Şimdi Ara

Window 8'i satın almak istiyorum bilgiye ihtiyacım var... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
9.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar elinizde illegal küreklenmiş bir win 7 varsa win 8 alırsınız sıkıntı yok, bu yönteme teşvik etmek istemem ama ben bu şekilde lisansladım. Windows 8'in 35 tl ve 75 tl olan lisanslarının alayı yükseltme sürümü olarak geçiyor ve 4-5 defa sıfır format atma hakkı tanınıyor, belirli bir format sayısından sonda key aktif edilemiyor başıma geldi ondan biliyorum Bu lisansları alacak arkadaşlara sistemi kurduktan sonra bir sistem image'si almasını öneriyorum. Birde sıfır format atmak gerektiğinde CD den format yerine window 8'in sistem sıfırlama özelliği var onu kullanmanızı öneriyorum sıfır formatla aynı işlevi sağlıyor, bu yolu izlerseniz etkinleştirme vs windows 8 de sıkıntısı yaşamazsınız.

Orjinal sisteminizle mutlu mesut yaşarsınız

• AÇIKLAMA....Arkadaşlar bu gün burada yazılı olan işlemi adım adım uyguladım. Program CD si kutusunu boş bırakıp devam ettim..Orjinal gerçek WİN 7 Premium program yüklü HP DV 6 makinaya WİN 8 PRO. yükledim..Windows mükemmel bir sistem kurmuş..Programı satın aldıktan sonra microsoft.com.tr den otomatik olarak 5-6 kez bir çok farklı ögeleri yüklüyor...Toplam süre 3 saat sürdü..Ücreti KK no ile 75 Lira ödedim.Program CD si kutusunu işaretlerseniz ayrıca kurulum CD si gönderiyorlar.toplam 112 Lira ücret tutuyor..İnternet olduktan sonra gerek görmedim. .Bilginize..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silent Disaster

Arkadaşlar elinizde illegal küreklenmiş bir win 7 varsa win 8 alırsınız sıkıntı yok, bu yönteme teşvik etmek istemem ama ben bu şekilde lisansladım. Windows 8'in 35 tl ve 75 tl olan lisanslarının alayı yükseltme sürümü olarak geçiyor ve 4-5 defa sıfır format atma hakkı tanınıyor, belirli bir format sayısından sonda key aktif edilemiyor başıma geldi ondan biliyorum Bu lisansları alacak arkadaşlara sistemi kurduktan sonra bir sistem image'si almasını öneriyorum. Birde sıfır format atmak gerektiğinde CD den format yerine window 8'in sistem sıfırlama özelliği var onu kullanmanızı öneriyorum sıfır formatla aynı işlevi sağlıyor, bu yolu izlerseniz etkinleştirme vs windows 8 de sıkıntısı yaşamazsınız.

eğer bu formatlama sınırı doğru ise büyük kazık yedik. Ben istediğim kadar format atmazsam ne anlamı kaldı bu işin.

• Windows 8 Microsoft'un ikinci Vistası bence 10 lira vermeye bile değmez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackrider

quote:

Arkadaşlar elinizde illegal küreklenmiş bir win 7 varsa win 8 alırsınız sıkıntı yok, bu yönteme teşvik etmek istemem ama ben bu şekilde lisansladım. Windows 8'in 35 tl ve 75 tl olan lisanslarının alayı yükseltme sürümü olarak geçiyor ve 4-5 defa sıfır format atma hakkı tanınıyor, belirli bir format sayısından sonda key aktif edilemiyor başıma geldi ondan biliyorum Bu lisansları alacak arkadaşlara sistemi kurduktan sonra bir sistem image'si almasını öneriyorum. Birde sıfır format atmak gerektiğinde CD den format yerine window 8'in sistem sıfırlama özelliği var onu kullanmanızı öneriyorum sıfır formatla aynı işlevi sağlıyor, bu yolu izlerseniz etkinleştirme vs windows 8 de sıkıntısı yaşamazsınız.

eğer bu formatlama sınırı doğru ise büyük kazık yedik. Ben istediğim kadar format atmazsam ne anlamı kaldı bu işin.

Orada bir sıkıntı var şu yollarla idare edilebilir 1- format attıktan sonra sistem imagesini almak 2- cd den değilde windowsu sıfırla kısmından format atmak 3- bir kaç kullanıcıda bu cd den format atarken sistem ayrıldı kısmı silinmezse sıkıntı olmuyor demiş denemedim ama mantıklı şahsen ben format atarken silerim 4- en son çare donanım vs değişti ve formattan sonra key etkinleşmedi ozaman windows 7 kurup legal hale getirip windos 8 e yükseltme yapmak gerekiyor. Sonrasında windowsu sıfırla komutu sorunsuz formatlıyor. 4. madde başıma geldi donanım değiştirdim ve bu yöntemle çözdüm.

Not: 4. yönteme ihtiyaç duyanlar yükseltme işleminden sonra hala key etkin olmazsa telefonla etkinleştirme yoluna gidin sorun çözülüyor ben bu şekilde çözdüm, biraz uğraştıracak ama 75 tl ye sistem kullanıyoruz o kadar zahmette çekeriz artık

• benim harddiskte şu an reallocated sector count sorunu var yakın zamanda harddisk alığ değiştirecem o yüzden bu format olayı beni çok korkuttu. O zaman bende 4. yöntemi kullanıp yapmam lazım windows 7 yükleyip legal yapıp ordan yükselticez teşekkürler cevap için biraz olsun içim rahatladı
  • quote:

benim harddiskte şu an reallocated sector count sorunu var yakın zamanda harddisk alığ değiştirecem o yüzden bu format olayı beni çok korkuttu. O zaman bende 4. yöntemi kullanıp yapmam lazım windows 7 yükleyip legal yapıp ordan yükselticez teşekkürler cevap için biraz olsun içim rahatladı

Öncelikle bence sıfır format atmayı deneyin 3-4 format attım sonra donanım değiştirdim 5. formatta başıma bu olay geldi, bu nedenle bir limit olduğu kanaatine vardım ki microsoftu aradığımda bana etkinleştirme limitiniz aşılmış denmişti. Öncelikle çok fazla sıfır format atmadıysanız sıfır kurulumu deneyin derim, key sıkıntısı olursa 4. maddedeki yolu izlemeniz daha doğru olacaktır. Eziyet çekmemeniz adına bu şekilde uygulayabilirsiniz

• quote:

quote:

Telefonla istediginiz kadar aktiflestirirsiniz.bana da aynidi oldu telefonla aktiflestirdikten sonra siniri yok .ustelik telefonla aldiginiz keyi bir yere not edin .her formattan sonra donanim ve programlar degismedikce ayni keyi veriyor.ben artik aramadan aktiflestiriyorum direk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesin bir cevap verirseniz sevinirim.
    Bende yan sanayi win7 var 30 TL karşılığında orjinal win8 pro olur mu?Dikkat edilmesi gereken başka bi detay var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NK_Ultra

Kesin bir cevap verirseniz sevinirim.
    Bende yan sanayi win7 var 30 TL karşılığında orjinal win8 pro olur mu?Dikkat edilmesi gereken başka bi detay var mı?

29 liraya win8 e sahip olmanızın önündeki tek engel promosyon kodudur.Promosyon kodunuz varsa elinizdeki win7 üzerinden win8 pro yu 29 liraya 28 Şubat 2013 e kadar satın alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebanuba -- 21 Şubat 2013; 21:06:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

quote:

Kesin bir cevap verirseniz sevinirim.

29 liraya win8 e sahip olmanızın önündeki tek engel promosyon kodudur.Promosyon kodunuz varsa elinizdeki win7 üzerinden win8 pro yu 29 liraya 28 Şubat 2013 e kadar satın alabilirsiniz.

Soru üstüne soru gibi olacak ama acaba bu kod bilgisayarı alırken verilen bir kod mu yoksa farklı birşey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Optimus34

Merhaba arkadaşlar fiyat gerçekten makul ve orjinal kullanmak en güzeli olacak yalnız benim elimde ki windows 7 lisansız ben bunun üzerinden kodla felan uğraşmak istemiyorum direk satın almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Hem laptop var hemde kasa aldıgım windows 8'i ikisine de yükleyebilirmiyim ?

7'yi lisanslı olarak ucuza bulup sonrada promosyonla win8 e geçebilirsiniz :)
  • quote:

Soru üstüne soru gibi olacak ama acaba bu kod bilgisayarı alırken verilen bir kod mu yoksa farklı birşey mi?

Promosyon kodu 2 Haziran 2012 tarihinden sonra Win 7 yüklü bir bilgisayar alanlara Win 8 i 29 TL karşılığında satın almalarını sağlayan bir haktır. Bu kodu alabilmek için gerekli bilgileri (Bilgisayar markası, satın alınan yer ve tarih vs.) müracaat formuna girmek gerekir, sonra e mail yolu ile promosyon kodunuz gelir, yükseltmeyi satın alırken bu kodu gerekli alana girerseniz satın alma fiyatı 29 TL sına düşer. Bu olay ilk duyurulduğunda forma kafadan atma bilgiler girerek promosyon kodu almak mümkün oluyordu. Duruma uyanan bazıları sallama bilgilerle 3, 5, 15.... alabildikleri kadar kod aldılar. Sonra MS uyandı işe ve artık kod vermemeye başladı ve daha önce fazla kod alanlara bu kodları paraya çevirme imkanı doğdu, başladılar 10, 20, 40 TL gibi tutturabildikleri fiyatlarla satmaya. Eh, alan da satan da karlı, zarar eden bir tek MS, ama bu iş onlara da pire ısırığı kadar bile zarar vermez..

• Merhaba arkadaşlar, konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum... Ben msı ın freedos lu b.sayarını aldım. ben bu b.sayara nasıl w8 alıp yükleyebilirim. hali hazırda herhangi bir işletim sistemi olmadığına netten indirme şansımda yok!!!
    yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedomm22
    Merhaba arkadaşlar, konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum... Ben msı ın freedos lu b.sayarını aldım. ben bu b.sayara nasıl w8 alıp yükleyebilirim. hali hazırda herhangi bir işletim sistemi olmadığına netten indirme şansımda yok!!!

Legal yolu soruyorsanız şu anda en ucuz seçenek 130 TL civarında olan Win 8 Pro 32 ve 64-Bit yükseltme dvd si.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

quote:

Merhaba arkadaşlar, konu kirliliği olmasın diye buraya yazıyorum... Ben msı ın freedos lu b.sayarını aldım. ben bu b.sayara nasıl w8 alıp yükleyebilirim. hali hazırda herhangi bir işletim sistemi olmadığına netten indirme şansımda yok!!!

Legal yolu soruyorsanız şu anda en ucuz seçenek 130 TL civarında olan Win 8 Pro 32 ve 64-Bit yükseltme dvd si.

Motan yanlış anlamadıysam arkadaş Vista veya Win 7 den geçmiyor...YÜKSELTME YAPAMAZ...Yeni program alıp yükleyecek. Yükseltme değil tam sürüm yeni .WİN 8 programları şu an bütün tekno marketlerde satılıyor..Fiyatları aynımı bilmiyorum..Kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa
    Motan yanlış anlamadıysam arkadaş Vista veya Win 7 den geçmiyor...YÜKSELTME YAPAMAZ...Yeni program alıp yükleyecek. Yükseltme değil tam sürüm yeni .WİN 8 programları şu an bütün tekno marketlerde satılıyor..Fiyatları aynımı bilmiyorum..Kolay gelsin..

Yapar sevgili arkadaşım yapar, yapmasını bilemezse de biz öğretiriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Motan

quote:

Alıntıları Göster

Motan taşkafa arkadaşın da dediği gibi frredos makina ve tam sürüm lazım bana :D
    sen bana nasıl yapacağımı öğretsene w7 falan yüklemeden :D

• bu arada makina MSI GE60 0ND-459XTR freedoss
  • quote:

Motan taşkafa arkadaşın da dediği gibi frredos makina ve tam sürüm lazım bana :D
    sen bana nasıl yapacağımı öğretsene w7 falan yüklemeden :D

Denemesi kolay, satın almadan önce bir yükseltme iso su bulup sıfırdan yüklemeyi bir dene bakalım, oluyo mu olmuyo mu gör, sonra bakarsın.. Namuslu bir iso bulamazsan haber ver yardımcı oluruz..

Yüklemeyi denerken sonuna kadar gidip sistemi yüklemene gerek yok (zaten ürün anahtarı olmadan yükleyemezsin), yüklemenin başladığını görsen yeter.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.