Şimdi Ara

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022) (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.213
Cevap
85
Favori
604.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1903 ve 1909 arasındaki tek fark olan güncelleştirme 1909 Enablement Package KB4517245 sadece 21 KB

Windows 10 2022 Update 22H2 Build 19045.2130 GDR (18.10.2022)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 29 Eylül 2019; 21:54:27 >
  • MRT_ kullanıcısına yanıt
    1903 ile 1909 arasında fark yok mu yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

1903 ile 1909 arasında fark yok mu yani ?
    Bu bana kalırsa minör güncelleme, zira 1903 için çıkan toplu güncelleştirmenin dosyasını 1909 a sorunsuz kurabildim.
  • drjacob kullanıcısına yanıt
    Evet fark yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhabalar, metro uygulamalarından mağaza uygulamasını bırakıp diğerlerini silmenin bir yolu var mıdır, Dws uygulaması ile hepsi silindi, hepsini silip mağazayı sonradan yüklemeye çalıştım beceremedim, sürüm numaralarını eşleştiremedim vs, nasıl yapmalıyım acaba, yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 30 Eylül 2019; 12:17:44 >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Bu komutu kullanarak yapabilirsin.

Powershell'i admin olarak açıp aşağıdaki kodu girersen mağaza kalır diğer tüm uygulamalar silir.

quote:

Get-AppxPackage | where-object {$_.name –notlike "*store*"} | Remove-AppxPackage

KAYNAK:https://www.askvg.com/guide-how-to-remove-all-built-in-apps-in-windows-10/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 30 Eylül 2019; 12:40:36 >
  • 1903 te neler yeni cok iyi bilindigini varsayarak 1909 da neler yeni 1903 e gore diye bakilacak olursa iste :
    https://www.windowslatest.com/2019/09/27/whats-new-in-windows-10-version-1909-the-next-major-upgrade/
    Kod için çok teşekkür ederim @MRT_ , Bu şekilde sanırım disable etmiş oluyoruz, peki C:\Program Files\Windowsapps klasöründe temizlik yapmak istesek nasıl bir yol izlememiz gerekir zira 1.32 gb yer kaplıyor.

Sabırla mesajlarımıza cevab verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Edit: Win 10 home 1809 64 bit sürüm yüklü ama 32 bit sistemde kullandığım Xmedia recode ile aynı videoyu 5 dakikada render ederken 64 bitte 25 dakika sürüyor, winrar da bile bariz yavaşlama hantallaşma var, sorun neyden kaynaklanıyordur sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zn_volkan -- 23 Kasım 2019; 18:53:45 >
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    indirdim iso çevrilirken hata veriyor dosya bozuk diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Yukarıda verdiğim kod ile metro uygulamalar tamamen silinir. Windowsapps klasörü nasıl silinir şuan tam emin değilim.

İkinci sorunuza gelirsek 64-Bit sistemde Xmedia recode programı eğer 32-bit çalışıyorsa sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Yani programın 64-bit sürümü yoksa 64-bit sisteme tam uyumlu olmadığı için sorun yaşıyordur.

Winrar'ın özel 64-bit sürümü var onu yüklerseniz daha hızlı çalışacaktır.
    Cevap için teşekkürler, Windowsapps klasörünü usb boot ile sildim, fakat performansla ilgili çok ciddi problem var, Xmedia ve Winrarın 64 bit sürümlerini yükledim zaten, 32 bit sürümlerini de üşenmedim denedim, sistemde bir anormallik var, 2 haftada 40 format fazla gelmiş sistem yorulmuş olabilir mi? Ssd sağlığına bir bakayım.

• mehxpal M kullanıcısına yanıt
    Kaynak dosyalar goruldugu uzere .ESD dosyalari direk Microsoft sunucularindandir. Kaynaktan yana bir sorun yoktur ve guvenilirdir de.

Indirilen .esd dosyalari salt okunabilir olmamasi gerekir. Sag tiklamadan konrol edip gerekeni secin.

Yine olmadi artik : Sanirim indirirken baglantiniztan kaynakli parazitlenme vs kaynakli da olabilir yani tekrar indirin .

Bende indiriyorum kuruyorum sorun yok...
  • Windows 10 1909 da yuklediginiz surum eger ki : Home veya HOME Single Language ( SL ) ise kurulum biterken hesap olusturmada etnernet gibi LAN uzerinden internete surekli bagli iseniz hic beklenmedik bir durum ile veya dayatma da denilebilir karsilacaksiniz Sizlere online Microsoft hesabi dayatilacaktir ve bu durum Pro giib ust surumlerde karsilasilmayacaktir da .

Microsoft bu sekilde karar almasinda bir vizyonerligi de vardir biz kullanicilar acisindan ama online saldirilara karsi da acik kalabiliriz de ... Getirleri elbette daha coktur agir basmis anlasilan ...

Bu sorunu asmak icin yapilmasi gerekenler soyle :

https://www.ghacks.net/2019/09/30/how-to-create-a-local-account-in-windows-10-1909-if-the-option-is-not-available/

1. open cmd.exe in OOBE using SHIFT+F10
    2. run control netconnections
    3. disable active internet connection
    4. click back in oobe to refresh page
    5. ALT+Tab back to control panel
    6. enable connection you disabled
    7. close all windows you have opened
    8. continue configuration

Gorsel videolu anlatimi da var :
    https://x0.at/v3i.mp4

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler bir daha indireyim

• 1903 de fps kaybı yaşayan var mı? dün temiz format atmadan kurdum bazı oyunlarda kayıp yaşıyorum temiz kurarsam düzelir mi yada eski sürüme me döneyim?

• SturmpioneeR kullanıcısına yanıt
    Bence 1909 olani dene. 1903 FPS disinda baska bircok sorunlari var .

Bir onceki cevabimda bolca linkleri var.

Temiz kurulum her zaman en idealidir .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Bence 1909 olani dene. 1903 FPS disinda baska bircok sorunlari var .

Bir onceki cevabimda bolca linkleri var.

Temiz kurulum her zaman en idealidir .
    Teşekkürler hocam akşam onu denerim o zaman temiz sürümle birlikte

• 1909 ile 1903 arasındaki fark sadece 20 KB'lık bir dosyadır.

Cumulative Update for Windows 10 Version 1909 (18363.449) amd64
    Cumulative Update for Windows 10 Version 1909 (18363.449) x86

1909 linkinden "windows10.0-kb4517245-x64.cab" dosyasını indirin ve inen dosyanın adını "windows10.0-kb4517245-x64.cab" olarak değiştirin, aşağıdaki kod ile 1903 üzerine yükleyin.

1903 yüklü bilgisayarınız anında 1909 olacaktır.

quote:

DISM /Online /Add-Package /PackagePath:"C:\Users\(Kullanıcı ADI)\Desktop\windows10.0-kb4517245-x64.cab"

Yukarıdaki kod ile yükleyemezseniz aşağıdaki konuya gözatın.

CAB Dosyaları için Bağlam Menüye Install Butonu Ekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_ -- 29 Ekim 2019; 15:18:25 >

Sen harikasın ya 6 adet pc format atmaktan kurtuldum

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.