Şimdi Ara

win32 adware gen virüsü lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
18.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşımın bilgisayarına virüs bulaştı.
    virüs = Win32-Adware-gen.[Adw]
    konumu = C'de system volume information

avastla tarama yaptık üç tane Win32:Adware-gen.[Adw] buldu.karantinaya taşıdık ve şu an öyle duruyo. nasıl silebiliriz?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

• Yapay Zekanın Yanıtı

Win32.Adware.Gen Virüsü: Bilmeniz Gereken Her Şey

Win32.Adware.Gen nedir?

Win32.Adware.Gen, bilgisayarlarına reklam yazılımı bulaşmış kullanıcılarda yaygın olarak görülen bir virüstür. Bu virüs, kullanıcıların bilgisayarlarına istemeden yüklenir ve çeşitli rahatsız edici davranışlara neden olur.

Belirtileri

Win32.Adware.Gen virüsüne yakalanan bilgisayarlar aşağıdaki belirtileri gösterebilir:

• Tarayıcılarda izinsiz açılan pop-up reklamlar ve açılır pencereler
    • Bilgisayarın performansında yavaşlama
    • Yeni sekmeler ve pencerelerin istenmeden açılması
    • Bilgisayarın bilinmeyen programları otomatik olarak yüklemesi

Nasıl Bulaşır?

Win32.Adware.Gen virüsü genellikle zararlı web siteleri, e-posta ekleri veya güvenilmeyen yazılım indirmeleri yoluyla bilgisayarlara bulaşır.

Zararları

Win32.Adware.Gen virüsü aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi zarara neden olabilir:

• Kişisel bilgilerin toplanması
    • Bilgisayarın performansında azalma
    • Diğer kötü amaçlı yazılımların indirilmesi

Kaldırma

Win32.Adware.Gen virüsünü kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsin:

• Güvenilir bir antivirüs yazılımı yükle ve çalıştır.
    • Bilgisayarını güvenli modda başlat.
    • Zararlı yazılımla ilişkili tüm dosya ve klasörleri sil.
    • Kayıt defterini temizle.

Önleme

Win32.Adware.Gen virüsüne yakalanmaktan kaçınmak için aşağıdaki önlemleri alabilirsin:

• Sadece güvenilir web sitelerinden yazılım indir.
    • Bilinmeyen e-posta eklerini açma.
    • Antivirüs yazılımını güncel tut.
    • Şüpheli web sitelerini ziyaret etmekten kaçın.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Nod32 ya da Kaspersky dene.
  • Avast'ın kendi temizleyicisi var,istersen bunu dene:

http://www.inndir.com/program.php?id=15551
  • quote:

Orjinalden alıntı: retrotime

Avast'ın kendi temizleyicisi var,istersen bunu dene:

http://www.inndir.com/program.php?id=15551

avast ın kendi temizleyicisinde temizlediği virüsler kategorisinde göremedim o virüsü

denedim fakat o virüsü silemedi hala duruyo. hatta bulamadı bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihan_gs -- 25 Temmuz 2007; 17:01:11 >
  • 39 kişi bakmış konuya sadece 2 kişi cevaplamış.
    kesin ve net çözüm arıyorum. kaspersky denesem siler mi acaba
    lütfen yardım edin
  • dostum dünden itibaren bendede aynı virüs var ve ben nod 32 deneme sürümü kullanıyorum virüsü buluyor ama sil seçeneği yok bende karantinaya aldım başka nasıl silebiliriz
  • evet arkadaşlar nod32 nin bulduğu virüs bu(C:\Users\CASPER\AppData\Local\Temp\mitCB04.tmp dosyası Win32/Adware.Mirar uygulama türevi bulaşmış. Dosya silinebilir. Onaylamadan önce önemli verinizi yedeklemenizi kesinlikle tavsiye ederiz.)diye yazıyor ama sil veya temizle seçeneği yok sadece olduğu gibi bırak diyor ne yapmalıyım
  • quote:

Orjinalden alıntı: fernsehn

Nod32 ya da Kaspersky dene.

ben denemiştim ama işe yaramıyordu bu.
  • haa söyliyim ben nod ile silmeye kalktığımda güvenli modda idi ama genede işe yaramadı
    bu yüzden pc ye format attım.
  • bendede aynı virüsten var yaa nod 32 kullanıyorum silmiyo arkadasların ki gibi ne yapmalıyız bilen biri yok mu ya ? format atmadan nasıl silebiliriz kesin siler dediğiniz anti-virüs programı varsa yükleyelim.... lütfen yarım edin acele......................
  • A-Squared ile tarama yapınız.

www.emsisoft.com

Bu siteden ücretsiz sürümü indirin ve bilgisayarınızı derin tarama modunda taratın. Bu arada bu zararlı bir virüs değil bir reklam ajanı yazılımıdır.

Kolay Gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 8 Şubat 2008; 22:39:58 >
  • illa nod32 diyosanız= eset smart security
    başka antivirüs diyosanız:avira antivir premium
    anti spyware: spybot& spyware doctor& spysweeper
  • adware riskli bi yazılım diil ki.. silinmesi windowsu çökertmez. virüsün adı belli, yeri belli, niye uğraşıyosunuz. o klasöre girin. kendiniz silin gitsin. system volume information klasörüne girmek biraz zor yalnız. verilerinizi yine de yedekleyin önce
  • sistem geri yüklemeyi kapat, sonrada bir antivirüsle tarat
  • arkadaslar pcye avira antivirüsü yükledim 37 tane virüsü buldu ve sildim
    nod 32, kaspersky ,avast,panda hepsini kullandım tarattım ama avira antivirüsle taradım 37 tane virüsü yok ettim ve internet pc de hızlandı
    ne diyeceksiniz bu konuda?...
  • Keskinkral "arkadaslar pcye avira antivirüsü yükledim 37 tane virüsü buldu ve sildim nod 32,kaspersky,avast,panda hepsini kullandım tarattım ama avira antivirüs taradım 37 tane virüsü yok ettim ve internet pc de hızlandı" Keskinkral Galiba avira GEREKSİZ programları bulup sildi Eset sezgisel tarama yapıyor Bu onu Virüs bulamaz anlamına getirmez. Ayrıca Eset Smart Securıty yükle tarat Keskinkral Tamammı? Belki bulur siler. Bide Bu gün birsey indirdim Eset Smart SECURITY engelledi Win32/adware.Somoto.a Virüsü geldi Eset e sil dedim sildi Çok güzel çalışıyor ve full
  • Bence Combofix ile taratın tüm virüsleri temizliyor.

NOT:Taratmadan önce antivirüs programını devre dışı bırakın ve çalıştırın ne derse desin evet yada yes deyin.

Tüm Virüsleri temizleyecektir.
  • cihan_gs C kullanıcısına yanıt
    Banada aynı virüs ama Virüs:Adware gen 2.Ben avira virüs programını kullanıyorum sadece virüs programı bide oyun modu.Avira hemen buluyor ve sil tuşuna tıklayınca virüsü siliyor.

Bir faydam olduysa ne mutlu bana :) @cihan_gs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.