Şimdi Ara

Windows 10 Ram Kullanımı Acil! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
1
Favori
2.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 6 GB ramli laptop da Windows 10 da tam performans alamadım. Donma vs Windows 8.1 e göre daha yoğun oluyordu. Ama arkadaşların dedikleri gibi SSD teknolojisine geçme vakti geldi bence de. Evet 480 GB SSD ler hala pahalı sayılır ama 256 alıp DVD yi iptal edip hem SSD hem HDD kullanılarak alan sorunu da rahatça çözülür. Mümkünse siz 8.1 e dönün. En azından driverlar konusunda daha yoğun ki Windows 10 çıkalı da 2 seneyi geçti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 0 pc diyorum sadece chrome yüklü disk %100 oluyor windows 10 iyi sistem diyorsunuz.Sorunsuz bir işletim sistemini her zaman tercih ederim.Misal insanlar vista yerine xp kullanıyordu bende 10 yerine 8 kullanmayı tercih ederim çünkü daha stabil.

• quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Windows 10 için 8 GB yeterli bence. Windows 10'u bu kadar küçümsemeyin artık. Windows 8'e kötü dediniz; doğru diyelim hadi (biraz problemliydi). Windows 10'a laf etmeyin bari. Eninde sonunda Windows 7'nin sonu Windows XP gibi olacak. Bunu kabullenin artık.

win10'unda sonu xp gibi olacak.
    yalnız xp 15 yıl gitti win7 10 yıl,
    win10 kaç yıl gidecek orası önemli ? 3 ? 5 ?

dostum işletim sistemleriyle bir davamız yok. hangisi düzgün ise onu kullanırız. şuanda xp kullanılakn bir çok yer var hala.

adam konu açmış win10'a dayanamıyorum neredesin win7 yazmış.
    :S
  • MrCleanse M kullanıcısına yanıt
    Bende 10 sekme Opera açıktı. %60'ı ancak görüyordu. 8 GB RAM var üstelik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Huseyin_Armagan H kullanıcısına yanıt
    16 var hocam pc boşta 1.8gb kullanıyor chrome açınca 2.5-3gb, oyunda 10gb gördüm. Antivirüs kullanmıyorum. Pc çok seri. Msi fast boot sayesinde 15 snde açılıyor 10 snde kapanıyor. Ssd yok. 7200 rpm wd blue 1 tb.

• Dediğim gibi biri 16gb ramli diğeri 8gb.Biri 0 biri 5 yıllık pc.İkisindede disk %100 oluyor ki bu sorunu yaşayan çok insan var.Sorun windows 10la alakalı geçmiş işletim sistemlerinden xpyi vistayı 7 yi 8i kullandım sadece vista ve 10da böyle sorunlar yaşadım.windows 10un arayüzü ve kullanımı güzel ama teknik sorunları var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProfesörCan

16 var hocam pc boşta 1.8gb kullanıyor chrome açınca 2.5-3gb, oyunda 10gb gördüm. Antivirüs kullanmıyorum. Pc çok seri. Msi fast boot sayesinde 15 snde açılıyor 10 snde kapanıyor. Ssd yok. 7200 rpm wd blue 1 tb.

:S şakamı bu hocam, bizim eski diğer pcde hiçbir programı yok. 200 liralık pc 15 saniyede açılıp 5 saniyede kapanıyor. hdd 80 gb. win7
  • MrCleanse M kullanıcısına yanıt
    %100 disk kullanımı çok yaygın bir sorun. Kullanıcıdan kullanıcıya değişir ama hep suçu bir işletim sistemine yüklememek lazım. Çünkü bilgisayarlar arasında en çok kullanılan 2. işletim sistemi Windows 10. Herkes böyle sorunlar yaşasaydı %25 kullanmazdı herhâlde. Windows 7 %49 ile birinci ama %60'lardan geriledi. Amerika ile Avrupa'da daha yaygın Windows 10. Microsoft batırmazsa Windows 10'u iyi olur. %25'te takıldı kaldı Windows 10 birkaç aydır.

• Huseyin_Armagan H kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCleanse

Sıkıntı windows 10da bence.2 pc var evde biri 16gb ramli gaming pc diğeride 8 gb ramli 0 laptop alalı 1 ay oldu.

Ama ikisindede donma kasma mevcut disk %100 oluyor ve inan bana delirtiyor.Windows 7ye dönebilsem direk dönerim.

Bende ne kasma ne donma var.

O disk kullanimina bak. Illa bir program yapiyordur onu. Gorev yoneticsnden bak

• System diye uygulama var hocam windows klasörünün içindevirüs yok eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCleanse

Dediğim gibi biri 16gb ramli diğeri 8gb.Biri 0 biri 5 yıllık pc.İkisindede disk %100 oluyor ki bu sorunu yaşayan çok insan var.Sorun windows 10la alakalı geçmiş işletim sistemlerinden xpyi vistayı 7 yi 8i kullandım sadece vista ve 10da böyle sorunlar yaşadım.windows 10un arayüzü ve kullanımı güzel ama teknik sorunları var.

Ss atar misn. Nasil yuzde 100 oluyor. Ben boyle bir seye rastlamadim.

• Değerler normal. Chrome ram kullanımı yüksektir.

Windows 10 Ram Kullanımı Acil!
  • quote:

Orijinalden alıntı: KALEMLİK100

Virüsler genelde nedense hep ya antivirüsü olmayanlara ya da Windows Defender gibi antivirüs kullananlara bulaşıyor. Ne kadar da ilginç.

İnsanlar hata yapabilirler. Kaza ile virüslü linke girersin falan filan. Belli olmaz böyle şeylere. Hem bir işletim sistemi ne kadar yaygın olursa o kadar güvenlik açığı, virüs gibi olaylar olur. Yani Windows XP, Windows 7 virüs doludur. Windows 10 da %25'lik bir kullanım oranı olduğuna göre o da birkaç yıl sonra Windows XP ve Windows 7 gibi olur. Antivirüsler RAM ve işlemci canavarı olabilir ama ona bakarsan Google Chrome da RAM ve işlemci canavarı. Kullanıcıya kalmış bir şey ama antivirüs kullananları küçümsememek lazım.

Şu zamana kadar hiç virüs programı kullanmadım (windows defender zaten kendisi yüklü geliyor) ve bir defa bile virüs girdiğinden dolayı virüs programı yüklediğimi,format attığımı hatırlamam. Zaten tarayıcıya ad block yüklediğinizde virüs girmesi imksanızlaşıyor.

Benim gördüğüm ise virüsler genelde crackli antivirüs kullananlara bulaşıyor (crack dediğimiz şey genelde kendisi virüs zaten içinde backdoor falan bulunuyor) windows orjinal lisanlı, programlar orjinal olduğu sürece virüs girmesi zor.

Ha program pahalı,windows pahalı geliyorsa açık kaynaklı ücretsiz alternatiflere bakılabilir mesela illa microsoft office yüklemek zorunda değilsiniz onun yerine libreoffice kullanılabilir, yada windows yerine linux kullanılabilir.

Konu sahibi illa virüs programı yüklemek istiyorsa en iyi 2 virüs programı şunlar testlerde : Bitdefender, Kasperysky.
    www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 12 Nisan 2017; 22:16:3 >

• Google yazın hocam disk usage %100 diye bir sürü çıkıyor.

• Windows 10 sistem gereksinimi olarak win7 den farklı şeyler istemiyor. Fakat düzeltilmesi gereken birçok şey de var. Son güncellemeleri yapın, antivirüs kullanmanızı tavsiye etmem. Başlangıçta çalışanları vs kapatın. Advanced System Care son sürüm kurun full ünü. Temizlik sonrası pc niz rahatlar. Ufak tefek ayarlar yapmanız gerekiyor tabi.

Windows 10 Ram Kullanımı Acil!

• srsy kullanıcısına yanıt
    Advanced System Care'yi kurarak Windows'una zarar vermişsin zaten vereceğin kadar. O program bilgisayarı bozmasıyla ünlü.

• Kimse de demiyor ki gereksiz, kullanmadığın işlemleri-hizmetleri kapat. Gereksiz dosya temizliği & disk birleştirme yap.
    Yok korsan yazılımmış yok anvivirüsmüş gereksiz karmaşa olmuş konuda. Olayın sadece korsan-orijinal yazılımla alakası yok. Bazıları herhalde yüksek kaynak tüketimi sorununa sadece virüs ya da orijinal olmayan antivirüs yazılımı sebep oluyor zannediyor. Zararlı bulaşmışsa tabi ki taratıp temizlemek gerek ama bu kesin çözüm değil.
    Windows 8 ve sonrasında hemen her kullanıcıda olan genel bir sorun bu yüksek kaynak tüketimi. Windows 10da çok daha can sıkıcı düzeye gelebiliyor.

Windows search, arkaplan akıllı aktarım hizmeti, ağ listesi, yedekleme, hızlı getirme (superfecth), Windows defender, Windows update, Windows 10daki arama (cortana) vb bunlar %100 disk kullanımı & yüksek bellek kullanımının temel sebepleridir. Buna yüklenen driver, kullanılan programların hizmetleri vs de eklenince gerisini siz düşünün. Ben her Windows kurulumu sonrası standart işlemlerin ardından, belirttiğim adımları uygular, kafam rahat etsin isterim. Kontrolüm dışında en ufak birşeyin çalışmasına izin vermem. Gereksiz ne varsa kapatırım.

İstediğiniz kadar orijinal yazılım ve temiz kurulum yapın, belirttiğim şekilde hatta daha özenli ince ayarlar yapmazsanız bu sorundan kurtulmanız imkansız. Özellikle Windows 10, yapısı gereği sürekli güncel kalmaya, haberiniz olsun olmasın arkaplanda sürekli hizmet çalıştırmaya, birşeyleri güncellemeye odaklı ilerliyor. Ev kullanıcısı, oyun odaklı kullanıcı için gereksiz bir sürü detay var.

• Ben korsan yazılım kullanmıyorum mesela, lisanslı windows lisanslı advanced systemcare. Sistem tepkilerim iyileştiyse de tavsiye veririm. Arkadaşın bilgisayar boku yemiş tavsiye verdik.

• srsy kullanıcısına yanıt
    Advanced System Care Mağdurları:

1:https://forum.donanimha...-bozdu-yardim--106825793

2:https://forum.donanimha...yari-mi-bozdu--124776295

3:https://forum.donanimha...yunlarda-kasma--87074176

4:https://forum.donanimha...e-fare-sorunu--116832884

Bunlar mağdurlardan bazıları.

Arkadaşı bu mağdurlar topluluğuna katmak istiyorsanız sizin kararınız. Ona bir şey diyemem.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.