sürüm 1903 olarak kullanıcılara ulaşacak olan güncelleme, ilk olarak Sürüm Önizlemesi olarak Windows Insider Programı üzerinden gelecek hafta sunulacak. Sürümün tüm kullanıcılara ulaştırılması için Mayıs sonunu beklemek gerekiyor.
    Windows 10 Bugüne Kadarki En Yüksek Kullanıcı Sayısına Ulaştı
    Windows Update tarafında ise kullanıcılara artık yeni bir indir ve yükle seçeneği sunulacak. Böylece kullanıcılar güncellemeleri kendileri kontrol edebilecek ve eğer sadece bir kümülatif güncelleme yüklemek istiyorsanız sadece onu yükleyebileceksiniz. Update yeni özellik güncellemesinin sizin için hazır olduğunu belirten bir mesaj gösterecek ve indirip yüklemek için sadece bir butona basacaksınız. Son sürümü tamamen yüklemek zorunda bırakılmayacaksınız.
    Öte yandan, mevcut sürümünüz için destek bitmek üzereyse Windows 10 otomatik olarak yeni özellik güncellemelerini yüklemeye devam edecek. Bu noktada şunu da belirtmekte fayda var; yeni indir ve yükle seçeneği sadece sürüm 1903’e özel değil. Mayıs sonundan itibaren 1803 ve 1809 sürümlerine de gelecek.
    Güncellemeleri duraklatma olanağı ile güncellemeleri 35 güne kadar bekletebileceksiniz. Bunu tek seferde 7 gün ve 5 defaya kadar yapabilme şansı sunulacak. Bilgisayarın otomatik olarak yüklemeye başlamasının önüne geçen aktif saatler özelliğinde de önemli bir yenilik söz konusu. Akıllı aktif saatler ile bilgisayarınız aktif saatleri otomatik olarak ayarlayabilecek.
    Kısacası, Mayıs 2019 Güncellemesi ile kullanıcıların uzun zamandır Windows Update için talep ettiği daha fazla kontrol konusu çözüme kavuşuyor.

KAYNAK

• pc imzamda arkadaşlar hangi sürümü indirip kurmalıyım
  • Herkese selamlar.

1903 sürümü ile daha önce silemediğimiz mağaza uygulamalarını kaldırabileceğimiz konusunda bir bilgi vardı. Bu doğru mu?

• LTSC konusuna yazdım burayada yazayım..Fazla bug olmasın,sistem kararlı ve performanslı çalışsın diyenlere şunu yazim..
    Uzun süredir bir çok windows sürümünü temiz formatla denedim..1511,1607,1703,1709,1803,1807 ve 1903 h1..Sistemim çok iyi düzeyde olmasına rağmen performans konusunda en iyi bulduğum sürüm kesinlikle 1607 LTSB.Normal LTSB olmayan 1607 de aynı şekilde..Bu sürümün eline yeni çıkanların hiçbiri su dökemez..Ekran kartı sürücülerinin performans olarak en stabil olan eski ve yeni nvidia driverları ile sürekli bunu denedim..Özellikle oyunlarda fps performansı olarak 1607 sürümü gerçekten ayrı bir yerde..Mesela pubg den örnek verim.Evet pubg optimizasyon olarak biraz sorunlu bir oyun ama 150 fps kilidi varken oyunu genel olarak 130-150 fps ile oynarken(loss girmiyorsa) diğer sürümlerde fps anlık olarak 70-80 lere düşüyordu..Mesela cs go da 22 kişilik dm maplarinde fps im nadir olarak 180 nin altına inerken diğer sürümlerde aynı çatışma ortamlarında 90-100 lere inip 200 üstünü kapalı olmayan alanlarda zor veriyordu..1607 sürümü normal 5vs5 maçlarda fps kilidi 300 te olduğundan fps değerim 280-300 arası bir değeri verirken diğer sürümlerdeki mm ya da faceit maçlarında 200 lere kadar inen fps droplar yaşatıyordu..Özellikle fps olarak dalgalanma yaşayanlar 1607 sürümünün LTSB veya normal olanını kursunlar..
    Gelelim son çıkan 1903 H1 sürümüne..Bu sürümü daha önceden indirmiştim..Performans olarak beğendiğimi söyleyebilirim..Cs Go da fps drop yaşatıyordu ama 1607 den sonra en az yaşatan sürüm diyebilirim..Ama performansa dayalı fps odaklı olarak kullanmak isteyenler 1607 yi kullansın..İlla yeni sürüm isteyenlerde 1903 sürümünü denesinler.Windowsta genelde son 2 sürüm öncesi sözde performanslı ve stabil olarak gözüküyor..Ama onca deneme yapmama rağmen bende bu olmadı..
    @MRT_ hocamla da onca özel mesajla görüşmüşlüğüm vardır.Sistemde kolay kolay sorun olmasın ve performans odaklı olsun diyenlere 1607 LTSB sürümünü öneriyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 7 Nisan 2019; 2:10:44 >

• 1903 denemek icin nereden indirebilirim ?

• Extralarge kullanıcısına yanıt
    https://uup.rg-adguard.net/ insider kısmı altından 18362.30 sürüm kodunu indirebilirsiniz. ardından uup -> iso çevirmesi yapmanız lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Extralarge

1903 denemek icin nereden indirebilirim ?
    yada ayarları açıp alt resimde görünen yerden

• Güncellemeleri nasıl devre dışı bırakabilirim ? Daha önce bir program bardı kayıt defterine ekleniyordu ve güncelleme devre dışı kalıyordu onu kaybettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Güncellemeleri nasıl devre dışı bırakabilirim ? Daha önce bir program bardı kayıt defterine ekleniyordu ve güncelleme devre dışı kalıyordu onu kaybettim
    https://forum.donanimhaber.com/windows-10-da-istedigimiz-guncellemeyi-secip-yukleme-veya-gizleme-ayari-nasil-yapilir--109035651
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

yada ayarları açıp alt resimde görünen yerden

Alıntıları Göster
    1903 fena olmamış, şimdilik sıkıntı yok gibi ...

• ender E kullanıcısına yanıt
    evet iyi diyorlar denemedim
  • 
Sayfa: önceki 18251826182718281829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.